Štátne úrady kamuflujú riešenie hlukových pomerov v obci Dvorianky

Autor: Jan Vitkovič | 30.4.2019 o 12:14 | (upravené 2.5.2019 o 21:04) Karma článku: 1,78 | Prečítané:  808x

Štátne úrady kamuflujú strategické dokumenty, merania hluku, závery študie realizovateľnosti, že preložka cesty je podľa ministerstva iba riešenie rekonštrukcie cesty v pôvodnej trase ? Je to kamufláž na štátnej úrovni !

KAMUFLÁŽ ÚRADOV: 

1. Štátne úrady kamuflujú výsledky merania hluku v obci 

2. Štátne úrady kamuflujú strategické dokumenty SPRDI SR 2020

3. Štátne úrady kamuflujú výsledky študie realizovovateľnosti cesty I/79

4. Štátne úrady kamuflujú účinne riešenie dopravy v obci 

 

1. Štátne úrady kamuflujú výsledky merania hluku

Ministerstvo dopravy a výstavby SR poslalo vyjadrenie na Generálnu prokuratúru SR, kde uviedli, že hluk na Hlavnej ulici pred RD 126 neprekračuje povolené hodnoty, čo ale nie je pravda a teda ministerstvo zreteľne kamufluje výsledky merania hluku a jasne sa jedná o zámer. GPSR posudzovala postup ministerstva práve na základe tohto vyjadrenia a teda postup ministerstva vyhodnotili samozrejme ako v súlade so zákonom...Útvar vedúceho hygienika v rokoch 2018-2019 nenariadil žiadne nové opatrenia na zníženie hlukovej záťaže v okolí pred RD 126, pričom zdôrazňujeme, že hluk prekračuje povolené hodnoty a je možné realizovať ďalšie opatrenia na zníženie hlukovej záťaže. Útvar sa vyhovára na realizaciu II.etapy stavby na opačnom konci obce pred RD 148, čo nijako nemá súvis s riešenim hluku pred RD 126, kde bola realizovaná I.etapa stavby.

Kamuflaz merania hlukuKamuflaz merania hluku (Ján Vitkovič)

 

2. Štátne úrady kamuflujú strategické dokumenty

Ministerstvo dopravy a výstavby SR interpretuje stavbu "Preložka cesty I/79" v úseku Vranov nad Topľov - Hriadky ako stavbu na rekonštrukciu cesty a nie ako stavbu obchvatov obcí a to v rozpore so stanoviskom Ministesva životného prostredia SR, ktoré jednoznačne požadovalo realizaciu obchvatov obcí vrátane obchvatu obce Dvorianky.Pritom ministerstvo neakceptuje platné rozhodnutie o realizacii obchvatu obce Dvorianky, ktoré vydal Útvar vedúceho hygienika rezortu Ministerstva dopravy a výstavby SR ešte v roku 2013. Navyše ministerstvo neplánuje realizaciu obchvatu obce ani v období rokov 2020-2030 a tiež odmieta rekonfiguraciu projektu obchvatu tak, aby obchvat riešil iba samotnú obec a aby boli teda znížene investičné náklady na realizaciu stavby a aby bola teda stavba ekonomicky prínosna. Ministerstvo sa odvoláva na študiu realizovateľnosti cesty I/79, kde bol ale obchvat obce Dvorianky podusdzovaný vo veľkom úseku spolu s ďalšou obcou Parchovany.

Kamufláž SPRDI SR 2020Kamufláž SPRDI SR 2020 (Ján Vitkovič)

 

3. Štátne úrady kamuflujú výsledky študie cesty I/79

Ministesrvo dopravy a výstavby SR prekrúca závery študie realizovateľnosti cesty I-79 a teda uvádza, že študia preukázala, že je možné hluk v obci riešiť v rámci súčasnej cesty v obci bez obchvatu obce čo nie je ale pravda. Študia v rámci hlukovej študie nič také nepreukázala a iba uviedla, že je možnosť použiť výnimku na hluk čo je iba čisto legislatívne opatrenie a teda sa nejedná o žiadne fyzické riešenie zníženia hluku v obci.

Kamufláž štúdie realizovateľnosti cesty I-79Kamufláž štúdie realizovateľnosti cesty I-79 (Ján Vitkovič)

 

4. Štátne úrady kamuflujú účinne riešenie dopravy

Ministersvo vnútra SR uviedlo, že nie su zákonne dôvody na účinne riešenie dodržiavania dopravných predpisov v obci, dodržiavanie rýchlosti 40km/h teda čo nie je pravda a ministerstvo kamufluje aktuálny stav a potrebu účinneho riešenia dodržiavania dopravných predpisov v obci – rýchlosť 40km/h.

Ministerstvo vnútra SR odmieta osadiť úsekové merane rýchlosti v obci na Hlavnej ulici a vyhovára sa na pripravený celo-slovensky projekt radarov ktorý bol ale zastavený. Ministerstvo odmieta úpravu tohto projektu a to realizaciu radarov postupe alebo prípadne realizaciu v menšom počte.Kamufláž fotoradaryKamufláž fotoradary (Ján Vitkovič)Kamufláž fotoradaryKamufláž fotoradary (Ján Vitkovič)

 

OBČAN ZA DVERAMI 2019

RTVS pripravuje ďalšiu relaciu Občan za dverami, kde sa redaktor RTVS Peter Navrátil pozrie na stav riešenia dopravy v obci Dvorianky po 5 rokoch. Vysielanie reportáže je planované na 05.05.2019 !

Stav neriešenia hlukových pomerov pred RD 126 v obci Dvorianky opakovane preveruje Generálna prokuratúra SR, tiež preveuje stav Kancelaria prezidenta SR, kontrolu pripravuje Úrad vlady SR, stav preveruje aj Verejná ochrankyňa práv, ktorá už raz potvrdila porušenie ústavnych prav obyvateľov v obci - základne  právo na ochranu zdravia, na priaznivé životné prostredie a na pokojné užívanie majetku, poslanci NRSR pripravujú aj ďalšie interpelacie na ministrov ako aj RTVS pripravuje uvedenú relaciu OBČAN ZA DVERAMI.

Občan za dverami 2019Občan za dverami 2019 (RTVS)

Obchvat obce nebude a tichý asfalt za 700.000 EUR nie je riešenim - tichý asfalt nepriniesol projektované zníženie hluku - 90% vozidiel v obci nedodržuje predpísanu maximálnu rýchlosť 40km/h !  Pritom štátne úrady kamuflujú strategické dokumenty, merania hluku, závery študie realizovateľnosti, že preložka cesty je podľa ministerstva iba riešenie rekonštrukcie cesty v pôvodnej trase ?  Je to kamufláž na štátnej úrovni ! 

 

             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRY PROCHÁZKOVEJ

Umierajúci chlapec márne prosí o pomoc. Putin Váňu nepočuje

Rodinu so vzácnym genetickým ochorením označili za zdravú. Aby ušerili.

Prieskum preferencií: OĽaNO stále rastie, Kiska predbehol PS/Spolu

Matovičovi výlet do Cannes zrejme pomohol. V najnovšom Focuse rástol najviac.

Zostavila by opozícia vládu? Vyklikajte si koalíciu

Agnetúra Focus urobila nový prieskum.


Už ste čítali?