SSC - štátna organizácia si neplní svoje povinnosti !

Autor: Jan Vitkovič | 10.12.2015 o 7:57 | (upravené 22.1.2016 o 8:37) Karma článku: 3,24 | Prečítané:  548x

Závažna informacia o činnosti štátnej organizácie SSC, ako si SSC neplní svoje povinnosti. Najzávažnejší podnet, ktorý sa rieši od roku 2011 je v obci Dvorianky, a to hluk z cestnej komunikácie I/79.

Slovenská správa ciest si neplní svoje povinnosti podľa výročnej správy ministerstva dopravy za rok 2014 !

Neuveriteľný príbeh o tom ako SSC - Slovenská správa ciest nerieši dlhodobé poškodzovanie zdravia obyvateľstva cestnou kamionovou dopravou vzhľadom na správne konanie, ktoré je s SSC vedené na Útvare vedúceho hygienika rezortu MDVaRR SR, príbeh o fungovaní štátnej správy a problémoch s dopravou na ceste I/79, ktorá poškodzuje dlhodobo zdravie a majetok obyvateľov. Ministerstvo dopravy, výstavby a regionalneho rozvoja SR zverejnilo na svojej stranke výročnu správu za rok 2014, kde je podrobne rozoberaná činnosť utvaru vedúceho hygienika rezortu. Správa je dostupná na stránke ministerstva dopravy: http://www.telecom.gov.sk/index/open_file.pdf 

 

Najzávažnejší podnet, ktorý sa rieši od roku 2011 je v obci Dvorianky, a to hluk z cestnej komunikácie I/79.

V uvedenej správe sa na strane číslo 38 uvádza, citujem.

" Najzávažnejší podnet, ktorý sa rieši od roku 2011 je v obci Dvorianky, a to hluk z cestnej komunikácie I/79. Účastníkovi konania, Slovenskej správe ciest (ďalej len „SSC") ako prevádzkovateľovi pozemnej komunikácie č. I/79 v obci Dvorianky bola v roku 2012 udelená pokuta vo výške 10 000,- Eur za neplnenie povinnosti. V roku 2013 riešenie podnetu pokračovalo vydaním pokynu na definitívne vyriešenie podnetu, a to výstavba obchvatu obce Dvorianky v termíne do roku 2023. Na zlepšenie hlukovej situácie v obci boli uložené SSC ďalšie čiastkové opatrenia do definitívneho vyriešenia problému.

V priebehu roku 2014 prevádzkovateľ - SSC opakovane nedodržal termíny uložených opatrení. Z uvedeného dôvodu bola SSC v októbri 2014 uložená pokuta vo výške 5 000,- EUR.

Za účelom eliminácie hluku z pozemnej komunikácie I/79 v obci Dvorianky bolo SSC uložené doplnkové opatrenie, a to vybudovanie nového spomaľovacieho ostrovčeka pred rodinným domom sťažovateľa pred vstupom do obce, v termíne do septembra 2016.

Závažnosť predmetného podnetu spočíva v tom, že účastník konania - SSC nedodržiava termíny plnenia nápravných opatrení, napriek uloženým pokutám za správne delikty na úseku verejného zdravotníctva. Sťažovateľ sa zasa domáha svojich práv podávaním podnetov na postup Útvaru vedúceho hygienika rezortu pri riešení podnetu (podnety na GP, Úrad vlády SR, ÚVZ SR, verejný ochranca práv, sekcie a odbory MDVRR SR atď.), ktorý podľa sťažovateľa nekoná, ak koná tak neodborne, alebo robí prieťahy v konaní a je bezohľadný a ignorantský voči podnetom sťažovateľa."

 

Závažnosť predmetného podnetu spočíva v tom, že účastník konania - SSC nedodržiava termíny plnenia nápravných opatrení, napriek uloženým pokutám za správne delikty na úseku verejného zdravotníctva.

Účastník konania - SSC nedodržiava termíny plnenia nápravných opatrení, napriek uloženým pokutám za správne delikty na úseku verejného zdravotníctva.

Pozrime sa na udelené pokuty,  v roku 2012 bola udelená pokuta vo výške 10 000,- Eur za neplnenie povinnosti, a v roku 2014 v oktobri bola udelená ďalšia pokuta vo výške 5.000 EUR a to tiež za porušenie povinnosti prevádzkovateľa zdroja hkuku, infrazvuku a vibrácii.

 

 

SSC si z pokút ťažku hlavu nerobí, s kľudným svedomím strihajú pásky, robia to pre ľudí...

Samozrejme, že SSC si ťažku hlavu z pokút nerobí, predca sú to iba štátne peniaze, ktoré SSC za pokuty zaplatili. V tomto predvolebnom období navyše kľudne bez výčitiek najvyšší predstavitelia SSC chodia po Slovensku a strihajú pásky na odovzdaných cestách pre občanov, akože to robia pre občanov, čo tam potom, že SSC nedodržiava termíny plnenia nápravných opatrení, napriek uloženým pokutám za správne delikty na úseku verejného zdravotníctva a takto už viac ako 4 roky zneprijemnujú život občanom, konkretne občanom bývajúcim pri ceste I/79.

Komicky preto vyzerá napríklad aj strihanie pásky priamo na ceste I/79 - úsek Trebišov - Veľaty, informacia o strihaní pasky:  http://195.46.72.16/free/jsp/search/view/ViewerFoto.jsp

Cesta stavba I/79 Trebišov Veľaty otvorenie - Roman Žembera príhovor: Oficiálne odovzdanie stavby cesty I/79 Trebišov - Veľaty sa uskutočnilo 4. decembra 2015 vo Veľatoch. Na snímke generálny riaditeľ Slovenskej správy ciest Bratislava Roman Žembera počas príhovoru.

Ako vyzerá viac ako 4 ročné správne konanie s SSC - aby teda SSC urobilo normálne bývanie pre ľudí: http://dvorianky5.webnode.sk/stav/aktualne/spravne-konanie-ssc/

 

Ľudia nespia...

Konkrétnym príkladom, že ludia nespia je aktivita občanov na ulici Kpt.Nálepku v Trebišove, kde petičný výbor pod vedením p.Baloca rieši neznesiteľnú situaciu z kamionovej dopravy, bližšie informacie: http://dvorianky5.webnode.sk/stav/aktualne/trebisov-kpt-nalepku/ 

Petičný výbor Dvorianky podporuje aktivity obyvateľov Ulice kpt. Jána Nálepku v Trebišove kôli dlhodobej zníženej kvalite bývania v obciach pri ceste I/79.

Občania v Dvoriankach zablokovali v lete 2015 cestu I/79 pre kamiony, bližšie informacie: http://dvorianky5.webnode.sk/stav/aktualne/blokada-kamionov-26-07-2015/

Aktuálne si na úrade vlády ťažku hlavu nerobia s poškodzovaním zdravia a majetku občanov bývajúcich pri ceste I/79: http://dvorianky5.webnode.sk/stav/aktualne/urad-vlady-sr-03-12-2015/

Informacia z rokovania vlady v Trebišove: http://dvorianky5.webnode.sk/stav/aktualne/rokovanie-vlady-v-trebisove-04-11-2015/

Adresa petičného výboru: http://dvorianky5.webnode.sk/

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?