Neuveriteľný príbeh IV.-pokračovanie 3. Hlboké koľaje a havarijny stav, nikomu to nevadí !

Autor: Jan Vitkovič | 4.4.2014 o 7:00 | (upravené 16.1.2015 o 13:08) Karma článku: 4,71 | Prečítané:  1023x

Meranie nerovnosti na ceste I/79 v obci - nameraný nevyhovujúci stav! Cesta po 3 rokoch od rekonštrukcie (pokládka nového koberca) je v nevyhovujúcom stave! Podľa výsledkov z merania pozdlžnej a priečnej nerovnosti na ceste I/79 v intraviláne obce Dvorianky dňa 18.02.2014, ktoré zabezpečil  správca komunikacie IVSC Košice, bol nameraný a vyhodnoteny nevyhovujúci stav vozovky I/79 v obci Dvorianky (pozdĺžna rovinatosť) v smere staničenia cesty, kde podľa nameraných výsledkov pozdĺžnej nerovnosti  IRI  bol v smere staničenia cesty vyhodnotený priemerný klasifikačný stupeň 4 (IRI 5,8) - nevyhovujúci stav, stav pritom signalizuje nevyhovujúci stav vozovky, vozovka prestáva spĺňať podmienky pre bezpečnú, plynulú, rýchlu a hospodárnu jazdu motorových vozidiel a vozovku je potrebné opraviť. (smer 1 - pozdĺžna rovinatosť - IRI 5,8 – varovná hranica > 5).  Jedná sa o priame pokračovanie článku: Neuveriteľný príbeh IV.-pokračovanie 2. Hlboké koľaje a havarijny stav, nikomu to nevadí !

Cesta po 4 rokoch - hlbka koľají viac ako 25 mm

Cesta po 4 rokoch - hlbka koľají viac ako 25 mm

 

Meranie pozdlžnej a priečnej nerovnosti na ceste I/79 v obci

Podľa výsledkov z merania pozdlžnej a priečnej nerovnosti na ceste I/79 v intraviláne obce Dvorianky dňa 18.02.2014, ktoré zabezpečil  správca komunikacie IVSC Košice, bol nameraný a vyhodnoteny nevyhovujúci stav vozovky I/79 v obci Dvorianky (pozdĺžna rovinatosť) v smere staničenia cesty, kde podľa nameraných výsledkov pozdĺžnej nerovnosti  IRI  bol v smere staničenia cesty vyhodnotený priemerný klasifikačný stupeň 4 (IRI 5,8) - nevyhovujúci stav, stav pritom signalizuje nevyhovujúci stav vozovky, vozovka prestáva spĺňať podmienky pre bezpečnú, plynulú, rýchlu a hospodárnu jazdu motorových vozidiel a vozovku je potrebné opraviť. (smer 1 - pozdĺžna rovinatosť - IRI 5,8 – varovná hranica > 5).
 
Ďalej podľa výsledkov z merania pozdĺžnej a priečnej nerovnosti na ceste I/79 v intraviáane obce Dvorianky dňa 18.02.2014, ktoré zabezpečil  správca komunikacie IVSC Košice bol síce nameraný priemerný klasifikačný stupeň iba RUT 2 - 3, ale upozorňujeme, že na viacerých úsekoch na ceste v obci bol nameraný nevyhovujúci až havarijny stav priečnej rovinatosti (hlboké vyjazdené koľaje - klasifikačný stupeň RUT 4 - 5, hĺbka koľaji 15-25mm a viac ako 25mm) a to konkrétne spolu až na 320m cesty v obci.
 
Upozorňujeme na dlhodobý, viac ako rok trvajúci nevyhovujúci - miestami až havarijny stav vozovky, ktorý vznikol za obdobie cca 3 rokov posobením ťažkej kamionovej dopravy pri prejazde obcou - došlo k vzniku hlbokých koľají až o hĺbke viac ako 25mm a došlo aj k poškodeniam na pozdĺžnej rovinatosti vozovky. Ďalej upozornujeme na skutočnosť, že celá cesta I/79 v intraviláne obce Dvorianky bola rekonštruovana iba v roku 2009 a to pokládkou nového koberca a súčasný stav iba po 4 rokoch je už nevyhovújuci.
 
Žiadame o riešenie uvedeného dlhodobého nevyhovujúceho stavu vozovky (miestami stav havarijny) v obci Dvorianky cesta I/79 v zastavanom územi obce (intravilán) -  vozovka nespĺňa podmienky pre bezpečnú, plynulú, rýchlu a hospodárnu jazdu motorových vozidiel. 

Meranie pozdlžnej a priečnej nerovnosti na ceste I/79 v obci - výsledky 

VÝSLEDKY MERANIA PRIEČNEJ A POZDLŽNEJ NEROVNOSTI - CESTA I/79
Správca: IVSC KE
Dátum merania: 18.02.2014

VYSLEDKY-MERANI.jpg

 

V úseku SMER1 je nevyhovujúci stav ( IRI ) na celej Hlavnej ulici.
V úseku SMER2 je to stav ( IRI ) tesne na hranici 5 na celej Hlavnej ulici.

Bližšie informácie o výsledkoch aj s gafickým zobrazením na mape.

 

POZDLZNA-ROVINATOST.JPG 

V priemere na celej ulici hĺbka koľají RUT až 14,3 mm a IRI až 5,8 ?

Hĺbka koľají RUT v priemere až 14,3 mm je pritom podľa TP 04/2012 prípustná až po dobe viac ako 5 rokov, cesta je po rekonštrukcii ku dnešnému dňu iba cca 4 roky. Pri veku cesty 5 rokov je prípustna hlbka koľaji menej ako 10 mm a IRI menej ako 3,3 !

hlbka-kolaji-roky.jpg

Fotografie z rekonštrukcie na stránkach petičného výboru.

Nechýbal ani zápis do kroniky ....

VIDEO Z REKONŠTRUKCIE:

 

 

Informácia z SSC, Odd. dopr. inžinierstva:

Stanovisko SSC referátu BECEP zo dňa 10.07.2013, citujem: „ Ku neodstráneným nerovnostiam v Dvoriankach : Oddelenie dopravného inžinierstva (činnosť BECEP) realizuje opatrenia na kritických nehodových lokalitách (KNL) a miestach identifikovaných inšpekciou dopravného značenia prostredníctvom pracovníkov oddelení prevádzky príslušnej IVSC . V prípade údržbového nedostatku – neodstránené pozdĺžne nerovnosti vozovky v okolí spomaľovacieho prvku , dávame podporné stanovisko na ich dodatočné odstránenie ."

Referát BECEP ďalej upozornil kompetentných v SSC na rýchle opotrebenie - vznik koľají na ceste I/79 v obci Dvorianky.

Meranie pozdlžnej a priečnej nerovnosti na ceste I/79 v obci - hodnotenie 

VYHODNOTENIE.jpg 

Kompletne výsledky z merania nerovnosti IRI a RUT

VYSLEDKY-SMER-1.jpg

VYSLEDKY-SMER-2.jpg

Ako to na ceste I/79 vyzerá v obci Dvorianky na Hlavnej ulici ?

Na 7 minutovom videu vchádza do obce 50 kamionov v kuse za sebou, na trase z Maďarska do Poľska. Na vjazde do obce každý kamion brzdi pred rodinnymi domami, kde je spomaľovač, vzniká neuveriteľný, zdôrazňujem neuveriteľný hluk a otrasy, trasie sa zem, počuť pískať brzdy, vzduch z brzd, hučanie motorov, proste je to hotove peklo ......

Aktuálne fotografie na strankach petičného výboru.

Informácie o spomaľovači pred RD v obci na stránkach petičného výboru.

spomalovac-dvorianky.jpg

Video v článku: Peklo na ceste I/79 - kamiony ničia zdravie obyvateľov ....

Ministerstvo vnútra SR, Prezídium policajného zboru, Odbor dopravnej policie sa stotožňuje (na základe TP15/2005) s názorom petičného výboru ohľadne nevhodneho umiestnenia spomaľovača priamo pred RD, viac v článku: Ministerstvo vnútra SR sa stotožňuje s názorom petičného výboru.

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ?

Hazard so zdravim - článok: Hazard so zdravím obyvateľstva, kompetentným je to jedno

Informácie o správnom konaní s SSC na stránkach petičného výboru.
Všeobecné aktuálne informacie o riešení na stránkach petičného výboru.

Adresa petičného výboru: http://dvorianky5.webnode.sk/

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exminister z nástenkového tendra kontroluje v Žiline mestský podnik

Hlavní aktéri nástenkového tendra dnes žijú bežným životom. Napriek obžalobe a hrozbe dlhoročného trestu má byť jeden z nich prvkom verejnej kontroly.

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

KOMENTÁRE

Lepší príklad podvádzania pri tendroch by nevymyslel ani Matovič

Po rokoch idú nástenkári pred súd.


Už ste čítali?