Neuveriteľný príbeh IV.-pokračovanie 3. Hlboké koľaje a havarijny stav, nikomu to nevadí !

Autor: Jan Vitkovič | 4.4.2014 o 7:00 | (upravené 16.1.2015 o 13:08) Karma článku: 4,71 | Prečítané:  1068x

Meranie nerovnosti na ceste I/79 v obci - nameraný nevyhovujúci stav! Cesta po 3 rokoch od rekonštrukcie (pokládka nového koberca) je v nevyhovujúcom stave! Podľa výsledkov z merania pozdlžnej a priečnej nerovnosti na ceste I/79 v intraviláne obce Dvorianky dňa 18.02.2014, ktoré zabezpečil  správca komunikacie IVSC Košice, bol nameraný a vyhodnoteny nevyhovujúci stav vozovky I/79 v obci Dvorianky (pozdĺžna rovinatosť) v smere staničenia cesty, kde podľa nameraných výsledkov pozdĺžnej nerovnosti  IRI  bol v smere staničenia cesty vyhodnotený priemerný klasifikačný stupeň 4 (IRI 5,8) - nevyhovujúci stav, stav pritom signalizuje nevyhovujúci stav vozovky, vozovka prestáva spĺňať podmienky pre bezpečnú, plynulú, rýchlu a hospodárnu jazdu motorových vozidiel a vozovku je potrebné opraviť. (smer 1 - pozdĺžna rovinatosť - IRI 5,8 – varovná hranica > 5).  Jedná sa o priame pokračovanie článku: Neuveriteľný príbeh IV.-pokračovanie 2. Hlboké koľaje a havarijny stav, nikomu to nevadí !

Cesta po 4 rokoch - hlbka koľají viac ako 25 mm

Cesta po 4 rokoch - hlbka koľají viac ako 25 mm

 

Meranie pozdlžnej a priečnej nerovnosti na ceste I/79 v obci

Podľa výsledkov z merania pozdlžnej a priečnej nerovnosti na ceste I/79 v intraviláne obce Dvorianky dňa 18.02.2014, ktoré zabezpečil  správca komunikacie IVSC Košice, bol nameraný a vyhodnoteny nevyhovujúci stav vozovky I/79 v obci Dvorianky (pozdĺžna rovinatosť) v smere staničenia cesty, kde podľa nameraných výsledkov pozdĺžnej nerovnosti  IRI  bol v smere staničenia cesty vyhodnotený priemerný klasifikačný stupeň 4 (IRI 5,8) - nevyhovujúci stav, stav pritom signalizuje nevyhovujúci stav vozovky, vozovka prestáva spĺňať podmienky pre bezpečnú, plynulú, rýchlu a hospodárnu jazdu motorových vozidiel a vozovku je potrebné opraviť. (smer 1 - pozdĺžna rovinatosť - IRI 5,8 – varovná hranica > 5).
 
Ďalej podľa výsledkov z merania pozdĺžnej a priečnej nerovnosti na ceste I/79 v intraviáane obce Dvorianky dňa 18.02.2014, ktoré zabezpečil  správca komunikacie IVSC Košice bol síce nameraný priemerný klasifikačný stupeň iba RUT 2 - 3, ale upozorňujeme, že na viacerých úsekoch na ceste v obci bol nameraný nevyhovujúci až havarijny stav priečnej rovinatosti (hlboké vyjazdené koľaje - klasifikačný stupeň RUT 4 - 5, hĺbka koľaji 15-25mm a viac ako 25mm) a to konkrétne spolu až na 320m cesty v obci.
 
Upozorňujeme na dlhodobý, viac ako rok trvajúci nevyhovujúci - miestami až havarijny stav vozovky, ktorý vznikol za obdobie cca 3 rokov posobením ťažkej kamionovej dopravy pri prejazde obcou - došlo k vzniku hlbokých koľají až o hĺbke viac ako 25mm a došlo aj k poškodeniam na pozdĺžnej rovinatosti vozovky. Ďalej upozornujeme na skutočnosť, že celá cesta I/79 v intraviláne obce Dvorianky bola rekonštruovana iba v roku 2009 a to pokládkou nového koberca a súčasný stav iba po 4 rokoch je už nevyhovújuci.
 
Žiadame o riešenie uvedeného dlhodobého nevyhovujúceho stavu vozovky (miestami stav havarijny) v obci Dvorianky cesta I/79 v zastavanom územi obce (intravilán) -  vozovka nespĺňa podmienky pre bezpečnú, plynulú, rýchlu a hospodárnu jazdu motorových vozidiel. 

Meranie pozdlžnej a priečnej nerovnosti na ceste I/79 v obci - výsledky 

VÝSLEDKY MERANIA PRIEČNEJ A POZDLŽNEJ NEROVNOSTI - CESTA I/79
Správca: IVSC KE
Dátum merania: 18.02.2014

VYSLEDKY-MERANI.jpg

 

V úseku SMER1 je nevyhovujúci stav ( IRI ) na celej Hlavnej ulici.
V úseku SMER2 je to stav ( IRI ) tesne na hranici 5 na celej Hlavnej ulici.

Bližšie informácie o výsledkoch aj s gafickým zobrazením na mape.

 

POZDLZNA-ROVINATOST.JPG 

V priemere na celej ulici hĺbka koľají RUT až 14,3 mm a IRI až 5,8 ?

Hĺbka koľají RUT v priemere až 14,3 mm je pritom podľa TP 04/2012 prípustná až po dobe viac ako 5 rokov, cesta je po rekonštrukcii ku dnešnému dňu iba cca 4 roky. Pri veku cesty 5 rokov je prípustna hlbka koľaji menej ako 10 mm a IRI menej ako 3,3 !

hlbka-kolaji-roky.jpg

Fotografie z rekonštrukcie na stránkach petičného výboru.

Nechýbal ani zápis do kroniky ....

VIDEO Z REKONŠTRUKCIE:

 

 

Informácia z SSC, Odd. dopr. inžinierstva:

Stanovisko SSC referátu BECEP zo dňa 10.07.2013, citujem: „ Ku neodstráneným nerovnostiam v Dvoriankach : Oddelenie dopravného inžinierstva (činnosť BECEP) realizuje opatrenia na kritických nehodových lokalitách (KNL) a miestach identifikovaných inšpekciou dopravného značenia prostredníctvom pracovníkov oddelení prevádzky príslušnej IVSC . V prípade údržbového nedostatku – neodstránené pozdĺžne nerovnosti vozovky v okolí spomaľovacieho prvku , dávame podporné stanovisko na ich dodatočné odstránenie ."

Referát BECEP ďalej upozornil kompetentných v SSC na rýchle opotrebenie - vznik koľají na ceste I/79 v obci Dvorianky.

Meranie pozdlžnej a priečnej nerovnosti na ceste I/79 v obci - hodnotenie 

VYHODNOTENIE.jpg 

Kompletne výsledky z merania nerovnosti IRI a RUT

VYSLEDKY-SMER-1.jpg

VYSLEDKY-SMER-2.jpg

Ako to na ceste I/79 vyzerá v obci Dvorianky na Hlavnej ulici ?

Na 7 minutovom videu vchádza do obce 50 kamionov v kuse za sebou, na trase z Maďarska do Poľska. Na vjazde do obce každý kamion brzdi pred rodinnymi domami, kde je spomaľovač, vzniká neuveriteľný, zdôrazňujem neuveriteľný hluk a otrasy, trasie sa zem, počuť pískať brzdy, vzduch z brzd, hučanie motorov, proste je to hotove peklo ......

Aktuálne fotografie na strankach petičného výboru.

Informácie o spomaľovači pred RD v obci na stránkach petičného výboru.

spomalovac-dvorianky.jpg

Video v článku: Peklo na ceste I/79 - kamiony ničia zdravie obyvateľov ....

Ministerstvo vnútra SR, Prezídium policajného zboru, Odbor dopravnej policie sa stotožňuje (na základe TP15/2005) s názorom petičného výboru ohľadne nevhodneho umiestnenia spomaľovača priamo pred RD, viac v článku: Ministerstvo vnútra SR sa stotožňuje s názorom petičného výboru.

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ?

Hazard so zdravim - článok: Hazard so zdravím obyvateľstva, kompetentným je to jedno

Informácie o správnom konaní s SSC na stránkach petičného výboru.
Všeobecné aktuálne informacie o riešení na stránkach petičného výboru.

Adresa petičného výboru: http://dvorianky5.webnode.sk/

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?