Právomoci prezidenta SR neumožňujú priamu pomoc občanom.

Autor: Jan Vitkovič | 3.4.2014 o 10:36 | (upravené 16.1.2015 o 7:37) Karma článku: 4,61 | Prečítané:  703x

Právomoci prezidenta SR neumožňujú priamu pomoc občanom, ako je to možné ? Právomoci prezidenta Slovenskej republiky vymedzené v č. 102 Ústavy Slovenskej republiky mu neumožňujú, aby mohol v danej veci priamo konať - pomoc občanom SR pri dlhodobom poškodzovaní zdravia obyvateľstva hlukom, vibraciami a emisiami NO2 z ťažkej kamionovej dopravy. Z toho dôvodu sa kancelária Prezidenta SR  obrátila na Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, Slovenskú správu ciest, Košický samosprávny kraj i Okresné riaditeľstvo PZ SR v Trebišove so žiadosťou o prešetrenie podania a zaujatie stanoviska. Kto má teda priamo pomôcť občanom Slovenskej republiky ? Nie je možné teda čakať žiadne zmeny od novo zvoleného prezidenta, je najnižšia účasť na prezidenských voľbách v Trebišovskom okrese iba náhoda ?

Kancelária prezidenta SR

Kancelária prezidenta SR

Právomoci prezidenta SR neumožňujú pomoc občanom ? 

Dňa 18.02.2014 nám bol doručený list z Kancelárie Prezidenta SR číslo Spis č.30-2014-KE zo dňa 05. februára 2014. Na prezidenta Slovenskej republiky sme sa obrátili s podaním - žiadosťou o pomoc v mene petičného výboru Dvorianky.

Podanie sa týka riešenia aktuálneho stavu v cestnej doprave v obci Dvorianky. Túto občania označujú za neudržateľnú a neznesiteľnú, poškodzujúcu zdravie obyvateľstva hlukom, vibráciami a emisiami tranzitnej kamiónovej dopravy na ceste 1/79 v obci Dvorianky. Žiadajú o pomoc pri riešení zlej dopravnej situácie, o pomoc pri urýchlenej výstavbe obchvatu obce Dvorianky ako aj pri riešení komplexného zvýšenia bezpečnosti a upokojenia dopravy na ceste 1/79.

Právomoci prezidenta Slovenskej republiky vymedzené v č. 102 Ústavy Slovenskej republiky mu neumožňujú, aby mohol v danej veci priamo konať. Z toho dôvodu sme sa obrátili na Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, Slovenskú správu ciest, Košický samosprávny kraj i Okresné riaditeľstvo PZ SR v Trebišove so žiadosťou o prešetrenie podania a zaujatie stanoviska, ktoré Vám v prílohe listu zasielame.

 

 

Kto teda pomôže občanom ?

 

Občania si musia pomôcť sami. 

Petičný výbor Dvorianky dlhodobo upozorňuje na poškodzovnie zdravia obyvateľstva hlukom, vibráciami a emisiami NO2 z kamionovej dopravy v obci a dňa 14.03.2014 sa uskutočnilo konečne pracovné stretnutie medzi pánom Zdenkom Trebuľom, predsedom KSK, pánom Róbertom Pucim, poslancom NR SR,  pánom Viktorom Stromčekom štátnym tajomníkom MDVRR SR a zástupcami samospráv obcí na ceste I/79 a to konkrétne pánom Pavlom Baloghom, starostom obce Čerhov a pánom Andrejom Marcinom, starostom obce Dvorianky. Riešila sa otázka cesty I/79 a tranzitu medzinárodnej ťažkej kamionovej dopravy po tejto ceste, ktorý poškodzuje zdravie obyvateľsva ako aj poškodzuje rodinné domy občanov. Článok je pokračovaním: 20% pokles kamionov nestačí, ako to vidí minister dopravy ?

Petičný výbor Dvorianky podporuje túto aktivitu samospráv obcí na ceste I/79.

Bližšie informácie v článku:  Cesta I/79 ako ďalej ? Stretnutie so štátnym tajomníkom MDVaRR SR

 

 

List z Kancelárie Prezidenta SR, Regionálne pracovisko Košice

 

Dňa 18.02.2014 nám bol doručený list z Kancelárie Prezidenta SR číslo Spis č.30-2014-KE zo dňa 05. februára 2014. Na prezidenta Slovenskej republiky sme sa obrátili s podaním - žiadosťou o pomoc v mene petičného výboru Dvorianky. 

 

Prezident.jpg 

 

Ako to na ceste I/79 vyzerá v obci Dvorianky na Hlavnej ulici ?

Na 7 minutovom videu vchádza do obce 50 kamionov v kuse za sebou, na trase z Maďarska do Poľska. Na vjazde do obce každý kamion brzdi pred rodinnymi domami, kde je spomaľovač, vzniká neuveriteľný, zdôrazňujem neuveriteľný hluk a otrasy, trasie sa zem, počuť pískať brzdy, vzduch z brzd, hučanie motorov, proste je to hotove peklo ......

Aktuálne fotografie na strankach petičného výboru.

Informácie o spomaľovači pred RD v obci na stránkach petičného výboru.

spomalovac-dvorianky.jpg

Video v článku: Peklo na ceste I/79 - kamiony ničia zdravie obyvateľov ....

Ministerstvo vnútra SR, Prezídium policajného zboru, Odbor dopravnej policie sa stotožňuje (na základe TP15/2005) s názorom petičného výboru ohľadne nevhodneho umiestnenia spomaľovača priamo pred RD, viac v článku: Ministerstvo vnútra SR sa stotožňuje s názorom petičného výboru.

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ?

 

Hazard so zdravim - článok: Hazard so zdravím obyvateľstva, kompetentným je to jedno

Informácie o správnom konaní s SSC na stránkach petičného výboru.
 
Všeobecné aktuálne informacie o riešení na stránkach petičného výboru.

Adresa petičného výboru: http://dvorianky5.webnode.sk/

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?