Právomoci prezidenta SR neumožňujú priamu pomoc občanom.

Autor: Jan Vitkovič | 3.4.2014 o 10:36 | (upravené 16.1.2015 o 7:37) Karma článku: 4,61 | Prečítané:  657x

Právomoci prezidenta SR neumožňujú priamu pomoc občanom, ako je to možné ? Právomoci prezidenta Slovenskej republiky vymedzené v č. 102 Ústavy Slovenskej republiky mu neumožňujú, aby mohol v danej veci priamo konať - pomoc občanom SR pri dlhodobom poškodzovaní zdravia obyvateľstva hlukom, vibraciami a emisiami NO2 z ťažkej kamionovej dopravy. Z toho dôvodu sa kancelária Prezidenta SR  obrátila na Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, Slovenskú správu ciest, Košický samosprávny kraj i Okresné riaditeľstvo PZ SR v Trebišove so žiadosťou o prešetrenie podania a zaujatie stanoviska. Kto má teda priamo pomôcť občanom Slovenskej republiky ? Nie je možné teda čakať žiadne zmeny od novo zvoleného prezidenta, je najnižšia účasť na prezidenských voľbách v Trebišovskom okrese iba náhoda ?

Kancelária prezidenta SR

Kancelária prezidenta SR

Právomoci prezidenta SR neumožňujú pomoc občanom ? 

Dňa 18.02.2014 nám bol doručený list z Kancelárie Prezidenta SR číslo Spis č.30-2014-KE zo dňa 05. februára 2014. Na prezidenta Slovenskej republiky sme sa obrátili s podaním - žiadosťou o pomoc v mene petičného výboru Dvorianky.

Podanie sa týka riešenia aktuálneho stavu v cestnej doprave v obci Dvorianky. Túto občania označujú za neudržateľnú a neznesiteľnú, poškodzujúcu zdravie obyvateľstva hlukom, vibráciami a emisiami tranzitnej kamiónovej dopravy na ceste 1/79 v obci Dvorianky. Žiadajú o pomoc pri riešení zlej dopravnej situácie, o pomoc pri urýchlenej výstavbe obchvatu obce Dvorianky ako aj pri riešení komplexného zvýšenia bezpečnosti a upokojenia dopravy na ceste 1/79.

Právomoci prezidenta Slovenskej republiky vymedzené v č. 102 Ústavy Slovenskej republiky mu neumožňujú, aby mohol v danej veci priamo konať. Z toho dôvodu sme sa obrátili na Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, Slovenskú správu ciest, Košický samosprávny kraj i Okresné riaditeľstvo PZ SR v Trebišove so žiadosťou o prešetrenie podania a zaujatie stanoviska, ktoré Vám v prílohe listu zasielame.

 

 

Kto teda pomôže občanom ?

 

Občania si musia pomôcť sami. 

Petičný výbor Dvorianky dlhodobo upozorňuje na poškodzovnie zdravia obyvateľstva hlukom, vibráciami a emisiami NO2 z kamionovej dopravy v obci a dňa 14.03.2014 sa uskutočnilo konečne pracovné stretnutie medzi pánom Zdenkom Trebuľom, predsedom KSK, pánom Róbertom Pucim, poslancom NR SR,  pánom Viktorom Stromčekom štátnym tajomníkom MDVRR SR a zástupcami samospráv obcí na ceste I/79 a to konkrétne pánom Pavlom Baloghom, starostom obce Čerhov a pánom Andrejom Marcinom, starostom obce Dvorianky. Riešila sa otázka cesty I/79 a tranzitu medzinárodnej ťažkej kamionovej dopravy po tejto ceste, ktorý poškodzuje zdravie obyvateľsva ako aj poškodzuje rodinné domy občanov. Článok je pokračovaním: 20% pokles kamionov nestačí, ako to vidí minister dopravy ?

Petičný výbor Dvorianky podporuje túto aktivitu samospráv obcí na ceste I/79.

Bližšie informácie v článku:  Cesta I/79 ako ďalej ? Stretnutie so štátnym tajomníkom MDVaRR SR

 

 

List z Kancelárie Prezidenta SR, Regionálne pracovisko Košice

 

Dňa 18.02.2014 nám bol doručený list z Kancelárie Prezidenta SR číslo Spis č.30-2014-KE zo dňa 05. februára 2014. Na prezidenta Slovenskej republiky sme sa obrátili s podaním - žiadosťou o pomoc v mene petičného výboru Dvorianky. 

 

Prezident.jpg 

 

Ako to na ceste I/79 vyzerá v obci Dvorianky na Hlavnej ulici ?

Na 7 minutovom videu vchádza do obce 50 kamionov v kuse za sebou, na trase z Maďarska do Poľska. Na vjazde do obce každý kamion brzdi pred rodinnymi domami, kde je spomaľovač, vzniká neuveriteľný, zdôrazňujem neuveriteľný hluk a otrasy, trasie sa zem, počuť pískať brzdy, vzduch z brzd, hučanie motorov, proste je to hotove peklo ......

Aktuálne fotografie na strankach petičného výboru.

Informácie o spomaľovači pred RD v obci na stránkach petičného výboru.

spomalovac-dvorianky.jpg

Video v článku: Peklo na ceste I/79 - kamiony ničia zdravie obyvateľov ....

Ministerstvo vnútra SR, Prezídium policajného zboru, Odbor dopravnej policie sa stotožňuje (na základe TP15/2005) s názorom petičného výboru ohľadne nevhodneho umiestnenia spomaľovača priamo pred RD, viac v článku: Ministerstvo vnútra SR sa stotožňuje s názorom petičného výboru.

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ?

 

Hazard so zdravim - článok: Hazard so zdravím obyvateľstva, kompetentným je to jedno

Informácie o správnom konaní s SSC na stránkach petičného výboru.
 
Všeobecné aktuálne informacie o riešení na stránkach petičného výboru.

Adresa petičného výboru: http://dvorianky5.webnode.sk/

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exminister z nástenkového tendra kontroluje v Žiline mestský podnik

Hlavní aktéri nástenkového tendra dnes žijú bežným životom. Napriek obžalobe a hrozbe dlhoročného trestu má byť jeden z nich prvkom verejnej kontroly.

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

KOMENTÁRE

Lepší príklad podvádzania pri tendroch by nevymyslel ani Matovič

Po rokoch idú nástenkári pred súd.


Už ste čítali?