Ako SSC vybavilo nezákonne sťažnosť !

Autor: Jan Vitkovič | 29.3.2014 o 8:33 | (upravené 16.1.2015 o 7:36) Karma článku: 5,47 | Prečítané:  941x

Je toto možné ? Ako funguje štátna správa ? Neuveriteľný príbeh o tom ako SSC - Slovenská správa ciest vybavuje nezákonne sťažnosti, príbeh o fungovaní štátnej správy a problémoch s dopravou na ceste I/79, ktorá poškodzuje dlhodobo zdravie obyvateľstva a vôbec nikomu to ale nevadí. Naopak podľa SSC je všetko v poriadku a SSC pritom neuveriteľne považuje našu sťažnosť zo dňa 23.09.2013, doručenú na SSC GR dňa 25.09.2013, v celom rozsahu za neopodstatnenú. Ministersvo dopravy, výstavby a regionalneho rozvoja SR, Odbor kontroly, štátneho dozoru a dohľadu má iný názor, našu sťažnosť považuje za opodstatnenú ! Zmôže v tomto štáte niečo obyčajný občan ? Sú odborné orgány kompetentné, jedná sa o ich neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ?

Opodstatnená sťažnosť na postup SSC

Opodstatnená sťažnosť na postup SSC

Jedná sa o priame pokračovanie článku Je toto možné ? Ako SSC vybavilo sťažnosť, náprava až v roku 2023, v ktorom rozoberám ako SSC zamietlo v celom rozsahu našu sťažnosť na postup SSC pri riešení dlhodobého poškodzovania zdravia obyvateľstva cestnou dopravou v obci Dvorianky.

Je postup SSC v poriadku ?

Ako to vidí Slovenská správa ciest ? Majú v tom jasno, nič sa nedeje stažnosť je v celom rozsahu samozrejme neopodstatnená !

Všetko je predsa v poriadku, ako inač ?

SSC prešetrila našu sťažnosť a samozrejme je všetko v poriadku. Generálny riaditeľ SSC Ing. Roman Žembera uvádza, citujem "Na základe hore uvedeného považujeme Vašu sťažnosť zo dňa 23.09.2013, doručenú na SSC GR dňa 25.09.2013, v celom rozsahu za neopodstatnenú."

O to viac zaražajúcejšie je konštatovanie, citujem "Záverom si Vás dovoľujeme upozorniť na skutočnosť, že Vaše opakované podania, ktorých obsah je takmer vo všetkých prípadoch totožný, v ktorých namietate postup kompetentných orgánov pri riešení poškodzovania zdravia obce Dvorianky nadmerným hlukom na ceste 1/79 z ťažkej nákladnej kamiónovej dopravy a dlhé termíny na realizáciu konkrétnych protihlukových opatrení, si vyžadujú koncepčné riešenia, ktorých realizácia potrvá do roku 2023.".

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ?

SSC-HLAVICKA.jpg

SSC-ZAVER.jpg

 

Ako to vidí Ministerstvo dopravy, výstavby a regionalneho rozvoja SR - Odbor kontroly, štátneho dozoru a dohľadu

OKŠDD v rámci prešetrovania Vašej sťažnosti zo dňa 12.12.2013 zistil, že vybavovanie Vašej predchádzajúcej sťažnosti zo dňa 23.09.2013 z úrovne SSC nebolo v súlade so zákonom o sťažnostiach. Na základe zisteného skutočného stavu veci konštatujeme, že Vaša sťažnosť zo dňa 12.12.2013 voči činnosti SSC v súvislosti s vybavovaním Vašej predchádzajúcej sťažnosti je opodstatnená.

Ako to videla Slovenská správa ciest, bod 2, SSC prešetrila našu sťažnosť a samozrejme je všetko v poriadku, k bodu číslo 2 SSC uviedla:

BOD-2.jpg

Upozornujeme, že v tejto veci prešetrovania postupu oddelenia BECEP SSC podnet – stažnosť nepostúpili kompetentnému orgánu na prešetrenie, teda podľa ich názoru na Ministerstvo dopravy, výstavby a regionalneho rozvoja SR. Žiadame naďalej prešetriť tento postup oddelenia BECEP a to postupením na kompetentný orgán.

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ?

MDVaRR SR OKŠDD uviedli, že naša námietka v druhom bode sťažnosti spočívala v nesprávnom vybavení Vášho podania zo dňa 08.08.2011, označeného ako Podnet na prešetrenie - bezpečnosť dopravy. SSC v oznámení zo dňa 09.12.2013 uviedla, že: „... túto požiadavku nie je možné riešiť v zmysle zákona o sťažnostiach, nakoľko BECEP je samostatné oddelenie, ktoré spadá do pôsobnosti ministerstva a SSC nie je príslušné ani kompetentné zasahovať do činnosti iného orgánu štátnej správy. Z uvedených skutočností vyplýva, že Vaša sťažnosť v hode č. 2 je neopodstatnená.
 
K uvedenému ste namietali, že pokiaľ sa SSC domnievala, že nie je kompetentná posudzovať konanie BECEP (a prešetrovať ho z pohľadu dodržania zákona o sťažnostiach) z dôvodu, že ide o samostatné oddelenie, patriace do pôsobnosti ministerstva, nemala túto časť vyhodnotiť ako neopodstatnenú sťažnosť.
 
Prešetrením sa zistilo, že Vaša námietka je opodstatnená a postup SSC pri vybavovaní tejto časti nebol správny, nakoľko na jej vybavenie nebola SSC príslušná, a vzhľadom k tomu, nesprávne vyhodnotila tento bod za neopodstatnený. Na základe uvedeného konštatujeme, že SSC nepostupovala v súlade s § 3 ods. 2 a 3 a § 18 ods. 2 zákona o sťažnostiach. 

Ako teda SSC prešetruje sťažnosti ? Povrchne a neodborne !

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ?

Na stránkach petičného výboru: Všetky opodstatnené sťažnosti

 

Celé prešetrenie Ministerstva dopravy, výstavby a regionalneho rozvoja SR - Odbor kontroly, štátneho dozoru a dohľadu :

MDSR-OKSD-25.03.2014_Page_1.jpg

MDSR-OKSD-25.03.2014_Page_2a.jpg

MDSR-OKSD-25.03.2014_Page_3.jpg

Ako to v obci na Hlavnej ulici vyzerá ?

Na 7 minutovom videu vchádza do obce 50 kamionov v kuse za sebou, na trase z Maďarska do Poľska. Na vjazde do obce každý kamion brzdi pred rodinnymi domami, kde je spomaľovač, vzniká neuveriteľný, zdôrazňujem neuveriteľný hluk a otrasy, trasie sa zem, počuť pískať brzdy, vzduch z brzd, hučanie motorov, proste je to hotove peklo ......

Aktuálne fotografie na strankach petičného výboru.

Informácie o spomaľovači pred RD v obci na stránkach petičného výboru.

spomalovac-dvorianky.jpg

Video v článku: Peklo na ceste I/79 - kamiony ničia zdravie obyvateľov ....

Ministerstvo vnútra SR, Prezídium policajného zboru, Odbor dopravnej policie sa stotožňuje (na základe TP15/2005) s názorom petičného výboru ohľadne nevhodneho umiestnenia spomaľovača priamo pred RD, viac v článku: Ministerstvo vnútra SR sa stotožňuje s názorom petičného výboru.

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ? 

 

Hazard so zdravim - článok: Hazard so zdravím obyvateľstva, kompetentným je to jedno

Informácie o správnom konaní s SSC na stránkach petičného výboru.
 
Všeobecné aktuálne informacie o riešení na stránkach petičného výboru.

Adresa petičného výboru: http://dvorianky5.webnode.sk/

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exminister z nástenkového tendra kontroluje v Žiline mestský podnik

Hlavní aktéri nástenkového tendra dnes žijú bežným životom. Napriek obžalobe a hrozbe dlhoročného trestu má byť jeden z nich prvkom verejnej kontroly.

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

KOMENTÁRE

Lepší príklad podvádzania pri tendroch by nevymyslel ani Matovič

Po rokoch idú nástenkári pred súd.


Už ste čítali?