Ako SSC vybavilo nezákonne sťažnosť !

Autor: Jan Vitkovič | 29.3.2014 o 8:33 | (upravené 16.1.2015 o 7:36) Karma článku: 5,47 | Prečítané:  994x

Je toto možné ? Ako funguje štátna správa ? Neuveriteľný príbeh o tom ako SSC - Slovenská správa ciest vybavuje nezákonne sťažnosti, príbeh o fungovaní štátnej správy a problémoch s dopravou na ceste I/79, ktorá poškodzuje dlhodobo zdravie obyvateľstva a vôbec nikomu to ale nevadí. Naopak podľa SSC je všetko v poriadku a SSC pritom neuveriteľne považuje našu sťažnosť zo dňa 23.09.2013, doručenú na SSC GR dňa 25.09.2013, v celom rozsahu za neopodstatnenú. Ministersvo dopravy, výstavby a regionalneho rozvoja SR, Odbor kontroly, štátneho dozoru a dohľadu má iný názor, našu sťažnosť považuje za opodstatnenú ! Zmôže v tomto štáte niečo obyčajný občan ? Sú odborné orgány kompetentné, jedná sa o ich neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ?

Opodstatnená sťažnosť na postup SSC

Opodstatnená sťažnosť na postup SSC

Jedná sa o priame pokračovanie článku Je toto možné ? Ako SSC vybavilo sťažnosť, náprava až v roku 2023, v ktorom rozoberám ako SSC zamietlo v celom rozsahu našu sťažnosť na postup SSC pri riešení dlhodobého poškodzovania zdravia obyvateľstva cestnou dopravou v obci Dvorianky.

Je postup SSC v poriadku ?

Ako to vidí Slovenská správa ciest ? Majú v tom jasno, nič sa nedeje stažnosť je v celom rozsahu samozrejme neopodstatnená !

Všetko je predsa v poriadku, ako inač ?

SSC prešetrila našu sťažnosť a samozrejme je všetko v poriadku. Generálny riaditeľ SSC Ing. Roman Žembera uvádza, citujem "Na základe hore uvedeného považujeme Vašu sťažnosť zo dňa 23.09.2013, doručenú na SSC GR dňa 25.09.2013, v celom rozsahu za neopodstatnenú."

O to viac zaražajúcejšie je konštatovanie, citujem "Záverom si Vás dovoľujeme upozorniť na skutočnosť, že Vaše opakované podania, ktorých obsah je takmer vo všetkých prípadoch totožný, v ktorých namietate postup kompetentných orgánov pri riešení poškodzovania zdravia obce Dvorianky nadmerným hlukom na ceste 1/79 z ťažkej nákladnej kamiónovej dopravy a dlhé termíny na realizáciu konkrétnych protihlukových opatrení, si vyžadujú koncepčné riešenia, ktorých realizácia potrvá do roku 2023.".

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ?

SSC-HLAVICKA.jpg

SSC-ZAVER.jpg

 

Ako to vidí Ministerstvo dopravy, výstavby a regionalneho rozvoja SR - Odbor kontroly, štátneho dozoru a dohľadu

OKŠDD v rámci prešetrovania Vašej sťažnosti zo dňa 12.12.2013 zistil, že vybavovanie Vašej predchádzajúcej sťažnosti zo dňa 23.09.2013 z úrovne SSC nebolo v súlade so zákonom o sťažnostiach. Na základe zisteného skutočného stavu veci konštatujeme, že Vaša sťažnosť zo dňa 12.12.2013 voči činnosti SSC v súvislosti s vybavovaním Vašej predchádzajúcej sťažnosti je opodstatnená.

Ako to videla Slovenská správa ciest, bod 2, SSC prešetrila našu sťažnosť a samozrejme je všetko v poriadku, k bodu číslo 2 SSC uviedla:

BOD-2.jpg

Upozornujeme, že v tejto veci prešetrovania postupu oddelenia BECEP SSC podnet – stažnosť nepostúpili kompetentnému orgánu na prešetrenie, teda podľa ich názoru na Ministerstvo dopravy, výstavby a regionalneho rozvoja SR. Žiadame naďalej prešetriť tento postup oddelenia BECEP a to postupením na kompetentný orgán.

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ?

MDVaRR SR OKŠDD uviedli, že naša námietka v druhom bode sťažnosti spočívala v nesprávnom vybavení Vášho podania zo dňa 08.08.2011, označeného ako Podnet na prešetrenie - bezpečnosť dopravy. SSC v oznámení zo dňa 09.12.2013 uviedla, že: „... túto požiadavku nie je možné riešiť v zmysle zákona o sťažnostiach, nakoľko BECEP je samostatné oddelenie, ktoré spadá do pôsobnosti ministerstva a SSC nie je príslušné ani kompetentné zasahovať do činnosti iného orgánu štátnej správy. Z uvedených skutočností vyplýva, že Vaša sťažnosť v hode č. 2 je neopodstatnená.
 
K uvedenému ste namietali, že pokiaľ sa SSC domnievala, že nie je kompetentná posudzovať konanie BECEP (a prešetrovať ho z pohľadu dodržania zákona o sťažnostiach) z dôvodu, že ide o samostatné oddelenie, patriace do pôsobnosti ministerstva, nemala túto časť vyhodnotiť ako neopodstatnenú sťažnosť.
 
Prešetrením sa zistilo, že Vaša námietka je opodstatnená a postup SSC pri vybavovaní tejto časti nebol správny, nakoľko na jej vybavenie nebola SSC príslušná, a vzhľadom k tomu, nesprávne vyhodnotila tento bod za neopodstatnený. Na základe uvedeného konštatujeme, že SSC nepostupovala v súlade s § 3 ods. 2 a 3 a § 18 ods. 2 zákona o sťažnostiach. 

Ako teda SSC prešetruje sťažnosti ? Povrchne a neodborne !

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ?

Na stránkach petičného výboru: Všetky opodstatnené sťažnosti

 

Celé prešetrenie Ministerstva dopravy, výstavby a regionalneho rozvoja SR - Odbor kontroly, štátneho dozoru a dohľadu :

MDSR-OKSD-25.03.2014_Page_1.jpg

MDSR-OKSD-25.03.2014_Page_2a.jpg

MDSR-OKSD-25.03.2014_Page_3.jpg

Ako to v obci na Hlavnej ulici vyzerá ?

Na 7 minutovom videu vchádza do obce 50 kamionov v kuse za sebou, na trase z Maďarska do Poľska. Na vjazde do obce každý kamion brzdi pred rodinnymi domami, kde je spomaľovač, vzniká neuveriteľný, zdôrazňujem neuveriteľný hluk a otrasy, trasie sa zem, počuť pískať brzdy, vzduch z brzd, hučanie motorov, proste je to hotove peklo ......

Aktuálne fotografie na strankach petičného výboru.

Informácie o spomaľovači pred RD v obci na stránkach petičného výboru.

spomalovac-dvorianky.jpg

Video v článku: Peklo na ceste I/79 - kamiony ničia zdravie obyvateľov ....

Ministerstvo vnútra SR, Prezídium policajného zboru, Odbor dopravnej policie sa stotožňuje (na základe TP15/2005) s názorom petičného výboru ohľadne nevhodneho umiestnenia spomaľovača priamo pred RD, viac v článku: Ministerstvo vnútra SR sa stotožňuje s názorom petičného výboru.

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ? 

 

Hazard so zdravim - článok: Hazard so zdravím obyvateľstva, kompetentným je to jedno

Informácie o správnom konaní s SSC na stránkach petičného výboru.
 
Všeobecné aktuálne informacie o riešení na stránkach petičného výboru.

Adresa petičného výboru: http://dvorianky5.webnode.sk/

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?