Spoplatnenie cesty I/79 nepomohlo, kamionov v obci neubudlo.

Autor: Jan Vitkovič | 11.1.2014 o 14:52 | (upravené 16.1.2015 o 7:33) Karma článku: 9,03 | Prečítané:  522x

Nové zmeny v mýtnom systéme od 01.01.2014, konkrétne spoplatnenie celej cesty I/79 nepomohlo. Kamiony jazdia cez obec ďalej za 27 eur - v článku video ako to vyzera v sobotu 11.01.2014. Rozdiel v mýte na trase PL-HU 4 eura a tranzit cez kvalitná cesta v Maďarsku cestu I/79 neodľahčí od kamionovej dopravy. Neuveriteľný príbeh o tom ako kompetentné orgány nevedia riešiť dlhodobé poškodzovanie zdravia obyvateľstva cestnou dopravou, nové zmeny v mýtnom systeme od 1.1.2014 a ako sa to prejavilo v obci. Príbeh o fungovaní štátnej správy a problémoch s dopravou na ceste I/79, ktorá poškodzuje dlhodobo zdravie obyvateľstva, spomaľovač umiestnený priamo pred rodinnými domami v obci. Sú odborné orgány kompetentné, jedná sa o ich neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ?

 

Kamiony jazdia cez obec naďalej, nepociťujeme úbytok ...

Ťažká kamionova doprava naďalej prechádza cez obec po ceste I/79, nižšie videa ako to realne vyzerá dnes v sobotu 11.01.2014 doobedu. Momentálna situacia je už "po sviatkova", kolóna 4-5 až 6 kamionov nie je výnimkou.

kamiony.JPG 

 

Situacia sobota - 11.01.2014 09:30 - 10:30:

 

Situacia sobota - 11.01.2014 10:30 - 11:30:

 

Kamiony na ceste I/79 sa berú z dialnice M30 v Maďarsku

Kamiony sa na cestu I/79 dostanú z dialnice M30 v Maďarsku po ceste číslo 37 a cestou 38 zo smeru od Debrecina. Pri pohľade na mapu iná prístupová cesta v Maďarsku totiž nie je. Už z prvého pohľadu je vidno, že sa jedná o zaujimavú alternatívu k medzinárodnemu ťahu TEN-T. Pritom úsek v Maďarsku podľa mapy je od dialnice M30 nespoplatnený. Spoplatnenie cesty I/79 a to nižším mýtom ako je to na medzinárodnom ťahu TEN-T po trase R4-D1 na územi SR preto kamiony neodradí od tranzitu po ceste I/79, čoho dôkazom sú prvé pracovné týždne nového roku 2014.

Bližšie v článku: Odkiaľ sa berú kamiony na ceste I/79 ? Idú z Maďarska z M30.

Tiež suvisiaci článok: Myto 2014 nepomohlo, kamiony jazdia po ceste I/79 ďalej.

  

Spomaľovač umiestnený priamo pred rodinnými domami v obci ? Vôbec nikoho to nezaujíma. Ako to tam vyzerá ? Video v článku: Peklo na ceste I/79 - kamiony ničia zdravie obyvateľov ....

Na 7 minutovom videu vchádza do obce 50 kamionov v kuse za sebou, na trase z Maďarska do Poľska. Na vjazde do obce každý kamion brzdi pred rodinnymi domami, kde je spomaľovač, vzniká neuveriteľný, zdôrazňujem neuveriteľný hluk a otrasy, trasie sa zem, počuť pískať brzdy, vzduch z brzd, hučanie motorov, proste je to hotove peklo ......

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ?

Ministersvo dopravy ignoruje stanovisko Ministerstva vnútra k nevhodne umiestnenemu spomaľovaču, viac v článku: Ministerstvo vnútra SR sa stotožňuje s názorom petičného výboru.

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ?

 

Ako to vyriešil Útvar vedúceho hygienika Ministerstva dopravy, výstavby a regionalneho rozvoja SR ? Občania musia vydržať 10 rokov ...

Bližšie informacie v článku: Správne konanie s SSC ukončené - hluk v obci ďalších 10 rokov.

 

Adresa petičného výboru: http://dvorianky5.webnode.sk/

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exminister z nástenkového tendra kontroluje v Žiline mestský podnik

Hlavní aktéri nástenkového tendra dnes žijú bežným životom. Napriek obžalobe a hrozbe dlhoročného trestu má byť jeden z nich prvkom verejnej kontroly.

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

KOMENTÁRE

Lepší príklad podvádzania pri tendroch by nevymyslel ani Matovič

Po rokoch idú nástenkári pred súd.


Už ste čítali?