Správne konanie s SSC ukončené - hluk v obci ďalších 10 rokov.

Autor: Jan Vitkovič | 11.1.2014 o 7:00 | (upravené 16.1.2015 o 7:33) Karma článku: 6,76 | Prečítané:  539x

Je toto možné ? Správne konanie s SSC (Slovenská správa ciest) je ukončené, žiadne prijaté opatrenia do výstavby obchvatu - hluk, vibrácie a emisie v obci na ďalších 10 rokov. Ako funguje štátna správa ? Neuveriteľný príbeh o fungovaní štátnej správy a problémoch s dopravou na ceste I/79, ktorá poškodzuje dlhodobo zdravie obyvateľstva, správne konanie s SSC - nové rozhodnutie Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, Útvar vedúceho hygienika rezortu - pokyn pre SSC na výstavbu obchvatu obce až v roku 2023. Sú odborné orgány kompetentné, jedná sa o ich neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ?

 

Je toto možné ? Sú odborné orgány kompetentné, jedná sa o ich neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ? V tomto článku doplňam informacie ako vraj odborné orgány v pôsobnosti Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR riešia odborný problém stavu cesty I/79 v obci Dvorianky, jedná sa o správne konanie s SSC - nové rozhodnutie zo dňa 09.12.2013 vo veci vydania pokynu na odstránenie nedostatkov, ktorým je zvýšená hladina hluku v dôsledku dopravy po cestnej komunikácii 1/79 pred rodinným domom č. 126 na Hlavnej ulici v obci Dvorianky.

 

Pokyn pre SSC v novom rozhodnutí Ministerstva dopravy, výstavby a regionalneho rozvoja SR, Útvar vedúceho hygienika rezortu, Oddelenie oblastného hygienika Košice zo dňa 09.12.2013

Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, Útvar vedúceho hygienika rezortu vydalo pokyn pre SSC na výstavbu obchvatu obce v roku 2023 vrámci správneho konanie s SSC - pokyn na odstránenie nedostatkov, ktorým je zvýšená hladina hluku v dôsledku dopravy po cestnej komunikácii 1/79 pred rodinným domom č. 126 na Hlavnej ulici v obci Dvorianky, citujem :

"1. Účastník konania je povinný zrealizovať cestný obchvat obce Dvorianky, ktorý sa bude realizovať vybudovaním preložky cesty 1/79 mimo intravilán obce Dvorianky, podľa nasledovného časového harmonogramu:

  a) predprojektová príprava obchvatu Termín: do 30.11.2016
  b) projektová príprava obchvatu Termín: do 31.07.2021
  c) stavebná realizácia obchvatu Termín: do 31.08.2023

2. Účastník konania je povinný priebežne informovať MDVRR SR o plnení uložených opatrení podľa predchádzajúceho bodu 1."

SSC bude teda obchvat obce v dĺžke iba cca 4 km stavať 10 rokov, ako je to možné ? Jednoducho, SSC obchvat bude stavať pre všetky obce na ceste I/79 od Vranova nad Topľou po Hriadky v celkovej dĺžke 16 km. Je to možné ? Bližšie tento zámer rozoberám v článku: Obchvat obce až o 10 rokov ? Prečo ? Ako riešiť dopravu v obci ?

Sú odborné orgány kompetentné, jedná sa o ich neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ?

  

V novom rozhodnutí žiadne dočasné opatrenia na elimináciu hluku do výstavby obchvatu obce v roku 2023, občania musia vydržať

V novom rozhodnutí nie sú žiadne dočasné opatrenia na elimináciu hluku do výstavby obchvatu v roku 2023, občania musia jednoducho vydržať, ministerstvo netrápi hluk, vibrácie a emisie v obci ďalších 10 rokov a to aj napriek záverom Hlukovej štúdie, na ktoré sa ministerstvo odvoláva.   

Hluková štúdia, ktorú dalo vypracovať SSC totiž  preukázala, že hluk v obci je v súčasnosti prekročený a nie je ho možné eliminovať bez vylúčenia kamionovej dopravy z prieťahu obce, citujem:

"V roku odovzdania stavby do prevádzky, r. 2013 a taktiež vo všetkých posudzovaných výhľadových rokoch teda aj v r. 2033 by v prípade stavu 0, t.j. bez realizácie protihlukových opatrení, boli prekročené prípustné hladiny hluku na riešenom úseku reprezentovanom ST1 a ST2 a teda pozdĺž celého prieťahu cesty 1/79 cez obec Dvorianky.
 
Vplyvom investície vo variante 4 - návrhu obchvatu obce Dvorianky pri stave 1 - by došlo oproti stavu 0 k poklesu hladín hluku vo všetkých posudzovaných bodoch, pričom výsledné hodnoty hladín hluku budú nižšie ako prípustné hodnoty hladín hluku.
 
Vzhľadom na to, že realizácia takéhoto opatrenia nie je možná okamžite, t.j. v roku 2013, navrhujeme ako dočasné riešenie, do vybudovania obchvatu, využitie čl. 1.6 Prílohy k vyhláške č. 549/2007 Z.z., podľa ktorého je možné, aby posudzovaná hodnota prekročila prípustné hladiny hluku o 10 dB(A) pre kategóriu územia III. V prípade ST1 je toto prekročenie v r. 2013 v noci 10,9 dB(A), preto navrhujeme aj doplnkové opatrenie - do vybudovania obchvatu vylúčenie ťažkej tranzitnej dopravy z prieťahu v nočnom čase, čo zabezpečí zníženie hladín hluku v noci cca o 5 dB(A)."

Dokonca ani žiadne informacie o rokovaní ohľadne vylúčenia kamionovej dopravy na ministerstve dopravy, viac v článku: Je to možné ? Ministerstvo dopravy utajuje rokavania.

Sú odborné orgány kompetentné, jedná sa o ich neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ?

 

Spomaľovač umiestnený priamo pred rodinnými domami v obci ? Vôbec nikoho to nezaujíma. Ako to tam vyzerá ? Video v článku: Peklo na ceste I/79 - kamiony ničia zdravie obyvateľov ....

Na 7 minutovom videu vchádza do obce 50 kamionov v kuse za sebou, na trase z Maďarska do Poľska. Na vjazde do obce každý kamion brzdi pred rodinnymi domami, kde je spomaľovač, vzniká neuveriteľný, zdôrazňujem neuveriteľný hluk a otrasy, trasie sa zem, počuť pískať brzdy, vzduch z brzd, hučanie motorov, proste je to hotove peklo ......

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ?

Ministersvo dopravy ignoruje stanovisko Ministerstva vnútra k nevhodne umiestnenemu spomaľovaču, viac v článku: Ministerstvo vnútra SR sa stotožňuje s názorom petičného výboru.

  

Celé rozhodnutie Útvaru vedúceho hygienika rezortu MDVRR SR zo dňa 09.12.2013 :

ROZHODNUTIE-01.jpg

ROZHODNUTIE-02.jpg

ROZHODNUTIE-03.jpg

  

 

Adresa petičného výboru: http://dvorianky5.webnode.sk/

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?