Myto 2014 nepomohlo, kamiony jazdia po ceste I/79 ďalej.

Autor: Jan Vitkovič | 4.1.2014 o 15:08 | (upravené 16.1.2015 o 7:31) Karma článku: 5,65 | Prečítané:  897x

Myto 2014 je tu. Kamiony tranzitujú po ceste I/79 naďalej, sobota nie je výnimkou, je to už ale za 27 eur - v článku video ako to vyzerá dnes v sobotu 04.01.2014. Kľudná sobota je stále iba sen. Je naplnený zámer ministerstva dopravy ? Neuveriteľný príbeh o tom ako kompetentné orgány nevedia riešiť dlhodobé poškodzovanie zdravia obyvateľstva cestnou dopravou, nove zmeny v mytnom systeme od 1.1.2014 občanom nepomohli. Príbeh o fungovaní štátnej správy a problémoch s dopravou na ceste I/79, ktorá poškodzuje dlhodobo zdravie obyvateľstva, spomaľovač umiestnený priamo pred rodinnými domami v obci. Sú odborné orgány kompetentné, jedná sa o ich neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ?

 

Myto 2014 je tu. Kamiony tranzituju po ceste I/79 naďalej, sobota nie je vynimkou, je to už ale za 27 eur - v článku video ako to vyzerá dnes v sobotu 04.01.2014. Kľudná sobota je stále iba sen. Je naplnený zámer ministerstva dopravy ? Neuveriteľný príbeh o tom ako kompetentné orgány nevedia riešiť dlhodobé poškodzovanie zdravia obyvateľstva cestnou dopravou, nove zmeny v mytnom systeme od 1.1.2014 občanom nepomohli. Príbeh o fungovaní štátnej správy a problémoch s dopravou na ceste I/79, ktorá poškodzuje dlhodobo zdravie obyvateľstva, spomaľovač umiestnený priamo pred rodinnými domami v obci. Sú odborné orgány kompetentné, jedná sa o ich neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ?
 
 
Kľudná sobota je stále iba sen.
 
V sobotu ráno to vyzeralo sľubne, ticho, kde tu jeden rumunský kamion, sem tam poľský. K obedu sa to ale rozbehlo. Kľudná sobota pre občanov obce je stále iba sen. Ku obedu začali znovu jazdiť vačšie skupiny kamionov a to po 2-3 aj 4-5 kamionov. Rumunov nové mýto pre kamion s 5 nápravami v emisnej skupine EURO 0-II na trase Poľsko-Maďarsko po ceste I/79 neodradilo. Ušetrené 4 eura za to zrejme stoja.
 
 
kamion-1.jpg kamion-2.jpgkamion-3.jpg kamion-4.jpg

 

Kamiony jazdia cez obec naďalej  ...

Ťažká kamionova doprava naďalej prechádza cez obec po ceste I/79, nižšie video ako to realne vyzerá dnes v sobotu na obed.

Situacia sobota 04.01.2014 12:00 : 

 

Kamiony jazdia cez obec naďalej - otázkou je, či sa z dlhodobého pohľadu zníži ich celkový počet na prejazde obcou ...

Ťažká kamionova doprava od 01.01.2014 teda naďalej prechádza cez obec Dvorianky po ceste I/79 ako tranzit po trase Poľsko-Maďarsko. Momentálna situacia je pritom ešte iba "medzi sviatkova". Po sviatkoch sa situacia určite zhorší, uvidíme teda či sa z dlhodobého hľadiska vôbec zníži celkový počet kamionovej dopravy na prejazde obcou.

Situacia na videach dňa 02.01.2014 a 03.01.2014

Zázrak sa nekoná, spoplatnený úsek I/79 nie je paralelny.

 

Aktuálne doplnené informacie o stave poobede, kamionov pribúda...

Podľa aktualnych informacii od občanov sa situacia zhoršuje, citujem: "Dnes ich ide ako mravcov a 90 km/h len tak fučí. Stal som vonku asi hodinu a prešlo ich cca 80. Poliak,Rumun,Bulhar atď."

kamiony.jpg 

POLAK.jpg

    

Aktuálne doplnené informacie o stave dňa 07.01.2014, kamionov neubudlo. 
 
Podľa informacii od občanov v utorok 07.01.2014 kamionov v obci neubudlo, citujem: "Chodia chodia, je ich jak ..plno.. a v noci ich bolo habadej. Dnes chodia pokope aj 4 naraz teraz aj 6, foto okolo 15:30." 
 
Vidno to aj na fotografiach nižšie :
 
DSCN4423.JPG DSCN4425.JPG
DSCN4428.JPG DSCN4429.JPG
DSCN4430.JPG DSCN4431.JPG
 
   
Je naplnený zámer ministerstva dopravy ?
Štát od nového roka spoplatňuje navyše celkovo 225 kilometrov ciest prvej triedy. Z toho na východe krajiny je to skoro polovica, teda niečo cez sto kilometrov štátnych dvojprúdoviek navyše. Medzi ne patrí napríklad cesta medzi Vranovom a Stropkovom, či medzi Lipníkmi a Vranovom nad Topľou.

Podľa hovorcu rezortu dopravy Martina Kóňu tak vyhoveli aj prosbám ľudí. „Napríklad na ceste medzi Slovenským Novým mestom a Vranovom sa ľudia dlhodobo sťažovali, že cesta má diaľničnú alternatívu, ale mnohí dopravcovia ju využívajú, aby sa vyhli mýtu,“ povedal Kóňa.
Ako to teda je ? Prečo teda jazdia kamiony naďalej po ceste I/79 ?
Prečo nie sú spoplatnené iba zahraničné kamiony, ktoré prechádzaju cez územie Slovenska ?
Prečo sa na tranzit cez územie Slovenska nepouživajú shvalené medzinárodne koridory ?
 
  
Spomaľovač umiestnený priamo pred rodinnými domami v obci ? Kde to žijeme ? Na Slovensku...

Ako to tam vyzerá ? Video v článku: Peklo na ceste I/79 - kamiony ničia zdravie obyvateľov ....

Na 7 minutovom videu vchádza do obce 50 kamionov v kuse za sebou, na trase z Maďarska do Poľska. Na vjazde do obce každý kamion brzdi pred rodinnymi domami, kde je spomaľovač, vzniká neuveriteľný, zdôrazňujem neuveriteľný hluk a otrasy, trasie sa zem, počuť pískať brzdy, vzduch z brzd, hučanie motorov, proste je to hotove peklo ......

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ?

Ministerstvo vnútra SR sa stotožňuje s názorom petičného výboru.

 

Adresa petičného výboru: http://dvorianky5.webnode.sk/

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exminister z nástenkového tendra kontroluje v Žiline mestský podnik

Hlavní aktéri nástenkového tendra dnes žijú bežným životom. Napriek obžalobe a hrozbe dlhoročného trestu má byť jeden z nich prvkom verejnej kontroly.

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

KOMENTÁRE

Lepší príklad podvádzania pri tendroch by nevymyslel ani Matovič

Po rokoch idú nástenkári pred súd.


Už ste čítali?