Myto 2014 nepomohlo, kamiony jazdia po ceste I/79 ďalej.

Autor: Jan Vitkovič | 4.1.2014 o 15:08 | (upravené 16.1.2015 o 7:31) Karma článku: 5,65 | Prečítané:  924x

Myto 2014 je tu. Kamiony tranzitujú po ceste I/79 naďalej, sobota nie je výnimkou, je to už ale za 27 eur - v článku video ako to vyzerá dnes v sobotu 04.01.2014. Kľudná sobota je stále iba sen. Je naplnený zámer ministerstva dopravy ? Neuveriteľný príbeh o tom ako kompetentné orgány nevedia riešiť dlhodobé poškodzovanie zdravia obyvateľstva cestnou dopravou, nove zmeny v mytnom systeme od 1.1.2014 občanom nepomohli. Príbeh o fungovaní štátnej správy a problémoch s dopravou na ceste I/79, ktorá poškodzuje dlhodobo zdravie obyvateľstva, spomaľovač umiestnený priamo pred rodinnými domami v obci. Sú odborné orgány kompetentné, jedná sa o ich neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ?

 

Myto 2014 je tu. Kamiony tranzituju po ceste I/79 naďalej, sobota nie je vynimkou, je to už ale za 27 eur - v článku video ako to vyzerá dnes v sobotu 04.01.2014. Kľudná sobota je stále iba sen. Je naplnený zámer ministerstva dopravy ? Neuveriteľný príbeh o tom ako kompetentné orgány nevedia riešiť dlhodobé poškodzovanie zdravia obyvateľstva cestnou dopravou, nove zmeny v mytnom systeme od 1.1.2014 občanom nepomohli. Príbeh o fungovaní štátnej správy a problémoch s dopravou na ceste I/79, ktorá poškodzuje dlhodobo zdravie obyvateľstva, spomaľovač umiestnený priamo pred rodinnými domami v obci. Sú odborné orgány kompetentné, jedná sa o ich neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ?
 
 
Kľudná sobota je stále iba sen.
 
V sobotu ráno to vyzeralo sľubne, ticho, kde tu jeden rumunský kamion, sem tam poľský. K obedu sa to ale rozbehlo. Kľudná sobota pre občanov obce je stále iba sen. Ku obedu začali znovu jazdiť vačšie skupiny kamionov a to po 2-3 aj 4-5 kamionov. Rumunov nové mýto pre kamion s 5 nápravami v emisnej skupine EURO 0-II na trase Poľsko-Maďarsko po ceste I/79 neodradilo. Ušetrené 4 eura za to zrejme stoja.
 
 
kamion-1.jpg kamion-2.jpgkamion-3.jpg kamion-4.jpg

 

Kamiony jazdia cez obec naďalej  ...

Ťažká kamionova doprava naďalej prechádza cez obec po ceste I/79, nižšie video ako to realne vyzerá dnes v sobotu na obed.

Situacia sobota 04.01.2014 12:00 : 

 

Kamiony jazdia cez obec naďalej - otázkou je, či sa z dlhodobého pohľadu zníži ich celkový počet na prejazde obcou ...

Ťažká kamionova doprava od 01.01.2014 teda naďalej prechádza cez obec Dvorianky po ceste I/79 ako tranzit po trase Poľsko-Maďarsko. Momentálna situacia je pritom ešte iba "medzi sviatkova". Po sviatkoch sa situacia určite zhorší, uvidíme teda či sa z dlhodobého hľadiska vôbec zníži celkový počet kamionovej dopravy na prejazde obcou.

Situacia na videach dňa 02.01.2014 a 03.01.2014

Zázrak sa nekoná, spoplatnený úsek I/79 nie je paralelny.

 

Aktuálne doplnené informacie o stave poobede, kamionov pribúda...

Podľa aktualnych informacii od občanov sa situacia zhoršuje, citujem: "Dnes ich ide ako mravcov a 90 km/h len tak fučí. Stal som vonku asi hodinu a prešlo ich cca 80. Poliak,Rumun,Bulhar atď."

kamiony.jpg 

POLAK.jpg

    

Aktuálne doplnené informacie o stave dňa 07.01.2014, kamionov neubudlo. 
 
Podľa informacii od občanov v utorok 07.01.2014 kamionov v obci neubudlo, citujem: "Chodia chodia, je ich jak ..plno.. a v noci ich bolo habadej. Dnes chodia pokope aj 4 naraz teraz aj 6, foto okolo 15:30." 
 
Vidno to aj na fotografiach nižšie :
 
DSCN4423.JPG DSCN4425.JPG
DSCN4428.JPG DSCN4429.JPG
DSCN4430.JPG DSCN4431.JPG
 
   
Je naplnený zámer ministerstva dopravy ?
Štát od nového roka spoplatňuje navyše celkovo 225 kilometrov ciest prvej triedy. Z toho na východe krajiny je to skoro polovica, teda niečo cez sto kilometrov štátnych dvojprúdoviek navyše. Medzi ne patrí napríklad cesta medzi Vranovom a Stropkovom, či medzi Lipníkmi a Vranovom nad Topľou.

Podľa hovorcu rezortu dopravy Martina Kóňu tak vyhoveli aj prosbám ľudí. „Napríklad na ceste medzi Slovenským Novým mestom a Vranovom sa ľudia dlhodobo sťažovali, že cesta má diaľničnú alternatívu, ale mnohí dopravcovia ju využívajú, aby sa vyhli mýtu,“ povedal Kóňa.
Ako to teda je ? Prečo teda jazdia kamiony naďalej po ceste I/79 ?
Prečo nie sú spoplatnené iba zahraničné kamiony, ktoré prechádzaju cez územie Slovenska ?
Prečo sa na tranzit cez územie Slovenska nepouživajú shvalené medzinárodne koridory ?
 
  
Spomaľovač umiestnený priamo pred rodinnými domami v obci ? Kde to žijeme ? Na Slovensku...

Ako to tam vyzerá ? Video v článku: Peklo na ceste I/79 - kamiony ničia zdravie obyvateľov ....

Na 7 minutovom videu vchádza do obce 50 kamionov v kuse za sebou, na trase z Maďarska do Poľska. Na vjazde do obce každý kamion brzdi pred rodinnymi domami, kde je spomaľovač, vzniká neuveriteľný, zdôrazňujem neuveriteľný hluk a otrasy, trasie sa zem, počuť pískať brzdy, vzduch z brzd, hučanie motorov, proste je to hotove peklo ......

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ?

Ministerstvo vnútra SR sa stotožňuje s názorom petičného výboru.

 

Adresa petičného výboru: http://dvorianky5.webnode.sk/

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?