Ministerstvo vnútra SR sa stotožňuje s názorom petičného výboru.

Autor: Jan Vitkovič | 31.12.2013 o 16:19 | (upravené 20.1.2015 o 8:58) Karma článku: 6,00 | Prečítané:  1695x

Je to možné ? Ministerstvo vnútra SR sa stotožňuje s názorom petičného výboru - nevhodne umiestnený spomaľovač priamo pred rodinnými domami v obci. Neuveriteľný príbeh o tom ako kompetentné orgány nevedia riešiť dlhodobé poškodzovanie zdravia obyvateľstva cestnou dopravou, list Ministerstva vnútra SR, Prezidium policajného zboru, Odbor dopravnej policie číslo PPZ-ODP-980-007/2013 zo dňa 23.12.2013, ktorý nám bol doručený dňa 31.12.2013 elektronickou cestou. Príbeh o fungovaní štátnej správy a problémoch s dopravou na ceste I/79, ktorá poškodzuje dlhodobo zdravie obyvateľstva, spomaľovač umiestnený priamo pred rodinnými domami v obci. Sú odborné orgány kompetentné, jedná sa o ich neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ?

 

Sú odborné orgány kompetentné ?

Ministerstvo vnútra SR sa stotožňuje s názorom petičného výboru - nevhodne umiestnený spomaľovač priamo pred rodinnými domami v obci. Neuveriteľný príbeh o tom ako kompetentné orgány nevedia riešiť dlhodobé poškodzovanie zdravia obyvateľstva cestnou dopravou, list Ministerstva vnútra SR, Prezidium policajného zboru, Odbor dopravnej policie číslo PPZ-ODP-980-007/2013 zo dňa 23.12.2013, ktorý nám bol doručený dňa 31.12.2013 elektronickou cestou. Príbeh o fungovaní štátnej správy a problémoch s dopravou na ceste I/79, ktorá poškodzuje dlhodobo zdravie obyvateľstva, spomaľovač umiestnený priamo pred rodinnými domami v obci. Sú odborné orgány kompetentné, jedná sa o ich neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ?

Ministerstvo vnútra SR, Prezidium policajneho zboru, Odbor dopravnej policie sa stotožnuje s názorom petičného výboru

Ministerstvo vnútra SR, Prezidium policajneho zboru, Odbor dopravnej policie sa stotožnuje s názorom petičného výboru Dvorianky ohľadne nevhodnosti umiestnenia stavebného prvku – spomaľovací prvok priamo pred rodinné domy v obci.
 
Ministerstvo vnútra SR, Prezidium policajneho zboru, Odbor dopravnej policie v liste číslo PPZ-ODP-980-007/2013 zo dňa 23.12.2013 (celý list nižšie) uvádza, citujem:
Po dôslednom preskúmaní obsahu Vášho podnetu, rešpektujúc v súčasnosti platnú právnu úpravu v predmetnej veci, pričom ODP P PZ MV SR nie sú známe skutočnosti resp, obmedzujúce podmienky, ktoré viedli k umiestneniu stavebného prvku do tejto polohy, uvádza nasledovné:
Na základe Vami uvedených skutočností v predmetnom podnete sa ODP P PZ MV SR v zásade stotožňuje s Vašim názorom ohľadom nevhodnosti umiestnenia stavebného prvku do tejto polohy.
 
Ďalej ministerstvo uvádza, citujem:
„Na základe Vami uvedených skutočností v predmetnom podnete sa ODP P PZ MV SR v zásade stotožňuje s Vašim názorom ohľadom nevhodnosti umiestnenia stavebného prvku do tejto polohy a zároveň s vyjadrením váženého pána Prof. Ing. Bystríka Bezáka, PhD., vedúceho Katedry dopravných stavieb Stavebnej fakulty STU Bratislava zo dňa 23. septembra 2012, z ktorého ste nám zaslali v prílohe Vášho zaslania nižšie uvedený citát - Súčasná poloha navrhnutého dopravného opatrenia nie je optimálna, negatívne účinky možno predpokladať už v procese návrhu. Nie sú nám známe skutočnosti resp, obmedzujúce podmienky, ktoré viedli k umiestneniu do tejto polohy.“
 
Ďalej uvádzame, že Ministerstvo vnútra SR na pracovnom rokovaní dňa 06. novembra 2013 na Útvare vedúceho hygienika rezortu (záznam z predmetneho pracovného rokovania je zo strany Útvaru vedúeho hygienika rezortu označný v registratúre ako chránena informačná aktivita) ODP PPZ MV SR za účelom eliminacie nadmerného hluku z cestnej dopravy vznieslo adresnú, ucelenú, vecnú a odovodnenú požiadavku vo veci riešenia podnetu v zmysle listu číslo PPZ-ODP-980-007/2013 zo dňa 23.12.2013 a teda, že sa ODP PPZ MV SR  stotožnuje s názorom petičného výboru Dvorianky ohľadne nevhodnosti umiestnenia stavebného prvku – spomaľovací prvok umiestnený priamo pred rodinné domy v obci.“
 
Ďalej ministerstvo na záver uvádza, citujem:
„Vážený pán Ing. Ján Vitkovič v závere tejto písomnosti Vás ODP P PZ MV SR chce v mene Ministerstva vnútra Slovenskej republiky uistiť, že na ceste I/79 v obci Dvorianky a v susedných obciach, ktorými je táto cesta vedená bude prostredníctvom Policajného zboru a jeho výkonných útvarov v rámci svojich možností aj naďalej vykonávať zvýšený dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky, ako aj spolupôsobiť na jej riadení v záujme nezhoršenia dopravno-bezpečnostnej situácie a tým zároveň sa bude podieľať aj na znížení nepriaznivých vplyvov vyplývajúcich z intenzity nákladnej dopravy vykonávajúcej najmä medzinárodnú prepravu medzi Poľskou a Maďarskou republikou.“

Čo na to Ministerstvo dopravy ?

Uvidíme v najbližších dňoch, momentálne čakáme na rozhodnutie oblastného hygienika Košice, Útvar vedúceho hygienika rezortu Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR ...

Čo na to SSC - Slovenská správa ciest ?

Podľa SSC od roku 2008 to kompetentní rešia zodpovedne...

Ako to teda riešiť ?

Ako udržať predpísanú rýchlosť v obci ? Je to možné ? Ano je. 

Celý list Ministerstva vnútra SR, Prezidium policajného zboru, Odbor dopravnej policie číslo PPZ-ODP-980-007/2013 zo dňa 23.12.2013, ktorý nám bol doručený dňa 31.12.2013:

MVSR-PPZ-BA-31.12.2013_Page_1.jpg

MVSR-PPZ-BA-31.12.2013_Page_2.jpg

MVSR-PPZ-BA-31.12.2013_Page_3.jpg

Spomaľovač umiestnený priamo pred rodinnými domami v obci

Kde to žijeme ? Na Slovensku...

Ako to tam vyzerá ? Video v článku: Peklo na ceste I/79 - kamiony ničia zdravie obyvateľov ....

Na 7 minutovom videu vchádza do obce 50 kamionov v kuse za sebou, na trase z Maďarska do Poľska. Na vjazde do obce každý kamion brzdi pred rodinnymi domami, kde je spomaľovač, vzniká neuveriteľný, zdôrazňujem neuveriteľný hluk a otrasy, trasie sa zem, počuť pískať brzdy, vzduch z brzd, hučanie motorov, proste je to hotove peklo ......

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ?

Adresa petičného výboru: http://dvorianky5.webnode.sk/

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exminister z nástenkového tendra kontroluje v Žiline mestský podnik

Hlavní aktéri nástenkového tendra dnes žijú bežným životom. Napriek obžalobe a hrozbe dlhoročného trestu má byť jeden z nich prvkom verejnej kontroly.

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

KOMENTÁRE

Lepší príklad podvádzania pri tendroch by nevymyslel ani Matovič

Po rokoch idú nástenkári pred súd.


Už ste čítali?