Úrad pochybil, ale sťažnosť je neopodstatnená ! Ako postupuje OUKE OCDaPK ?

Autor: Jan Vitkovič | 23.12.2013 o 14:50 | (upravené 16.1.2015 o 7:30) Karma článku: 7,50 | Prečítané:  1090x

Je to možné ? Okresný úrad Košice, Odbor cestnej dopravy a pozemných komunikacii pochybil, ale sťažnosť vyhodnotil ako neopodstatnenú. Neuveriteľný príbeh o tom ako kompetentné orgány nevedia riešiť dlhodobé poškodzovanie zdravia obyvateľstva cestnou dopravou, informácie o správnom konaní, ktoré je s SSC vedené na Útvare vedúceho hygienika rezortu MDVaRR SR, kde SSC už dostala pokutu 10.000 EUR koncom roka 2012. Príbeh o fungovaní štátnej správy a problémoch s dopravou na ceste I/79, ktorá poškodzuje dlhodobo zdravie obyvateľstva, spomaľovač umiestnený priamo pred rodinnými domami v obci. Sú odborné orgány kompetentné, jedná sa o ich neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ?

 

Je to možné ? Okresný úrad Košice, Odbor cestnej dopravy a pozemných komunikacii pochybil, ale sťažnosť vyhodnotil ako neopodstatnenú. Neuveriteľný príbeh o tom ako kompetentné orgány nevedia riešiť dlhodobé poškodzovanie zdravia obyvateľstva cestnou dopravou, informácie o správnom konaní, ktoré je s SSC vedené na Útvare vedúceho hygienika rezortu MDVaRR SR, kde SSC už dostala pokutu 10.000 EUR koncom roka 2012. Príbeh o fungovaní štátnej správy a problémoch s dopravou na ceste I/79, ktorá poškodzuje dlhodobo zdravie obyvateľstva, spomaľovač umiestnený priamo pred rodinnyými domami v obci. Sú odborné orgány kompetentné, jedná sa o ich neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ?

V tomto článku doplňam informacie ako vraj odborné orgány v pôsobnosti Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR riešia odborný problém stavu cesty I/79 v obci Dvorianky, jedná sa o list Okresnéjo úradu Košice, Odbor cesntej dopravy a pozmenych komunikacii, v ktorom úrad uvádza, že je si síce vedomý pochybenia - oznámenie o výsledku vybavenia sťažnosti bolo zaslané po zákonom stanovenej lehote, ale úrad pritom konštatuje, že sťažnosť na postup Okresného úradu Košice, odboru cestnej dopravy a pozemných komunikácií pri vybavovaní sťažnosti - poškodzovanie RD - Dvorianky musí brať ako neopodstatnený.

Úrad teda povhybil, ale všetko je v poriadku .... Je to možné ? Ano je, sme na Slovensku.

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ? 

 

Oznámenie o výsledku vybavenia sťažnosti bolo zaslané po zákonom stanovenej lehote

Okresný úrad Košice, Odbor cestnej dopravy a pozemných komunikacii v list číslo OU-KE-OCDPK/2013/03825-2 zo dňa 19.12.2013, ktorý nam bol doručený dňa 23.12.2013 uvádza, citujem:

"Sme si vedomí, že oznámenie o výsledku vybavenia sťažnosti Ing. Vitkoviča bolo zaslané po zákonom stanovenej lehote - oneskorene z dôvodu dlhodobej práceneschopnosti pracovníka, ktorý Vašu sťažnosť prešetroval. Tuto skutočnosť sme Vám oznámili listom dňa 2.9.2013 pod č. 2013/02854-3."

OUKE-OCDaPK-23.12.2013-detail.jpg

Ďalej úrad uvádza, citujem:
“Na začiatku Vás chceme upozorniť, že na odbore dopravy a pozemných komunikácií. Okresného úradu Košice bolo ministerstvom dopravy, výstavby a RR SR určené jedno pracovné zaradenie na funkciu samostatný odborný radca na úseku pozemných komunikácií - špeciálny stavebný úrad. Tato kvóta platí aj po organizačnej zmene prechodu Obvodného úradu pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie Košice pod ministerstvo vnútra na odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií Okresného úradu Košice v zmysle zákona č. 180/2013 Z.z. o organizácií miestnej štátnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Tejto odbornej činnosti zastupiteľnosť nieje.”

Ďalej úrad uvádza, citujem:
“ Preto Vám oznamujeme, že Váš podnet - sťažnosť na postup Okresného úradu Košice, odboru cestnej dopravy a pozemných komunikácií pri vybavovaní sťažnosti - poškodzovanie RD - Dvorianky musíme brať ako neopodstatnený z dôvodu, že všetky doterajšie opatrenia boli v obci Dvorianky realizované v Dvorianky realizované v zmysle osobitných predpisov a podľa hlukovej štúdie vypracovanej odbornou organizáciou EDOS plus, s.r.o. jediným účinným opatrením na zníženie hladín hluku a vibrácií je variant 4, t.j. vybudovanie obchvatu obce. “

Upozorňujeme, že musi byť “niečo” porušené – postup úradu nemôže byť v súlade so zákonom, keď si je toho úrad sám vedomý (nedodržanie zákonom stanovenej lehoty) ...

Úrad teda pochybil, ale všetko je v poriadku .... Je to možné ? Ano je, sme na Slovensku.

Je to proste ako v prípade "Bielenia zdravotnej dokumentacie" .....

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ? 

 

Celý list Okreného úradu Košice:

OUKE-OCDaPK-23.12.2013-1.jpg 

 OUKE-OCDaPK-23.12.2013-2.jpg

OUKE-OCDaPK-23.12.2013-3.jpg

OUKE-OCDaPK-23.12.2013-4.jpg

Spomaľovač umiestnený priamo pred rodinnými domami v obci ? Kde to žijeme ? Na Slovensku...

Ako to tam vyzerá ? Video v článku: Peklo na ceste I/79 - kamiony ničia zdravie obyvateľov ....

Na 7 minutovom videu vchádza do obce 50 kamionov v kuse za sebou, na trase z Maďarska do Poľska. Na vjazde do obce každý kamion brzdi pred rodinnymi domami, kde je spomaľovač, vzniká neuveriteľný, zdôrazňujem neuveriteľný hluk a otrasy, trasie sa zem, počuť pískať brzdy, vzduch z brzd, hučanie motorov, proste je to hotove peklo ......

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ?

Adresa petičného výboru: http://dvorianky5.webnode.sk/

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exminister z nástenkového tendra kontroluje v Žiline mestský podnik

Hlavní aktéri nástenkového tendra dnes žijú bežným životom. Napriek obžalobe a hrozbe dlhoročného trestu má byť jeden z nich prvkom verejnej kontroly.

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

KOMENTÁRE

Lepší príklad podvádzania pri tendroch by nevymyslel ani Matovič

Po rokoch idú nástenkári pred súd.


Už ste čítali?