Úrad pochybil, ale sťažnosť je neopodstatnená ! Ako postupuje OUKE OCDaPK ?

Autor: Jan Vitkovič | 23.12.2013 o 14:50 | (upravené 16.1.2015 o 7:30) Karma článku: 7,50 | Prečítané:  1156x

Je to možné ? Okresný úrad Košice, Odbor cestnej dopravy a pozemných komunikacii pochybil, ale sťažnosť vyhodnotil ako neopodstatnenú. Neuveriteľný príbeh o tom ako kompetentné orgány nevedia riešiť dlhodobé poškodzovanie zdravia obyvateľstva cestnou dopravou, informácie o správnom konaní, ktoré je s SSC vedené na Útvare vedúceho hygienika rezortu MDVaRR SR, kde SSC už dostala pokutu 10.000 EUR koncom roka 2012. Príbeh o fungovaní štátnej správy a problémoch s dopravou na ceste I/79, ktorá poškodzuje dlhodobo zdravie obyvateľstva, spomaľovač umiestnený priamo pred rodinnými domami v obci. Sú odborné orgány kompetentné, jedná sa o ich neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ?

 

Je to možné ? Okresný úrad Košice, Odbor cestnej dopravy a pozemných komunikacii pochybil, ale sťažnosť vyhodnotil ako neopodstatnenú. Neuveriteľný príbeh o tom ako kompetentné orgány nevedia riešiť dlhodobé poškodzovanie zdravia obyvateľstva cestnou dopravou, informácie o správnom konaní, ktoré je s SSC vedené na Útvare vedúceho hygienika rezortu MDVaRR SR, kde SSC už dostala pokutu 10.000 EUR koncom roka 2012. Príbeh o fungovaní štátnej správy a problémoch s dopravou na ceste I/79, ktorá poškodzuje dlhodobo zdravie obyvateľstva, spomaľovač umiestnený priamo pred rodinnyými domami v obci. Sú odborné orgány kompetentné, jedná sa o ich neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ?

V tomto článku doplňam informacie ako vraj odborné orgány v pôsobnosti Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR riešia odborný problém stavu cesty I/79 v obci Dvorianky, jedná sa o list Okresnéjo úradu Košice, Odbor cesntej dopravy a pozmenych komunikacii, v ktorom úrad uvádza, že je si síce vedomý pochybenia - oznámenie o výsledku vybavenia sťažnosti bolo zaslané po zákonom stanovenej lehote, ale úrad pritom konštatuje, že sťažnosť na postup Okresného úradu Košice, odboru cestnej dopravy a pozemných komunikácií pri vybavovaní sťažnosti - poškodzovanie RD - Dvorianky musí brať ako neopodstatnený.

Úrad teda povhybil, ale všetko je v poriadku .... Je to možné ? Ano je, sme na Slovensku.

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ? 

 

Oznámenie o výsledku vybavenia sťažnosti bolo zaslané po zákonom stanovenej lehote

Okresný úrad Košice, Odbor cestnej dopravy a pozemných komunikacii v list číslo OU-KE-OCDPK/2013/03825-2 zo dňa 19.12.2013, ktorý nam bol doručený dňa 23.12.2013 uvádza, citujem:

"Sme si vedomí, že oznámenie o výsledku vybavenia sťažnosti Ing. Vitkoviča bolo zaslané po zákonom stanovenej lehote - oneskorene z dôvodu dlhodobej práceneschopnosti pracovníka, ktorý Vašu sťažnosť prešetroval. Tuto skutočnosť sme Vám oznámili listom dňa 2.9.2013 pod č. 2013/02854-3."

OUKE-OCDaPK-23.12.2013-detail.jpg

Ďalej úrad uvádza, citujem:
“Na začiatku Vás chceme upozorniť, že na odbore dopravy a pozemných komunikácií. Okresného úradu Košice bolo ministerstvom dopravy, výstavby a RR SR určené jedno pracovné zaradenie na funkciu samostatný odborný radca na úseku pozemných komunikácií - špeciálny stavebný úrad. Tato kvóta platí aj po organizačnej zmene prechodu Obvodného úradu pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie Košice pod ministerstvo vnútra na odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií Okresného úradu Košice v zmysle zákona č. 180/2013 Z.z. o organizácií miestnej štátnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Tejto odbornej činnosti zastupiteľnosť nieje.”

Ďalej úrad uvádza, citujem:
“ Preto Vám oznamujeme, že Váš podnet - sťažnosť na postup Okresného úradu Košice, odboru cestnej dopravy a pozemných komunikácií pri vybavovaní sťažnosti - poškodzovanie RD - Dvorianky musíme brať ako neopodstatnený z dôvodu, že všetky doterajšie opatrenia boli v obci Dvorianky realizované v Dvorianky realizované v zmysle osobitných predpisov a podľa hlukovej štúdie vypracovanej odbornou organizáciou EDOS plus, s.r.o. jediným účinným opatrením na zníženie hladín hluku a vibrácií je variant 4, t.j. vybudovanie obchvatu obce. “

Upozorňujeme, že musi byť “niečo” porušené – postup úradu nemôže byť v súlade so zákonom, keď si je toho úrad sám vedomý (nedodržanie zákonom stanovenej lehoty) ...

Úrad teda pochybil, ale všetko je v poriadku .... Je to možné ? Ano je, sme na Slovensku.

Je to proste ako v prípade "Bielenia zdravotnej dokumentacie" .....

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ? 

 

Celý list Okreného úradu Košice:

OUKE-OCDaPK-23.12.2013-1.jpg 

 OUKE-OCDaPK-23.12.2013-2.jpg

OUKE-OCDaPK-23.12.2013-3.jpg

OUKE-OCDaPK-23.12.2013-4.jpg

Spomaľovač umiestnený priamo pred rodinnými domami v obci ? Kde to žijeme ? Na Slovensku...

Ako to tam vyzerá ? Video v článku: Peklo na ceste I/79 - kamiony ničia zdravie obyvateľov ....

Na 7 minutovom videu vchádza do obce 50 kamionov v kuse za sebou, na trase z Maďarska do Poľska. Na vjazde do obce každý kamion brzdi pred rodinnymi domami, kde je spomaľovač, vzniká neuveriteľný, zdôrazňujem neuveriteľný hluk a otrasy, trasie sa zem, počuť pískať brzdy, vzduch z brzd, hučanie motorov, proste je to hotove peklo ......

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ?

Adresa petičného výboru: http://dvorianky5.webnode.sk/

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?