Ministerstvo dopravy utajuje rokavania !

Autor: Jan Vitkovič | 23.12.2013 o 12:30 | (upravené 16.1.2015 o 7:30) Karma článku: 6,55 | Prečítané:  926x

Je to možné ? Ministerstvo dopravy utajuje rokavania. Ministerstvo životného prostredia SR nemá k dispozícii informácie z rokovania na Ministerstve dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR. Je toto možné ? Pritom Ministerstvo životného prostredia SR rozhodovalo vo veci noveho projektu "1/79 Dvorianky riešenie bezpečnosti". Neuveriteľný príbeh o tom ako kompetentné orgány nevedia riešiť dlhodobé poškodzovanie zdravia obyvateľstva cestnou dopravou, informácie o správnom konaní, ktoré je s SSC vedené na Útvare vedúceho hygienika rezortu MDVaRR SR, kde SSC už dostala pokutu 10.000 EUR koncom roka 2012. Príbeh o fungovaní štátnej správy a problémoch s dopravou na ceste I/79, ktorá poškodzuje dlhodobo zdravie obyvateľstva, spomaľovač umiestnený priamo pred rodinnyými domami v obci. Sú odborné orgány kompetentné, jedná sa o ich neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ?

 

Je to možné ? Ministerstvo dopravy utajuje rokavania. Ministerstvo životného prostredia SR nemá k dispozícii informácie z rokovania na Ministerstve dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR. Pritom Ministerstvo životného prostredia SR rozhodovalo vo veci noveho projektu "1/79 Dvorianky riešenie bezpečnosti". Neuveriteľný príbeh o tom ako kompetentné orgány nevedia riešiť dlhodobé poškodzovanie zdravia obyvateľstva cestnou dopravou, informácie o správnom konaní, ktoré je s SSC vedené na Útvare vedúceho hygienika rezortu MDVaRR SR, kde SSC už dostala pokutu 10.000 EUR koncom roka 2012. Príbeh o fungovaní štátnej správy a problémoch s dopravou na ceste I/79, ktorá poškodzuje dlhodobo zdravie obyvateľstva, spomaľovač umiestnený priamo pred rodinnyými domami v obci. Sú odborné orgány kompetentné, jedná sa o ich neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ?

V tomto článku doplňam informacie ako vraj odborné orgány v pôsobnosti Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR riešia odborný problém stavu cesty I/79 v obci Dvorianky, jedná sa o list Ministerstva životného prostredia SR - rozhodnutie vo veci nového projektu "1/79 Dvorianky riešenie bezpečnosti", kde ministerstvo royhodlo, že projekt „1/79 Dvorianky riešenie bezpečnosti" sa nebude posudzovať podľa zákona č. 24/2006 Z. z. o posudzovaní vplyvov na životné prostredie a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

 

Ministerstvo dopravy utajuje rokavania

Ministerstvo dopravy utajuje rokavania. Ministerstvo životného prostredia SR nemá k dispozícii informácie z rokovania na Ministerstve dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.

V Rozhodnuti MZP SR zo dňa 12.12.2013 ministerstvo uvádza, citujem : "2) Rokovanie Hlavného hygienika MDVRR SR - V novembri 2013 sa uskutočnilo rokovanie Hlavného hygienika MDVRR SR so zainteresovanými subjektami, avšak výsledok je chránená informačná aktivita (podlieha nezverejneniu informácií), takže z tejto oblasti nemáme informácie."

Jedná sa o neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ?

MZPSR-01.jpg

 

 

Obchvat obce Dvorianky, ktorý bude mať menej ako 5 km nie je potrebné posúdiť  podľa zákona č. 24/2006 Z. z. o posudzovaní vplyvov na životné prostredie

Ministerstvo životného prostredia SR uvádza, že obchvat obce Dvorianky, ktorý bude mať menej ako 5 km nie je potrebné posúdiť  podľa zákona č. 24/2006 Z. z. o posudzovaní vplyvov na životné prostredie, ako aj uvádza, že toto posúdenie stráca zmysel, nakoľko obchvat sám o sebe je to riešenie, ktoré má znížiť hluk v obci. 

Upozorňujeme na túto skutočnosť práve v súvislosti s plánovanou realizáciou obchvatu obce, ktorý chce SSC realizovať až od Vranova nad Topľou v celkovej dĺžke až 16km, pričom iba samotný obchvat obce Dvorianky spolu s obcou Parchovany je v dĺžke iba cca 4 km, a teda takýto malý obchvat sa nebude posudzovať podľa zákona č. 24/2006 Z. z. o posudzovaní vplyvov na životné prostredie a tým sa ušetrí značný čas v projektovej príprave ako sa aj teda skráti celkový čas výstavby obchvatu, ktorý teda v dlžke až 16 km plánuje SSC realizovať až do roku 2023.

 MZPSR-02.jpg

 

Ministerstva životného prostredia SR nový projekt „1/79 Dvorianky riešenie bezpečnosti" nebude posudzovať podľa zákona č. 24/2006 Z. z. o posudzovaní vplyvov na životné prostredie

Ministerstva životného prostredia SR v rozhodnuti zo dňa 16.12.2013 vo veci nového projektu "1/79 Dvorianky riešenie bezpečnosti" uvádza, že ministerstvo rozhodlo, že nový projekt „1/79 Dvorianky riešenie bezpečnosti" sa nebude posudzovať podľa zákona č. 24/2006 Z. z. o posudzovaní vplyvov na životné prostredie a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Zákon č. 24/2006 Z. z. o posudzovaní vplyvov na životné prostredie v znení neskorších predpisov sa nevykonáva, okrem § 59, podľa zákona č. 71/1967 Zb. o správnom konaní (správny poriadok), a preto sa voči nemu nemožno odvolať.

 

MZPSR-03.jpg

 

Spomaľovač umiestnený priamo pred rodinnými domami v obci ? Kde to žijeme ? Na Slovensku...

Ako to tam vyzerá ? Video v článku: Peklo na ceste I/79 - kamiony ničia zdravie obyvateľov ....

Na 7 minutovom videu vchádza do obce 50 kamionov v kuse za sebou, na trase z Maďarska do Poľska. Na vjazde do obce každý kamion brzdi pred rodinnymi domami, kde je spomaľovač, vzniká neuveriteľný, zdôrazňujem neuveriteľný hluk a otrasy, trasie sa zem, počuť pískať brzdy, vzduch z brzd, hučanie motorov, proste je to hotove peklo ......

Je to neodbornosť alebo už priamo úmyel ?

 

Celé rozhodnutie MZP SR zo dňa 16.12.2013 :

MZPSR-23.12.2013-1.jpg

MZPSR-23.12.2013-2.jpg

MZPSR-23.12.2013-33.jpg 

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ?

Adresa petičného výboru: http://dvorianky5.webnode.sk/

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exminister z nástenkového tendra kontroluje v Žiline mestský podnik

Hlavní aktéri nástenkového tendra dnes žijú bežným životom. Napriek obžalobe a hrozbe dlhoročného trestu má byť jeden z nich prvkom verejnej kontroly.

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

KOMENTÁRE

Lepší príklad podvádzania pri tendroch by nevymyslel ani Matovič

Po rokoch idú nástenkári pred súd.


Už ste čítali?