Ministerstvo dopravy utajuje rokavania !

Autor: Jan Vitkovič | 23.12.2013 o 12:30 | (upravené 16.1.2015 o 7:30) Karma článku: 6,55 | Prečítané:  949x

Je to možné ? Ministerstvo dopravy utajuje rokavania. Ministerstvo životného prostredia SR nemá k dispozícii informácie z rokovania na Ministerstve dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR. Je toto možné ? Pritom Ministerstvo životného prostredia SR rozhodovalo vo veci noveho projektu "1/79 Dvorianky riešenie bezpečnosti". Neuveriteľný príbeh o tom ako kompetentné orgány nevedia riešiť dlhodobé poškodzovanie zdravia obyvateľstva cestnou dopravou, informácie o správnom konaní, ktoré je s SSC vedené na Útvare vedúceho hygienika rezortu MDVaRR SR, kde SSC už dostala pokutu 10.000 EUR koncom roka 2012. Príbeh o fungovaní štátnej správy a problémoch s dopravou na ceste I/79, ktorá poškodzuje dlhodobo zdravie obyvateľstva, spomaľovač umiestnený priamo pred rodinnyými domami v obci. Sú odborné orgány kompetentné, jedná sa o ich neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ?

 

Je to možné ? Ministerstvo dopravy utajuje rokavania. Ministerstvo životného prostredia SR nemá k dispozícii informácie z rokovania na Ministerstve dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR. Pritom Ministerstvo životného prostredia SR rozhodovalo vo veci noveho projektu "1/79 Dvorianky riešenie bezpečnosti". Neuveriteľný príbeh o tom ako kompetentné orgány nevedia riešiť dlhodobé poškodzovanie zdravia obyvateľstva cestnou dopravou, informácie o správnom konaní, ktoré je s SSC vedené na Útvare vedúceho hygienika rezortu MDVaRR SR, kde SSC už dostala pokutu 10.000 EUR koncom roka 2012. Príbeh o fungovaní štátnej správy a problémoch s dopravou na ceste I/79, ktorá poškodzuje dlhodobo zdravie obyvateľstva, spomaľovač umiestnený priamo pred rodinnyými domami v obci. Sú odborné orgány kompetentné, jedná sa o ich neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ?

V tomto článku doplňam informacie ako vraj odborné orgány v pôsobnosti Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR riešia odborný problém stavu cesty I/79 v obci Dvorianky, jedná sa o list Ministerstva životného prostredia SR - rozhodnutie vo veci nového projektu "1/79 Dvorianky riešenie bezpečnosti", kde ministerstvo royhodlo, že projekt „1/79 Dvorianky riešenie bezpečnosti" sa nebude posudzovať podľa zákona č. 24/2006 Z. z. o posudzovaní vplyvov na životné prostredie a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

 

Ministerstvo dopravy utajuje rokavania

Ministerstvo dopravy utajuje rokavania. Ministerstvo životného prostredia SR nemá k dispozícii informácie z rokovania na Ministerstve dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.

V Rozhodnuti MZP SR zo dňa 12.12.2013 ministerstvo uvádza, citujem : "2) Rokovanie Hlavného hygienika MDVRR SR - V novembri 2013 sa uskutočnilo rokovanie Hlavného hygienika MDVRR SR so zainteresovanými subjektami, avšak výsledok je chránená informačná aktivita (podlieha nezverejneniu informácií), takže z tejto oblasti nemáme informácie."

Jedná sa o neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ?

MZPSR-01.jpg

 

 

Obchvat obce Dvorianky, ktorý bude mať menej ako 5 km nie je potrebné posúdiť  podľa zákona č. 24/2006 Z. z. o posudzovaní vplyvov na životné prostredie

Ministerstvo životného prostredia SR uvádza, že obchvat obce Dvorianky, ktorý bude mať menej ako 5 km nie je potrebné posúdiť  podľa zákona č. 24/2006 Z. z. o posudzovaní vplyvov na životné prostredie, ako aj uvádza, že toto posúdenie stráca zmysel, nakoľko obchvat sám o sebe je to riešenie, ktoré má znížiť hluk v obci. 

Upozorňujeme na túto skutočnosť práve v súvislosti s plánovanou realizáciou obchvatu obce, ktorý chce SSC realizovať až od Vranova nad Topľou v celkovej dĺžke až 16km, pričom iba samotný obchvat obce Dvorianky spolu s obcou Parchovany je v dĺžke iba cca 4 km, a teda takýto malý obchvat sa nebude posudzovať podľa zákona č. 24/2006 Z. z. o posudzovaní vplyvov na životné prostredie a tým sa ušetrí značný čas v projektovej príprave ako sa aj teda skráti celkový čas výstavby obchvatu, ktorý teda v dlžke až 16 km plánuje SSC realizovať až do roku 2023.

 MZPSR-02.jpg

 

Ministerstva životného prostredia SR nový projekt „1/79 Dvorianky riešenie bezpečnosti" nebude posudzovať podľa zákona č. 24/2006 Z. z. o posudzovaní vplyvov na životné prostredie

Ministerstva životného prostredia SR v rozhodnuti zo dňa 16.12.2013 vo veci nového projektu "1/79 Dvorianky riešenie bezpečnosti" uvádza, že ministerstvo rozhodlo, že nový projekt „1/79 Dvorianky riešenie bezpečnosti" sa nebude posudzovať podľa zákona č. 24/2006 Z. z. o posudzovaní vplyvov na životné prostredie a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Zákon č. 24/2006 Z. z. o posudzovaní vplyvov na životné prostredie v znení neskorších predpisov sa nevykonáva, okrem § 59, podľa zákona č. 71/1967 Zb. o správnom konaní (správny poriadok), a preto sa voči nemu nemožno odvolať.

 

MZPSR-03.jpg

 

Spomaľovač umiestnený priamo pred rodinnými domami v obci ? Kde to žijeme ? Na Slovensku...

Ako to tam vyzerá ? Video v článku: Peklo na ceste I/79 - kamiony ničia zdravie obyvateľov ....

Na 7 minutovom videu vchádza do obce 50 kamionov v kuse za sebou, na trase z Maďarska do Poľska. Na vjazde do obce každý kamion brzdi pred rodinnymi domami, kde je spomaľovač, vzniká neuveriteľný, zdôrazňujem neuveriteľný hluk a otrasy, trasie sa zem, počuť pískať brzdy, vzduch z brzd, hučanie motorov, proste je to hotove peklo ......

Je to neodbornosť alebo už priamo úmyel ?

 

Celé rozhodnutie MZP SR zo dňa 16.12.2013 :

MZPSR-23.12.2013-1.jpg

MZPSR-23.12.2013-2.jpg

MZPSR-23.12.2013-33.jpg 

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ?

Adresa petičného výboru: http://dvorianky5.webnode.sk/

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?