Podľa SSC to kompetentní od roku 2008 riešia zodpovedne !

Autor: Jan Vitkovič | 21.12.2013 o 13:15 | (upravené 16.1.2015 o 7:29) Karma článku: 4,88 | Prečítané:  394x

Je toto možné ? Podľa SSC (Slovenskej správy ciest) problém s poškodzovaním zdravia obyvateľstva v obci Dvorianky neuveriteľne už od roku 2008 kompetentní rešia zodpovedne. Ako funguje štátna správa ? Neuveriteľný príbeh o tom ako SSC - Slovenská správa ciest rieši dlhodobé poškodzovanie zdravia obyvateľstva cestnou dopravou vzhľadom na správne konanie, ktoré je s SSC vedené na Útvare vedúceho hygienika rezortu MDVaRR SR, kde SSC už dostala pokutu 10.000 EUR a pritom to SSC vidí ako zodpovedné riešenie. Príbeh o fungovaní štátnej správy a problémoch s dopravou na ceste I/79, ktorá poškodzuje dlhodobo zdravie obyvateľstva, spomaľovač priamo pred rodinnyými domami v obci. Sú odborné orgány kompetentné, jedná sa o ich neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ?

 

Je toto možné ? Podľa SSC (Slovenskej správy ciest) problém s poškodzovaním zdravia obyvateľstva v obci Dvorianky neuveriteľne už od roku 2008 kompetentní rešia zodpovedne. Ako funguje štátna správa ? Neuveriteľný príbeh o tom ako SSC - Slovenská správa ciest rieši dlhodobé poškodzovanie zdravia obyvateľstva cestnou dopravou vzhľadom na správne konanie, ktoré je s SSC vedené na Útvare vedúceho hygienika rezortu MDVaRR SR, kde SSC už dostala pokutu 10.000 EUR a pritom to SSC vidí ako zodpovedné riešenie. Príbeh o fungovaní štátnej správy a problémoch s dopravou na ceste I/79, ktorá poškodzuje dlhodobo zdravie obyvateľstva, spomaľovač priamo pred rodinnyými domami v obci. Sú odborné orgány kompetentné, jedná sa o ich neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ?

V tomto článku doplňam informacie ako vraj odborné orgány v pôsobnosti Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR riešia odborný problém stavu cesty I/79 v obci Dvorianky, jedná sa o list SSC (Slovenskej správy ciest), v ktorom nás upozorňuje, že  už od roku 2008 kompetentní rešia zodpovedne problém v obci Dvorianky, je to možné ?

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ?

List SSC zo dňa 12.12.2013:

SSC-LIST-20.12.2013-detail.jpg

Spomaľovač umiestnený priamo pred rodinnými domami v obci ? Kde to žijeme ? Na Slovensku...

Ako to tam vyzerá ? Video v článku: Peklo na ceste I/79 - kamiony ničia zdravie obyvateľov ....

Akože odborné orgány sú v tomto prípade Okresný úrad Košice, odbor cestnej dopravy a pozemných komunikacii a Slovenská správa ciest IVSC Košice.

 

Ako Slovenská správa ciest zodpovedne rieši problém už od roku 2008 ...

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ?

Už od roku 2008 sa usilujeme v obci Dvorianky o riešenie upokojenia dopravy, upozornili sme SSC o nevhodnom riešení umiestnenia spomaľovacieho prvku priamo pred rodinne domy v obci a to ešte pred samotnou realizaciu dopravnej stavby v obci (čo samo o sebe nezávisi od pridelenia finančných prostriedkov zo štátneho rozpočtu), pričom reakciou SSC bolo iba upozornenie, citujem  “že komunikácia v obci Dvorianky nemôže byť a nebude typom skľudňujúcej komunikácie, nakoľko sa jedná o štátnu cestu I. triedy zabezpečujúcu dopravné spojenie medzi SR a MR”, pričom nevhodnýym riešením umiestnenia spomaľovacieho prvku priamo pred rodinnymi domami v obci sa do dnešného dňa nikto na SSC nezaoberal.

Ďalej uvádzame, že petičný výbor Dvorianky dlhodobo uverejňuje na svojom blogu v článkoch informacie, ktoré sú vyberané aj do monitoringu odbornych inštitucii ako napríklad Výskumny ústav dopravny Žilina, čo svedčí  teda o odbornosti uverejňovaných článkoch zaoberajúcich sa problematikou riešenia upokojovania dopravy v obci Dvorianky.

Zverejnené články vrátane monitoringu Výskumneho ústavu dopravy Žilina:
http://dvorianky5.webnode.sk/clanky/

Ďalej uvadzame, že ak by sa kompetentné orgány zodpovedne zaoberali  problematikou riešenia upokojenia dopravy v obci Dvorianky, nedostala by SSC pokutu vo výške 10.000 EUR (znížena neskôr na 2.000 EUR) za dlhodobé neriešenie hluku z cestnej dopravy v obci Dvorianky na Hlavnej ulici, rozhodnutie Útvaru vedúceho hygienika rezortu MDVaRR SR.

Riešenie nevhodne umiestneneho spomaľovacieho prvku priamo pred rodinnymi domami v obci popisujeme vo viacerych článkoch na blogu petičného výboru, čo SSC teda dlhodobo nezaujíma (riešenie nezávisi pritom od pridelenia finančných prostriedkov zo štátneho rozpočtu):

http://janvitkovic.blog.sme.sk/c/344593/Je-toto-mozne-Ako-SSC-vybavilo-staznost-naprava-az-v-roku-2023.html
http://janvitkovic.blog.sme.sk/c/332620/Peklo-na-ceste-I79-kamiony-nicia-zdravie-obyvatelov.html
http://janvitkovic.blog.sme.sk/c/344161/Peklo-na-dialnici-D79-priamo-v-obci-Neuveritelny-pribeh.html
http://janvitkovic.blog.sme.sk/c/342353/Ako-funguje-statna-sprava-Neuveritelny-pribeh-XII.html


Touto cestou dôrazne upzorňujeme, že riešenie dlhodobého poškodzovania zdravia obyvateľstva cestnou dopravou v obci Dvorianky nie je možné riešit až do roku 2023. Dôrazne upozorňujeme, že aktualny stav poškodzovania zdravia obyvateľstva v obci Dvorianky preukázali opakované merania hluku ako aj vypracovaná Hluková študia.

Upozorňujem v tejto súvislosti, že SSC dlhodobo ignoruje všetky návrhy petičného výboru na riešenie danej situacie v obci, ktoré pritom vychádzaju z návrhov odborníkov v oblasti riešenia upokojovania cestnej dopravy.

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ? 

 

Vyzerá to komicky vzhľadom k tomu ako SSC ešte v roku 2012 považovala riešenie za "nebezpečný precedens"

V článku Nebezpečný precedens alebo výnimka ? sme uverejnili na blogu informácie, ako SSC pristupovala k riešeniu dlhodobého poškodzovania zdravia obyvateľstva cestnou dopravou v obci Dvorianky, kde teda SSC uviedla:

Ako prvý návrh SSC uviedli "Realizáciu protihlukových opatrení pred RD", o ktorom sa hneď vyjadrili ako o riešení nesystémovom a neekonomickom a súčasne vyjadrili obavu z nebezpečného precedensu s neúmerným zaťažením štátneho rozpočtu.

Je zaražajúce, že SSC vyjadrili obavu z "dodržiavania zákonov v SR" v návaznosti na realizáciu protihlukových opatrení pred RD v obci - neúmerne zaťaženie štátneho rozpočtu.

Ako druhý návrh SSC uviedli "Povolenie výnimky z vyhlášky MZ SR č.549/2007 Z.z." a to povolenie navýšenia maximálnej hodnoty hluku v obci, resp. na predmetnom úseku iba pred konkrétnym RD.

Musí sa  uznať, že zreteľne ide o zodpovedné riešenie...

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ?

 

Celý list SSC zo dňa 12.12.2013

SSC-LIST-20.12.2013.jpg 

 

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ?

Adresa petičného výboru: http://dvorianky5.webnode.sk/

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?