Podľa SSC to kompetentní od roku 2008 riešia zodpovedne !

Autor: Jan Vitkovič | 21.12.2013 o 13:15 | (upravené 16.1.2015 o 7:29) Karma článku: 4,88 | Prečítané:  350x

Je toto možné ? Podľa SSC (Slovenskej správy ciest) problém s poškodzovaním zdravia obyvateľstva v obci Dvorianky neuveriteľne už od roku 2008 kompetentní rešia zodpovedne. Ako funguje štátna správa ? Neuveriteľný príbeh o tom ako SSC - Slovenská správa ciest rieši dlhodobé poškodzovanie zdravia obyvateľstva cestnou dopravou vzhľadom na správne konanie, ktoré je s SSC vedené na Útvare vedúceho hygienika rezortu MDVaRR SR, kde SSC už dostala pokutu 10.000 EUR a pritom to SSC vidí ako zodpovedné riešenie. Príbeh o fungovaní štátnej správy a problémoch s dopravou na ceste I/79, ktorá poškodzuje dlhodobo zdravie obyvateľstva, spomaľovač priamo pred rodinnyými domami v obci. Sú odborné orgány kompetentné, jedná sa o ich neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ?

 

Je toto možné ? Podľa SSC (Slovenskej správy ciest) problém s poškodzovaním zdravia obyvateľstva v obci Dvorianky neuveriteľne už od roku 2008 kompetentní rešia zodpovedne. Ako funguje štátna správa ? Neuveriteľný príbeh o tom ako SSC - Slovenská správa ciest rieši dlhodobé poškodzovanie zdravia obyvateľstva cestnou dopravou vzhľadom na správne konanie, ktoré je s SSC vedené na Útvare vedúceho hygienika rezortu MDVaRR SR, kde SSC už dostala pokutu 10.000 EUR a pritom to SSC vidí ako zodpovedné riešenie. Príbeh o fungovaní štátnej správy a problémoch s dopravou na ceste I/79, ktorá poškodzuje dlhodobo zdravie obyvateľstva, spomaľovač priamo pred rodinnyými domami v obci. Sú odborné orgány kompetentné, jedná sa o ich neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ?

V tomto článku doplňam informacie ako vraj odborné orgány v pôsobnosti Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR riešia odborný problém stavu cesty I/79 v obci Dvorianky, jedná sa o list SSC (Slovenskej správy ciest), v ktorom nás upozorňuje, že  už od roku 2008 kompetentní rešia zodpovedne problém v obci Dvorianky, je to možné ?

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ?

List SSC zo dňa 12.12.2013:

SSC-LIST-20.12.2013-detail.jpg

Spomaľovač umiestnený priamo pred rodinnými domami v obci ? Kde to žijeme ? Na Slovensku...

Ako to tam vyzerá ? Video v článku: Peklo na ceste I/79 - kamiony ničia zdravie obyvateľov ....

Akože odborné orgány sú v tomto prípade Okresný úrad Košice, odbor cestnej dopravy a pozemných komunikacii a Slovenská správa ciest IVSC Košice.

 

Ako Slovenská správa ciest zodpovedne rieši problém už od roku 2008 ...

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ?

Už od roku 2008 sa usilujeme v obci Dvorianky o riešenie upokojenia dopravy, upozornili sme SSC o nevhodnom riešení umiestnenia spomaľovacieho prvku priamo pred rodinne domy v obci a to ešte pred samotnou realizaciu dopravnej stavby v obci (čo samo o sebe nezávisi od pridelenia finančných prostriedkov zo štátneho rozpočtu), pričom reakciou SSC bolo iba upozornenie, citujem  “že komunikácia v obci Dvorianky nemôže byť a nebude typom skľudňujúcej komunikácie, nakoľko sa jedná o štátnu cestu I. triedy zabezpečujúcu dopravné spojenie medzi SR a MR”, pričom nevhodnýym riešením umiestnenia spomaľovacieho prvku priamo pred rodinnymi domami v obci sa do dnešného dňa nikto na SSC nezaoberal.

Ďalej uvádzame, že petičný výbor Dvorianky dlhodobo uverejňuje na svojom blogu v článkoch informacie, ktoré sú vyberané aj do monitoringu odbornych inštitucii ako napríklad Výskumny ústav dopravny Žilina, čo svedčí  teda o odbornosti uverejňovaných článkoch zaoberajúcich sa problematikou riešenia upokojovania dopravy v obci Dvorianky.

Zverejnené články vrátane monitoringu Výskumneho ústavu dopravy Žilina:
http://dvorianky5.webnode.sk/clanky/

Ďalej uvadzame, že ak by sa kompetentné orgány zodpovedne zaoberali  problematikou riešenia upokojenia dopravy v obci Dvorianky, nedostala by SSC pokutu vo výške 10.000 EUR (znížena neskôr na 2.000 EUR) za dlhodobé neriešenie hluku z cestnej dopravy v obci Dvorianky na Hlavnej ulici, rozhodnutie Útvaru vedúceho hygienika rezortu MDVaRR SR.

Riešenie nevhodne umiestneneho spomaľovacieho prvku priamo pred rodinnymi domami v obci popisujeme vo viacerych článkoch na blogu petičného výboru, čo SSC teda dlhodobo nezaujíma (riešenie nezávisi pritom od pridelenia finančných prostriedkov zo štátneho rozpočtu):

http://janvitkovic.blog.sme.sk/c/344593/Je-toto-mozne-Ako-SSC-vybavilo-staznost-naprava-az-v-roku-2023.html
http://janvitkovic.blog.sme.sk/c/332620/Peklo-na-ceste-I79-kamiony-nicia-zdravie-obyvatelov.html
http://janvitkovic.blog.sme.sk/c/344161/Peklo-na-dialnici-D79-priamo-v-obci-Neuveritelny-pribeh.html
http://janvitkovic.blog.sme.sk/c/342353/Ako-funguje-statna-sprava-Neuveritelny-pribeh-XII.html


Touto cestou dôrazne upzorňujeme, že riešenie dlhodobého poškodzovania zdravia obyvateľstva cestnou dopravou v obci Dvorianky nie je možné riešit až do roku 2023. Dôrazne upozorňujeme, že aktualny stav poškodzovania zdravia obyvateľstva v obci Dvorianky preukázali opakované merania hluku ako aj vypracovaná Hluková študia.

Upozorňujem v tejto súvislosti, že SSC dlhodobo ignoruje všetky návrhy petičného výboru na riešenie danej situacie v obci, ktoré pritom vychádzaju z návrhov odborníkov v oblasti riešenia upokojovania cestnej dopravy.

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ? 

 

Vyzerá to komicky vzhľadom k tomu ako SSC ešte v roku 2012 považovala riešenie za "nebezpečný precedens"

V článku Nebezpečný precedens alebo výnimka ? sme uverejnili na blogu informácie, ako SSC pristupovala k riešeniu dlhodobého poškodzovania zdravia obyvateľstva cestnou dopravou v obci Dvorianky, kde teda SSC uviedla:

Ako prvý návrh SSC uviedli "Realizáciu protihlukových opatrení pred RD", o ktorom sa hneď vyjadrili ako o riešení nesystémovom a neekonomickom a súčasne vyjadrili obavu z nebezpečného precedensu s neúmerným zaťažením štátneho rozpočtu.

Je zaražajúce, že SSC vyjadrili obavu z "dodržiavania zákonov v SR" v návaznosti na realizáciu protihlukových opatrení pred RD v obci - neúmerne zaťaženie štátneho rozpočtu.

Ako druhý návrh SSC uviedli "Povolenie výnimky z vyhlášky MZ SR č.549/2007 Z.z." a to povolenie navýšenia maximálnej hodnoty hluku v obci, resp. na predmetnom úseku iba pred konkrétnym RD.

Musí sa  uznať, že zreteľne ide o zodpovedné riešenie...

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ?

 

Celý list SSC zo dňa 12.12.2013

SSC-LIST-20.12.2013.jpg 

 

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ?

Adresa petičného výboru: http://dvorianky5.webnode.sk/

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exminister z nástenkového tendra kontroluje v Žiline mestský podnik

Hlavní aktéri nástenkového tendra dnes žijú bežným životom. Napriek obžalobe a hrozbe dlhoročného trestu má byť jeden z nich prvkom verejnej kontroly.

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

KOMENTÁRE

Lepší príklad podvádzania pri tendroch by nevymyslel ani Matovič

Po rokoch idú nástenkári pred súd.


Už ste čítali?