Informatívny merač rýchlosti - podľa SSC opatrenie storočia ...

Autor: Jan Vitkovič | 16.12.2013 o 7:00 | (upravené 29.10.2015 o 6:55) Karma článku: 4,72 | Prečítané:  1092x

Je toto možné ? Ako funguje štátna správa ? Neuveriteľný príbeh o tom ako SSC - Slovenská správa ciest rieši dlhodobé poškodzovanie zdravia obyvateľstva cestnou dopravou vzhľadom na správne konanie, ktoré je s SSC vedené na Útvare

Je toto možné ? Ako funguje štátna správa ?

Zázrak storočia ...

Zázrak storočia ... (Informatívny merač rýchlosti)

Neuveriteľný príbeh o tom ako SSC - Slovenská správa ciest rieši dlhodobé poškodzovanie zdravia obyvateľstva cestnou dopravou vzhľadom na správne konanie, ktoré je s SSC vedené na Útvare vedúceho hygienika rezortu MDVaRR SR, príbeh o fungovaní štátnej správy a problémoch s dopravou na ceste I/79, ktorá poškodzuje dlhodobo zdravie obyvateľstva, spomaľovač priamo pred rodinnyými domami v obci a opatrenie storočia na zníženie rýchlosti v obci - informatívny merač rýchlosti. Tento zázrak samozrejme nepriniesol žiadny efekt a dokonca aktuálne už po cca 1 roku ani nefunguje. Sú odborné orgány kompetentné, jedná sa o ich neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ?

V tomto článku doplňam informacie ako vraj odborné orgány v pôsobnosti Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR riešia odborný problém stavu cesty I/79 v obci Dvorianky, jedná sa o osadenie informatívneho merača rýchlosti na vstupe do obce Dvorianky zo smeru od Trebišova, ktorý má brzdiť kamionovú dopravu na vstupe do spomaľovača - áno čítate správne, ktorý ma brzdiť kamionovú dopravu na vstupe do spomaľovača aby teda kamiony nebrzdili v spomaľovači, pretože to vyvoláva hluk, otrasy/vibracie a emisie priamo pred rodinnymi domami. Podľa projektových papierov je teda všetko v poriadku. Je to v skutočnosti tak ?

Spomaľovač umiestnený priamo pred rodinnými domami v obci ? Kde to žijeme ?  Na Slovensku...

Ako to tam vyzerá ? Video v článku:  Peklo na ceste I/79 - kamiony ničia zdravie obyvateľov ....

Akože odborné orgány sú v tomto prípade Okresný úrad Košice, odbor cestnej dopravy a pozemných komunikacii a Slovenská správa ciest IVSC Košice.

 

Ako Slovenská správa ciest osadila informatívny merač rýchlosti - opatrenie storočia.

Čo nedomyslel projektant to "vyriešili" úradnici, teraz je už všetko v poriadku, teda aspoň podľa papierov. Inštalovaný informatívny merač rýchlosti bude brzdiť kamionovú dopravu ešte pred vstupom do spomaľovača a teda kamiony už nebudú brzdiť v spomaľovači a teda priamo pred našimi rodinnými domami, pretože to brzdenie vyvoláva hluk, otrasy/vibracie a emisie. Podľa papierov je teda už všetko v poriadku. Je tomu v skutočnosti tak ? Samozrejme, že nie je.

RADAR.JPG

 

Inštalácia informatívneho merača rýchlosti ako ťažký pôrod

SSC mala podľa rozhodnutia Útvaru vedúceho hygienika rezortu MDVaRR SR osadiť informatívny merač rýchlosti v termíne október 2012. Stav zo dňa 03.11.2012 je na obrázku nižšie, iba holá tyč. Kde je ten radar ? Nevedeli sme sa dočkať .....

foto-03.11.2012.JPG

 

Inštalácia informatívneho merača rýchlosti a je to konečne tu.

SSC konečne namontovala informatívny merač rýchlosti niekedy 05.11.2012, týždeň po termíne, radar teda funguje, každý vodič kamionu vidí ako porušuje maximálnu dovolenú rýchlosť na vjazde do spomaľovača a to teda 50 km/h, načo vlastne je tam teda ten spomaľovač ?

Pritom radar už odmeral všeličo...

PREJAZD-100KM-H.jpg

 

Informatívny merač rýchlosti neplní svoju funkciu - zníženie rýchlosti.

Informatívny merač rýchlosti neplní svoju funkciu a teda kamionova doprava neznižuje rýchlosť pred obcou, ale až priamo v spomaľovači pred našimi rodinnými domami, kde nastala chyba ?

SSC Generálne riaditeľstvo nás informuje, že vodiči si ešte na osadený informatívny radar nezvykli.

Obyčajny informatívny radar, ktorý nie je teda napojeny na policajný zbor, hluk sa ani po osadení informatívenho radaru neznížil, vodiči kamionovej dopravy radar ignorujú. SSC informuje, že majú zato, že ešte neuplynula dostatočná doba nato aby sa prejavil jeho vplyv. Radar je už osadený jeden celý rok, vodiči kamionovej dopravy ho naďalej ignorujú.

Aká je dostatočná doba aby sa prejavil jeho vplyv ?

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ?

SSC-28.11.2012.jpg

 

Po cca roku informatívny merač rýchlosti nefunguje.

Informatívny merač rýchlosti po cca 1 roku nefunguje. Podľa informacii z odborného zdroja, merač rýchlosti čo máme v obci nie je tým najkvalitnejším zariadením. Najväčší problém je v tom, že sú napájané solárnym panelom. Ten má nedostatočný výkon a tým pádom v zimných mesiacoch nebude fungovať a zároveň sa zničí batéria, ktorá je v zdroji a to aj napriek tomu, že sa panel dáva ešte o vyššiom výkone cca 100W, čo je minimálne dvojnásobná veľkosť než je použitá v našom prípade na foto.

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ?

foto-info-radar-1.JPG

foto-info-radar-2.JPG

 

Koľko stál tento vynález ?

Informatívny merač rýchlosti stál iba 5.273 EUR, je to veľa alebo málo za nefunkčné riešenie ?

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ?

faktura-radar.jpg

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ?

Adresa petičného výboru: http://dvorianky5.webnode.sk/

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?