Otrasy 24 hodín denne. Kamera za oknom.

Autor: Jan Vitkovič | 30.11.2013 o 15:03 | (upravené 16.1.2015 o 7:26) Karma článku: 5,96 | Prečítané:  684x

Na Hlavnej ulici v obci Dvorianky dlhodobo praskajú rodinné domy a to vďaka otrasom 24 hodín denne z prejazdu kamionovej dopravy. Urobili sme naše meranie otrasov a hluku, video v článku, ako sa trasie podlaha a okná v izbe priamo pri ceste. Je to rýchlosť 40 a 50 Km/h ? Máme v obci dialnicu ? Prečo majú občania čakať na obchvat obce až 10 rokov ? Prečo to nikomu nevadi ? Je to neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ? V článku rozoberám neuveriteľne otrasy, ktoré ničia naše rodinné domy a naše zdravie.

Kamera priamo za oknom ....

Kamera priamo za oknom ....

Na Hlavnej ulici v obci Dvorianky dlhodobo praskajú rodinné domy a to vďaka otrasom 24 hodín denne z prejazdu kamionovej dopravy. Urobili sme naše meranie otrasov a hluku (kamera priamo za oknom), video v článku, ako sa trasie podlaha a okná v izbe priamo pri ceste. Je to rýchlosť 40 a 50 Km/h ? Prečo majú občania čakať na obchvat obce až 10 rokov ? Prečo to nikomu nevadi ? Je to neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ? V článku rozoberám neuveriteľne otrasy, ktoré ničia naše rodinné domy a naše zdravie.

Riešenie kritickej situacie na ceste I/79 v obci Dvorianky – hluk, vibracie a emisie z tranzitnej kamionovej dopravy - zdravie poškodzujuci stav si vyžaduje samozrejme komplexne riešenie ako spoplatnenie cesty I/79 a vybudovanie obchvatu obce, v článku rozoberám neuveriteľne otrasy, ktoré ničia naše rodinné domy a zdravie. Je to neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ?

 

Meranie otrasov - kamera za oknom 

Dnes na obed sme merali otrasy v izbe priamo pri ceste, videokamera Panasonic SDR-S50 bola umiestnena priamo za oknom. Jednalo sa iba o jednu hodinu, rezonuajúce skla okien je počuť a vidieť na videu. Je to 24 hodín denne, može to vydržať rodinný dom ? A čo vibracie pôsobiace priamo na ľudí ? Ako je to s obzvlášť rušivým hlukom ? Je možné takto bývať ? Rezonuje a trasie sa cely rodinny dom, izby pri ceste, izby vzadu, trasie sa všetko - plot, chodník, pivnica.

Kamera za oknom

PB100004.JPG

 

Miesto merania je v izbe priamo pri ceste 7 m od cesty

miesto-merania.JPG

 

Samotné video z okna - otrasy z cesty

 

Priebeh hluku 

OTRASY-Decibel-2.JPG

 

Takto kamiony lietaju obcou aj v sobotu

DSC01479.JPG

DSC01485.JPG

DSC01486.JPG

DSC01493.JPG

 

Aktuálne trhliny - rodinné domy sa rozpadavajú

Aktuálne fotografie nových a zväčšujúcich sa trhlín na rodiiných domoch, otrasy 24 hodín denne ničia naše rodinné domy. Može to vydržať rodinny dom ? Ľudia to vydržať môžu alebo musia ?

0991.jpeg

1033.jpeg

1135.jpeg

1309.jpeg 

 

A čo na to Kancelaria ministra dopravy ?

Aktuálne sa našim problémom zaoberá až 5 príslušných sekcií - odborov.

Je to dostatočný počet ? Myslim, že nie ....

http://janvitkovic.blog.sme.sk/c/342514/Ako-funguje-statna-sprava-Neuveritelny-pribeh-XIII.html

 


Súčasne umiestnenie spomaľovača v obci priamo pred rodinnými domami:

Súčasne riešenie spomalenia dopravy - umiestenie spomaľovača v obci priamo pred rodinnymi domami (RD č.126) zpôsobuje okrem hluku aj otrasy a emisie NO2 čo nie je zanedbateľná skutočnosť.

Pri brzdení ťažkej kamionovej dopravy priamo pred rodinnymi domami v obci Dvorianky (RD č.124,125 a 126) vznikajú okrem hluku aj vibracie - dynamicke vibracie ako prenos kmitania a otrasov do základov budov rodinných domov ako aj ďalej vznikajú škodlivé emisie NO2 v ovzduší z výfukovych plynov nákladnych vozidiel - kamionov, vzhľadom na brzdenie a následnu akceleraciu, čím sa do ovzdušia dostáva značné množstvo výfukovych plynov z motorov ako aj z trenia brzdnych doštičiek a trenia gúm kolies o asfalt a to všetko priamo pred rodinnimi domami v obci.

PB030035.JPG

 

 

Pre úplnosť uvádzam informacie o našom podaní na komisiu EU:
http://janvitkovic.blog.sme.sk/c/341601/Je-mozne-v-EU-poskodzovat-zdravie-ludi-kamionovou-dopravou.html

 

Adresa petičného výboru: http://dvorianky5.webnode.sk/

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exminister z nástenkového tendra kontroluje v Žiline mestský podnik

Hlavní aktéri nástenkového tendra dnes žijú bežným životom. Napriek obžalobe a hrozbe dlhoročného trestu má byť jeden z nich prvkom verejnej kontroly.

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

KOMENTÁRE

Lepší príklad podvádzania pri tendroch by nevymyslel ani Matovič

Po rokoch idú nástenkári pred súd.


Už ste čítali?