Otrasy 24 hodín denne. Kamera za oknom.

Autor: Jan Vitkovič | 30.11.2013 o 15:03 | (upravené 16.1.2015 o 7:26) Karma článku: 5,96 | Prečítané:  744x

Na Hlavnej ulici v obci Dvorianky dlhodobo praskajú rodinné domy a to vďaka otrasom 24 hodín denne z prejazdu kamionovej dopravy. Urobili sme naše meranie otrasov a hluku, video v článku, ako sa trasie podlaha a okná v izbe priamo pri ceste. Je to rýchlosť 40 a 50 Km/h ? Máme v obci dialnicu ? Prečo majú občania čakať na obchvat obce až 10 rokov ? Prečo to nikomu nevadi ? Je to neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ? V článku rozoberám neuveriteľne otrasy, ktoré ničia naše rodinné domy a naše zdravie.

Kamera priamo za oknom ....

Kamera priamo za oknom ....

Na Hlavnej ulici v obci Dvorianky dlhodobo praskajú rodinné domy a to vďaka otrasom 24 hodín denne z prejazdu kamionovej dopravy. Urobili sme naše meranie otrasov a hluku (kamera priamo za oknom), video v článku, ako sa trasie podlaha a okná v izbe priamo pri ceste. Je to rýchlosť 40 a 50 Km/h ? Prečo majú občania čakať na obchvat obce až 10 rokov ? Prečo to nikomu nevadi ? Je to neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ? V článku rozoberám neuveriteľne otrasy, ktoré ničia naše rodinné domy a naše zdravie.

Riešenie kritickej situacie na ceste I/79 v obci Dvorianky – hluk, vibracie a emisie z tranzitnej kamionovej dopravy - zdravie poškodzujuci stav si vyžaduje samozrejme komplexne riešenie ako spoplatnenie cesty I/79 a vybudovanie obchvatu obce, v článku rozoberám neuveriteľne otrasy, ktoré ničia naše rodinné domy a zdravie. Je to neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ?

 

Meranie otrasov - kamera za oknom 

Dnes na obed sme merali otrasy v izbe priamo pri ceste, videokamera Panasonic SDR-S50 bola umiestnena priamo za oknom. Jednalo sa iba o jednu hodinu, rezonuajúce skla okien je počuť a vidieť na videu. Je to 24 hodín denne, može to vydržať rodinný dom ? A čo vibracie pôsobiace priamo na ľudí ? Ako je to s obzvlášť rušivým hlukom ? Je možné takto bývať ? Rezonuje a trasie sa cely rodinny dom, izby pri ceste, izby vzadu, trasie sa všetko - plot, chodník, pivnica.

Kamera za oknom

PB100004.JPG

 

Miesto merania je v izbe priamo pri ceste 7 m od cesty

miesto-merania.JPG

 

Samotné video z okna - otrasy z cesty

 

Priebeh hluku 

OTRASY-Decibel-2.JPG

 

Takto kamiony lietaju obcou aj v sobotu

DSC01479.JPG

DSC01485.JPG

DSC01486.JPG

DSC01493.JPG

 

Aktuálne trhliny - rodinné domy sa rozpadavajú

Aktuálne fotografie nových a zväčšujúcich sa trhlín na rodiiných domoch, otrasy 24 hodín denne ničia naše rodinné domy. Može to vydržať rodinny dom ? Ľudia to vydržať môžu alebo musia ?

0991.jpeg

1033.jpeg

1135.jpeg

1309.jpeg 

 

A čo na to Kancelaria ministra dopravy ?

Aktuálne sa našim problémom zaoberá až 5 príslušných sekcií - odborov.

Je to dostatočný počet ? Myslim, že nie ....

http://janvitkovic.blog.sme.sk/c/342514/Ako-funguje-statna-sprava-Neuveritelny-pribeh-XIII.html

 


Súčasne umiestnenie spomaľovača v obci priamo pred rodinnými domami:

Súčasne riešenie spomalenia dopravy - umiestenie spomaľovača v obci priamo pred rodinnymi domami (RD č.126) zpôsobuje okrem hluku aj otrasy a emisie NO2 čo nie je zanedbateľná skutočnosť.

Pri brzdení ťažkej kamionovej dopravy priamo pred rodinnymi domami v obci Dvorianky (RD č.124,125 a 126) vznikajú okrem hluku aj vibracie - dynamicke vibracie ako prenos kmitania a otrasov do základov budov rodinných domov ako aj ďalej vznikajú škodlivé emisie NO2 v ovzduší z výfukovych plynov nákladnych vozidiel - kamionov, vzhľadom na brzdenie a následnu akceleraciu, čím sa do ovzdušia dostáva značné množstvo výfukovych plynov z motorov ako aj z trenia brzdnych doštičiek a trenia gúm kolies o asfalt a to všetko priamo pred rodinnimi domami v obci.

PB030035.JPG

 

 

Pre úplnosť uvádzam informacie o našom podaní na komisiu EU:
http://janvitkovic.blog.sme.sk/c/341601/Je-mozne-v-EU-poskodzovat-zdravie-ludi-kamionovou-dopravou.html

 

Adresa petičného výboru: http://dvorianky5.webnode.sk/

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?