Otrasy 24 hodín denne. Kamera vo vitríne.

Autor: Jan Vitkovič | 29.11.2013 o 19:35 | (upravené 16.1.2015 o 7:25) Karma článku: 6,74 | Prečítané:  1351x

Na Hlavnej ulici v obci Dvorianky dlhodobo praskajú rodinné domy a to vďaka otrasom 24 hodín denne z prejazdu kamionovej dopravy. Urobili sme naše meranie otrasov, video v článku, ako sa trasie celá vitrina. Ako riešiť dopravu v obci ? Prečo obchvat obce bude až o 10 rokov ? Prečo to nikomu nevadi ? Je to neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ? V článku rozoberám neuveriteľne otrasy, ktoré ničia naše rodinné domy a naše zdravie.

 

Praskajú nam rodinné domy a to vďaka otrasom 24 hodín denne z prejazu kamionovej dopravy. Urobili sme meranie otrasov, video v článku, ako sa trase celá vitrina. Ako riešiť dopravu v obci ? Prečo obchvat obce bude až o 10 rokov ? Prečo to nikomu nevadí ? Je to neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ? V článku rozoberám neuveriteľne otrasy, ktoré ničia naše rodinné domy a zdravie.

Riešenie kritickej situacie na ceste I/79 v obci Dvorianky – hluk, vibracie a emisie z tranzitnej kamionovej dopravy - zdravie poškodzujuci stav si vyžaduje samozrejme komplexne riešenie ako spoplatnenie cesty I/79 a vybudovanie obchvatu obce, v článku rozoberám neuveriteľne otrasy, ktoré ničia naše rodinné domy a zdravie. Je to neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ?

 

Meranie otrasov vo vitrine

Dnes na obed sme merali otrasy vo vitrine so sklom videokamerou Panasonic SDR-S50. Jednalo sa iba o jednu hodinu, rezonujúce skla je počuť a vidieť na videu. Je to 24 hodín denne, može to vydržať rodinný dom ? A čo vibracie pôsobiace priamo na ľudí ?

Kamera vo vitrine 

meranie-kamera.JPG

 

Miesto merania je v druhej zadnej izbe 20 m od cesty 

meranie-nakres.JPG

 

Samotné video z vitriny - otrasy z cesty

 

Priebeh hluku z otrasov vo vitrine

OTRASY-DECIBELY.JPG

 

Takto kamiony lietaju obcou 

DSC01473.JPG

DSC01474.JPG

DSC01475.JPG

 

Aktuálne trhliny  - rodinné domy sa rozpadavajú 

Aktuálne fotografie nových a zväčšujúcich sa trhlín na rodiiných domoch, otrasy 24 hodín denne ničia naše rodinné domy.  Može to vydržať rodinny dom ? Ľudia to vydržať môžu alebo musia ?  

SAM_0033.JPG

SAM_0035.JPG

SAM_0039.JPG

SAM_0045.JPG 


Súčasne umiestnenie spomaľovača v obci priamo pred rodinnými domami:

Súčasne riešenie spomalenia dopravy - umiestenie spomaľovača v obci priamo pred rodinnymi domami (RD č.126) zpôsobuje okrem hluku aj otrasy a emisie NO2 čo nie je zanedbateľná skutočnosť.

Pri brzdení ťažkej kamionovej dopravy priamo pred rodinnymi domami v obci Dvorianky (RD č.124,125 a 126) vznikajú okrem hluku aj vibracie - dynamicke vibracie ako prenos kmitania a otrasov do základov budov rodinných domov ako aj ďalej vznikajú škodlivé emisie NO2 v ovzduší z výfukovych plynov nákladnych vozidiel - kamionov, vzhľadom na brzdenie a následnu akceleraciu, čím sa do ovzdušia dostáva značné množstvo výfukovych plynov z motorov ako aj z trenia brzdnych doštičiek a trenia gúm kolies o asfalt a to všetko priamo pred rodinnimi domami v obci.

PB030035.JPG

 

Pre úplnosť uvádzam informacie o našom podaní na komisiu EU:
http://janvitkovic.blog.sme.sk/c/341601/Je-mozne-v-EU-poskodzovat-zdravie-ludi-kamionovou-dopravou.html

 

Adresa petičného výboru: http://dvorianky5.webnode.sk/

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exminister z nástenkového tendra kontroluje v Žiline mestský podnik

Hlavní aktéri nástenkového tendra dnes žijú bežným životom. Napriek obžalobe a hrozbe dlhoročného trestu má byť jeden z nich prvkom verejnej kontroly.

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

KOMENTÁRE

Lepší príklad podvádzania pri tendroch by nevymyslel ani Matovič

Po rokoch idú nástenkári pred súd.


Už ste čítali?