Obchvat obce až o 10 rokov ? Prečo až tak neskoro ?

Autor: Jan Vitkovič | 27.11.2013 o 11:07 | (upravené 16.1.2015 o 7:25) Karma článku: 5,07 | Prečítané:  747x

Ako riešiť dopravu v obci ? Prečo obchvat obce bude až o 10 rokov ? Prčo SSC bude obchvat obce v dlžke cca 4 km riešiť až od Vranova nad Topľou v dlžke 16 km ? Je to neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ? V článku rozoberám časovo dlhodobú výstavbu obchvatu obce Dvorianky.

Obchvat obce Dvorianky - úsek cca 4 km

Obchvat obce Dvorianky - úsek cca 4 km

Riešenie kritickej situacie na ceste I/79 v obci Dvorianky – hluk, vibracie a emisie z tranzitnej kamionovej dopravy - zdravie poškodzujuci stav si vyžaduje samozrejme komplexne riešenie ako spoplatnenie cesty I/79 a vybudovanie obchvatu obce, v članku sa zameriam na výstavbu obchvatu a na skutočnosť, že SSC bude obchvat obce v dĺžke iba cca 4 km riešiť až od Vranova nad Topľou a to teda v dlžke až 16 km. Je to neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ?   

 

Obchvat obce - ako to vidí (nevidí) SSC IVSC Košice

Žiadame dlhodobo o realizaciu obchvatu obce Dvorianky, SSC plánuje ale výstavbu až o 10 rokov, prečo ?

SSC IVSC uvádza: „Z dôvodu koncepčného riešenia dopravnej situácie na ceste I/79 by SSC riešila obchvat obce Dvorianky ako súčasť preložky cesty I/79 mimo intravilán dotknutých obcí, t.z. od Vranova nad Topľou až po napojenie preložky cesty I/79 na pripravovanú trasu diaľničného úseku D1 Dargov-Pozdišovce -južne od obce Dvorianky. Preložka by zahŕňala úsek dĺžky cca 16 km.“

A ďalej: „Na základe uvedených skutočností nie je možné vyhovieť požiadavke petičného výboru a termín predprojektovej, projektovej prípravy a realizácie stavby obchvatu Dvorianok skrátiť na Vami požadovaný termín. “
 

SSC ma dlhodobo všeobecne divnú optiku.

SSC-18.11.2013.jpg

 

Vyznieva to pritom celé komicky a to vzhľadom na stanovisko ešte zo septembra 2011, v ktorom SSC IVSC Košice informovalo, že výhľadovo vôbec nepripravuje obchvat obce Dvorianky. Prečo ?

V tomto stanovisku SSC IVSC Košice  uvádza:
„Pri zaraďovaní stavieb do prípravy a realizácie sa posudzuje i dosahovaná ekonomická efektívnosť stavby, hodnotená metódou vnútorného výnosového percenta vyjadrená úrokovou mierou ako aj jej návratnosť.  Preto nie je vhodné riešiť projekčne a investične celý cestný ťah ako jednu stavbu. “

Opakujem ešte raz citaciu: „Preto nie je vhodné riešiť projekčne a investične celý cestný ťah ako jednu stavbu.“

Zaražajuco v prípade obchavatu obce Dvorianky už je zrazu nutné riešiť projekčne a investične celý cestný ťah ako jednu stavbu – a to akože z dôvodu koncepčneho riešenia dopravnej situacie na ceste I/79.

SSC-september-2011.jpg 

 

Obchvat obce Dvorianky - iba 4 km

Žiadame dlhodobo o realizaciu obchvatu obce Dvorianky v dlžke aj s obcou Parchovany iba cca 4 km.

Upozornujem, že nie je vhodné riešiť projekčne a investične celý cestný ťah ako jednu stavbu - obchvat obce Dvorianky ako súčast preložky cesty I/79 mimo intravilan ďalších dotknutych obci, t.z. od Vranova nad Topľou až po napojenie preložky cesty I/79 na pripravovanú trasu dialničného úseku D1 Dargov-Pozdišovce -južne od obce Dvorianky a teda takáto dlha preložka všetkých obcí na trase zahrňa usek až o dlžke cca 16 km, narozdiel od preložky iba samotnej obce Dvorianky - Parchovany v dlžke cca 4km.
 
Upozornujem, že vzhľadom na dlhodobé poškodzovanie zdravia obyvateľstva cestou dopravou v obci Dvorianky ako aj vzhľadom na záver Hlukovej študie, ktora jednoznačne preukázala nutnosť urýchlenej výstavby obchavtu, požadujeme riešit projekčne a investične iba obchvat obce Dvorianky-Parchovany a to iba v dlžke cca 4 km.

Je to neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ?

Informacie o obchvate obce na stránkach petičného výboru

OBCHVAT-Dvorianky.jpg

 
Súčasne umiestnenie spomaľovača v obci priamo pred rodinnými domami: 

Súčasne riešenie spomalenia dopravy - umiestenie spomaľovača v obci priamo pred rodinnymi domami (RD č.126) zpôsobuje okrem hluku aj otrasy a emisie NO2 čo nie je zanedbateľná skutočnosť.

Pri brzdení ťažkej kamionovej dopravy priamo pred rodinnymi domami v obci Dvorianky (RD č.124,125 a 126) vznikajú okrem hluku aj vibracie - dynamicke vibracie ako prenos kmitania a otrasov do základov budov rodinných domov ako aj ďalej vznikajú škodlivé emisie NO2 v ovzduší z výfukovych plynov nákladnych vozidiel - kamionov, vzhľadom na brzdenie a následnu akceleraciu, čím sa do ovzdušia dostáva značné množstvo výfukovych plynov z motorov ako aj z trenia brzdnych doštičiek a trenia gúm kolies o asfalt a to všetko priamo pred rodinnimi domami v obci.

PB030035.JPG

 

 

Pre úplnosť uvádzam informacie o našom podaní na komisiu EU:
http://janvitkovic.blog.sme.sk/c/341601/Je-mozne-v-EU-poskodzovat-zdravie-ludi-kamionovou-dopravou.html

 

Adresa petičného výboru: http://dvorianky5.webnode.sk/

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exminister z nástenkového tendra kontroluje v Žiline mestský podnik

Hlavní aktéri nástenkového tendra dnes žijú bežným životom. Napriek obžalobe a hrozbe dlhoročného trestu má byť jeden z nich prvkom verejnej kontroly.

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

KOMENTÁRE

Lepší príklad podvádzania pri tendroch by nevymyslel ani Matovič

Po rokoch idú nástenkári pred súd.


Už ste čítali?