Konečne presunutá značka začiatok obce. Ako ďalej riešiť dopravu ?

Autor: Jan Vitkovič | 24.11.2013 o 11:05 | (upravené 20.1.2015 o 7:47) Karma článku: 3,79 | Prečítané:  454x

Ako riešiť spomalenie dopravy v obci Dvorianky ? Ako riešiť kritickú situaciu na ceste I/79 v obci Dvorianky – hluk, vibracie a emisie z tranzitnej kamionovej dopravy - zdravie poškodzujúci stav ? Konečne presunutá značka začiatok obce na správne miesto po 2 rokoch .... V článku rozoberám umiestenie nového spomaľovača pred obcou.

Riešenie kritickej situacie na ceste I/79

Presunutá značka ( petičný výbor Dvorianky)

Riešenie kritickej situacie na ceste I/79 v obci Dvorianky – hluk, vibracie a emisie z tranzitnej kamionovej dopravy - zdravie poškodzujuci stav si vyžaduje samozrejme komplexne riešenie ako spoplatnenie cesty I/79 a vybudovanie obchvatu obce, v članku sa zameriam na nie menej vyznamne opatrenie a to vybudovanie noveho spomaľovacieho prvku pred obcou na vjazde od Hriadok. 

Nový spomaľovací prvok pred obcou Dvorianky

Žiadame dlhodobo o realizaciu nového spomaľovacieho prvku pred obcou Dvorianky zo smeru od Hriadok,  na fotografii nižšie je aktuálny stav zo dňa 23.11.2013, kde je vidno začiatok obce Dvorianky zo smeru od Hriadok, aktualne začiatok obce už kopíruje zastavané územie obce, značka bola presunutá nedávno.

Bližšie informacie o presune značky.

foto-23.11.2013.JPG

PB030006.JPG

PB030011.JPG

 

Ako je to v obci Hlinné na ceste I/18 ?

Navrhujeme umiestenie nového spomaľovacieho prvku pred obec Dvorianky podobne ako je to v obci Hlinné na ceste I/18, nižšie obrázky ako je to teda v obci Hinné:

Hlinne.jpg

Hlinne-spomalovac.jpg

 

Typ použitého nového spomaľovacieho prvku

Typ použitého nového spomaľovacieho prvku navrhujeme použiť modifikaciu vloženého ostrovčeka podľa obr.6.3 v TP15-2005 (bez priechodu), čo súčasne zamedzí aj neprimerané zrýchľovanie pri výjazde z obce :

OBR-6.3.JPG

Pozitívne učinky umiestnenia nového spomaľovacieho prvku pred obcou Dvorianky dokladujeme realnym pozorovaním dňa 19.07.2013, kedy došlo k vyfrezovaniu časti vozovky pred obcou Dvorianky, čo pôsobilo ako vybudovanie nového spomaľovacieho prvku. Na videu je jasne rozpoznateľný fakt, že kamionova doprava zbrzdená na tomto vyfrezovanom úseku už nenaberala vysokú rýhlosť na vjazde do obce vzhľadom na další spomalovač pred RD č.126 a už iba nízkou rýchlosťou prichádzala k tomuto spomaľovaču, pričom nevznikali nežiadúce účinky z brzdenia.

Video je k nahliadnutiu na www stranke:  http://dvorianky5.webnode.sk/video/vyspravka-spomalovac/

Ďalej upozornujeme, že SSC nepreukazala Hlukovou študiou, že premiestnenie – novovybudovanie spomaľovacieho prvku pred obcou Dvorianky (zo smeru od Hriadok) nemá vplyv na zníženie hluku v obci, pretože spracovateľ hlukovej študie dôrazne odmieta v rámci Hlukovej študie zaoberať sa v obci Dvorianky realnymi rýchlosťami kamionovej dopravy (70-80 km/h) a tým teda legalizovať protiprávny stav na prieťahu obcou, ale vzhľadom k tejto skutočnosti Hluková študia popisuje hluk v dôsledku brzdenia kamionovej dopravy pred RD č.126 nerealne.  Vzhľadom na realne nájazdove rýchlosti kamionovej dopravy do spomaľovacieho prvku väčšsie ako 50 km/h a to cca 70-80 km/h toto matematické modelovanie v Hlukovej študii ohľadne spomaľovacieho prvku pred RD č.126 považujeme za nerealne – iba čisto teoretické a zdôraznujeme iba pri nerealnych rýchlostiach 50 a 40 Km/h.
  
Súčasne umiestnenie spomaľovača v obci priamo pred rodinnými domami: 

Súčasne riešenie spomalenia dopravy - umiestenie spomaľovača v obci priamo pred rodinnymi domami (RD č.126) zpôsobuje okrem hluku aj otrasy a emisie NO2 čo nie je zanedbateľná skutočnosť.

Pri brzdení ťažkej kamionovej dopravy priamo pred rodinnymi domami v obci Dvorianky (RD č.124,125 a 126) vznikajú okrem hluku aj vibracie - dynamicke vibracie ako prenos kmitania a otrasov do základov budov rodinných domov ako aj ďalej vznikajú škodlivé emisie NO2 v ovzduší z výfukovych plynov nákladnych vozidiel - kamionov, vzhľadom na brzdenie a následnu akceleraciu, čím sa do ovzdušia dostáva značné množstvo výfukovych plynov z motorov ako aj z trenia brzdnych doštičiek a trenia gúm kolies o asfalt a to všetko priamo pred rodinnimi domami v obci.

PB030027.JPG

PB030035.JPG

Pre úplnost uvádzam informacie o našom podaní na komisiu EU:
http://janvitkovic.blog.sme.sk/c/341601/Je-mozne-v-EU-poskodzovat-zdravie-ludi-kamionovou-dopravou.html

Adresa petičného výboru: http://dvorianky5.webnode.sk/

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?