Neuveriteľný príbeh XIV. Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu !

Autor: Jan Vitkovič | 19.11.2013 o 12:00 | (upravené 16.1.2015 o 7:24) Karma článku: 4,37 | Prečítané:  962x

Podanie na Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu. Ako funguje štátna správa ? Neuveriteľný príbeh o fungovaní štátnej správy a problémoch s dopravou na ceste I/79, ktorá poškodzuje dlhodobo zdravie obyvateľstva a rodinne domy, podanie na Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu. Sú odborné orgány kompetentné, jedná sa o ich neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ?

Európsky súd v Štrasburgu

Európsky súd v Štrasburgu

Podanie na Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu. V tomto článku doplňam kolekciu informacii ako vraj odborné orgány v pôsobnosti Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR a samotne ministerstvo riešia odborný problém stavu cesty I/79 v obci Dvorianky, podanie na Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu. Sú odborné orgány kompetentné, jedná sa o ich neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ?

 

 

 

 

V obci dochádza dlhodobo k poškodzovaniu zdravia obyvateľstva

V obci Dvorianky dochádza dlhodobo k poškodzovaniu zdravia obyvateľstva cestnou dopravou a to hlukom, vibraciami a emisiami NO2. Problém v obci sa rieši už dlhodobo a bez hmatateľného výsledku.

 

 

 

 

 

 

 

Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu

logo-sud-EU.jpg

Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu bol už niekoľkokrát konfrontovaný s podobným problémom, akému momentálne obec Dvorianky dlhodobo čelí. Veľká väčšina žalôb sa týkala článku 8, teda práva na rešpektovanie súkromného a rodinného života, uporoznujeme špecialne na prípad Dees proti Maďarsku (2345/06), ktorý sa týkal problému hluku, vibracii a škodlivých emisii, ktoré boli výsledkom dopravnej premávky. Žalobca spor s Maďarskom vyhral, a to aj napriek tomu, že maďarská verejná správa vyvinula určité snahy o zníženie hluku a i. Rozsudok Súdneho dvora je pre signatárske štáty záväzny a obete často dosiahnu aj finančnú kompenzaciu.
 
Konzekventne, na základe judikatúry Štrasburgskeho súdneho dvora ( http://www.echr.coe.int/Documents/FS_Environment_ENG.pdf ) a s ohľadom na situaciu sme toho právneho názoru, že máme výraznu šancu na úspech.
 
V tejto súvislosti upozorňujeme, že veľká komora Európskeho súdu pre ľudské práva rozhodla v prípade Dees proti Maďarsku jednohlasne o tom, že došlo k porušeniu práva na rešpektovanie súkromneho a rodinného života (čl. 8 Dohovoru o ochrane ludských prav a zakladnych slobôd) a práva na spravodlivé súdne konanie v primeranej lehote (čl. 6 odst. 1). Sťazovateľ sa cítil byť obťažovaný hlukom, zneťistením a zápachom spôsobeným hustou dopravou na jeho ulici, kvôli ktorým sa stal jeho dom neobyvateľným. ESLP dôvodil, že Dohovor chráni nielen fyzický priestor bývania jednotlivca (napríklad pred nedovoleným vstupom), ale i jeho pokojné užíivanie bezrušenia hlukom alebo zápachom.  Sťazovateľovi bola priznaná náhrada nemajetkovej ujmy vo výške 6000 eur.
 
Zdroj:
Rozsudok Európskeho súdu pre ľudské práva z 9. novembra 2010 Deés proti
Maďarsku, sťažnosť č. 2345/06, www linka :
http://cmiskp.echr.coe.int/tkp197/view.asp?action=html&documentId=876970&portal=hbkm&source=externalbydocnumber&table=F69A27FD8FB86142BF01C1166DEA398649
 

 

Umiestnený spomaľovač pred RD vyvoláva stále brzdenie kamionov, praskaju naďalej rodinné domy, nedá sa v kľude odpočívať a v noci spať

Na obrázku vidno, ako sa pri brzdení ťažkých kamionov šíria vibrácie z tohto brzdenia do okolitých rodinných domov, vzniká obrovský hluk z brzdenia, kolesá kamionov idú do šmyku, hučia motory, počuť pískať brzdy, vznikaju škodlivé emisie NO2,  je to normálny stav ?

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ?

 

 

 

 

 

Vibrácie spôsobujú praskanie RD v okolí, je to normálny stav ?

0991.jpeg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VIDEO1743.jpeg

 

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ? 

Pre úplnost uvádzam informacie o našom podaní na komisiu EU:
http://janvitkovic.blog.sme.sk/c/341601/Je-mozne-v-EU-poskodzovat-zdravie-ludi-kamionovou-dopravou.html

 

Aktuálne informacie o stave riešenia na MDVaRR SR, Útvar vedúceho hygienika

MDSR-UVH-19.11.2013.jpg

 

Adresa petičného výboru: http://dvorianky5.webnode.sk/

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exminister z nástenkového tendra kontroluje v Žiline mestský podnik

Hlavní aktéri nástenkového tendra dnes žijú bežným životom. Napriek obžalobe a hrozbe dlhoročného trestu má byť jeden z nich prvkom verejnej kontroly.

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

KOMENTÁRE

Lepší príklad podvádzania pri tendroch by nevymyslel ani Matovič

Po rokoch idú nástenkári pred súd.


Už ste čítali?