Neuveriteľný príbeh XIV. Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu !

Autor: Jan Vitkovič | 19.11.2013 o 12:00 | (upravené 16.1.2015 o 7:24) Karma článku: 4,37 | Prečítané:  984x

Podanie na Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu. Ako funguje štátna správa ? Neuveriteľný príbeh o fungovaní štátnej správy a problémoch s dopravou na ceste I/79, ktorá poškodzuje dlhodobo zdravie obyvateľstva a rodinne domy, podanie na Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu. Sú odborné orgány kompetentné, jedná sa o ich neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ?

Európsky súd v Štrasburgu

Európsky súd v Štrasburgu

Podanie na Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu. V tomto článku doplňam kolekciu informacii ako vraj odborné orgány v pôsobnosti Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR a samotne ministerstvo riešia odborný problém stavu cesty I/79 v obci Dvorianky, podanie na Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu. Sú odborné orgány kompetentné, jedná sa o ich neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ?

 

 

 

 

V obci dochádza dlhodobo k poškodzovaniu zdravia obyvateľstva

V obci Dvorianky dochádza dlhodobo k poškodzovaniu zdravia obyvateľstva cestnou dopravou a to hlukom, vibraciami a emisiami NO2. Problém v obci sa rieši už dlhodobo a bez hmatateľného výsledku.

 

 

 

 

 

 

 

Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu

logo-sud-EU.jpg

Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu bol už niekoľkokrát konfrontovaný s podobným problémom, akému momentálne obec Dvorianky dlhodobo čelí. Veľká väčšina žalôb sa týkala článku 8, teda práva na rešpektovanie súkromného a rodinného života, uporoznujeme špecialne na prípad Dees proti Maďarsku (2345/06), ktorý sa týkal problému hluku, vibracii a škodlivých emisii, ktoré boli výsledkom dopravnej premávky. Žalobca spor s Maďarskom vyhral, a to aj napriek tomu, že maďarská verejná správa vyvinula určité snahy o zníženie hluku a i. Rozsudok Súdneho dvora je pre signatárske štáty záväzny a obete často dosiahnu aj finančnú kompenzaciu.
 
Konzekventne, na základe judikatúry Štrasburgskeho súdneho dvora ( http://www.echr.coe.int/Documents/FS_Environment_ENG.pdf ) a s ohľadom na situaciu sme toho právneho názoru, že máme výraznu šancu na úspech.
 
V tejto súvislosti upozorňujeme, že veľká komora Európskeho súdu pre ľudské práva rozhodla v prípade Dees proti Maďarsku jednohlasne o tom, že došlo k porušeniu práva na rešpektovanie súkromneho a rodinného života (čl. 8 Dohovoru o ochrane ludských prav a zakladnych slobôd) a práva na spravodlivé súdne konanie v primeranej lehote (čl. 6 odst. 1). Sťazovateľ sa cítil byť obťažovaný hlukom, zneťistením a zápachom spôsobeným hustou dopravou na jeho ulici, kvôli ktorým sa stal jeho dom neobyvateľným. ESLP dôvodil, že Dohovor chráni nielen fyzický priestor bývania jednotlivca (napríklad pred nedovoleným vstupom), ale i jeho pokojné užíivanie bezrušenia hlukom alebo zápachom.  Sťazovateľovi bola priznaná náhrada nemajetkovej ujmy vo výške 6000 eur.
 
Zdroj:
Rozsudok Európskeho súdu pre ľudské práva z 9. novembra 2010 Deés proti
Maďarsku, sťažnosť č. 2345/06, www linka :
http://cmiskp.echr.coe.int/tkp197/view.asp?action=html&documentId=876970&portal=hbkm&source=externalbydocnumber&table=F69A27FD8FB86142BF01C1166DEA398649
 

 

Umiestnený spomaľovač pred RD vyvoláva stále brzdenie kamionov, praskaju naďalej rodinné domy, nedá sa v kľude odpočívať a v noci spať

Na obrázku vidno, ako sa pri brzdení ťažkých kamionov šíria vibrácie z tohto brzdenia do okolitých rodinných domov, vzniká obrovský hluk z brzdenia, kolesá kamionov idú do šmyku, hučia motory, počuť pískať brzdy, vznikaju škodlivé emisie NO2,  je to normálny stav ?

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ?

 

 

 

 

 

Vibrácie spôsobujú praskanie RD v okolí, je to normálny stav ?

0991.jpeg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VIDEO1743.jpeg

 

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ? 

Pre úplnost uvádzam informacie o našom podaní na komisiu EU:
http://janvitkovic.blog.sme.sk/c/341601/Je-mozne-v-EU-poskodzovat-zdravie-ludi-kamionovou-dopravou.html

 

Aktuálne informacie o stave riešenia na MDVaRR SR, Útvar vedúceho hygienika

MDSR-UVH-19.11.2013.jpg

 

Adresa petičného výboru: http://dvorianky5.webnode.sk/

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?