Neuveriteľný príbeh IX. SSC nevidí ohrozenie zdravia ľudí a ako sa premrhali 2 roky !

Autor: Jan Vitkovič | 14.11.2013 o 12:10 | (upravené 16.1.2015 o 7:21) Karma článku: 4,59 | Prečítané:  999x

Ako funguje štátna správa ? Neuveriteľný príbeh o fungovaní štátnej správy a problémoch s dopravou na ceste I/79, ktorá poškodzuje dlhodobo zdravie obyvateľstva a rodinne domy, ako vidí, teda skôr nevidí SSC ochranu zdravia ľudi na ceste I/79 a ako sa zbytočne premrhali 2 roky. Sú odborné orgány kompetentné, jedná sa o ich neodbornosť alebo ide už priamo o úmysel ?

 

V tomto článku doplňam kolekciu informacii ako vraj odborné orgány v pôsobnosti Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR a samotne ministerstvo riešia odborný problém stavu cesty I/79 v obci Dvorianky, ako vidí, teda sôr nevidí SSC ochranu zdravia ľudi na ceste I/79 a ako sa zbytočne premrhali 2 roky. Akože odborné orgány sú v tomto prípade Okresný úrad Košice, odbor cestnej dopravy a pozemných komunikacii, Slovenská správa ciest IVSC Košice a samotné ministerstvo.

 

SSC IVSC Košice upozorňuje, že cesta I/79 nemôže byť a nebude typom skľudňujúcej komunikacie, rok 2008

SSC IVSC Košice ešte dňa 26.06.2008 s kľudným svedomím upozorňuje obyvateľov, že cesta I/79 nemôže byť a ani nikdy nebude typom skľudňujúcej komunikacie a teda, že hluk, vibrácie a emisie sú vlastne vporiadku.

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ?

SSC-List-26.06.2008.JPG

 

SSC IVSC Košice nie je prevádzkovateľom zdrojov hluku podľa § 27 odst. 1, zákona č.355/2007, rok 2011

Keď SSC IVSC Košice oslovil Regionálny úrad verejného zdravotníctva Trebišov, aby podal vysvetlenie k hluku na ceste I/79 v obci Dvorianky, pričom urad SSC IVSC Košice oslovil niekoľkokrat a to aj telefonickými urgenciami, tak nakoniec SSC IVSC Košice zaslalo stanovisko, kde sa stále tvária, že sa ich to netýka.

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ?

SSC-IVSC-KE-RUVZ-TV-24.10.2012.jpg

 

SSC IVSC Košice zotrváva na svojom názore, že osadenie dopravnej značky 40 km/h iba v jednom smere je účinné opatrenie na zníženie hluku, rok 2012

SSC IVSC trvá na svojom nazore, že hluk v obci zmizne osadením dopravnej značky 40 km/h a to dokonca iba v jednom smere a to aj napriek našim výslovným výhradam o neúčinnosti tohto opatrenia. Dopravná značka bola osadená ku dňu 22.04.2012. Samozrejme žiadny efekt nepriniesla, každý jeden kamion dopravnú značku ignoruje, rychlosti kamionovej dopravy v obci sa naďalej pohybujú cez 80 km/h.

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ?

znacka-40kmh.JPG

SSC-znacka-40kmh.jpg

 

SSC Generálne riaditeľstvo - vodiči si ešte na osadený informatívny radar nezvykli, rok 2012

Hluk nie je stále v obci znížený, SSC IVSC Košice prichádza z radikálnym riešením - obyčajny informatívny radar, ktorý nie je teda napojeny na policajný zbor. Hluk sa ani po osadení informatívenho radaru neznížil, vodiči kamionovej dopravy radar ignorujú. SSC informuje, že majú zato, že ešte neuplynula dostatočná doba nato aby sa prejavil jeho vplyv. Radar je už osadený jeden celý rok, vodiči kamionovej dopravy ho naďalej ignorujú.

Aká je dostatočná doba aby sa prejavil jeho vplyv ? 

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ?

RADAR.JPG

SSC-28.11.2012.jpg

 

Ako to vidí ministerstvo ? Konečne pokuta 10.000 EUR, rok 2012

Po 2 rokoch konečne prichádza pokuta pre SSC vo výške až 10.000 EUR. Dva roky prešli a situácuia sa nijako nezmenila, v obci je naďalej prekročený hluk, vibrácie a emisie NO2.

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ?

pokuta.jpg 

Prečítajte si odovodnenie tohto rozhodnutia, je to neuveriteľne kocurkovo, ako SSC IVSC riešilo hluk a vibrácie v obci Dvorianky.... Môže takto postupovať štátna organizacia ?

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ?

MDSR-ako-to-vidi-2.jpg 

Ako to vidí SSC Generálne riaditeľstvo, rok 2013 ?

SSC aj po udelení pokuty a po vypracovani hlukovej štúdie stále nepochopilo, že v obci Dvorianky na ceste I/79 docházda k dlhodobému poškodzovaniu zdravia obyvateľstva hlukom, vibráciami a emisiami NO2.

Je to neodbornosť alebo už priamo úmysel ?

 

SSC-14.10.2013.jpg 

 

 

Pre úplnost uvádzam informacie o našom podaní na komisiu EU:
http://janvitkovic.blog.sme.sk/c/341601/Je-mozne-v-EU-poskodzovat-zdravie-ludi-kamionovou-dopravou.html

Adresa petičného výboru: http://dvorianky5.webnode.sk/

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?