Neuveriteľný príbeh II. Podľa VUCKE je cesta I/79 nevyhovujúca !

Autor: Jan Vitkovič | 24.10.2013 o 7:29 | (upravené 16.1.2015 o 7:15) Karma článku: 3,87 | Prečítané:  848x

Ako funguje štátna správa ? Neuveriteľný príbeh o fungovaní štátnej správy a problémoch s dopravou na ceste I/79, ktorá dlhodobo poškodzuje zdravie obyvateľstva, nevyhovujúca cesta I/79 aj podľa VUC KE.

 

Cesta I. triedy číslo 1/79 nezodpovedá v súčasnosti požadovanej kategórii na cestu I. triedy  čo potvrdzuje aj priamo Košický samosprávny kraj vo svojom strategickom domumente -  Program hospodárskeho a sociálneho rozvoja Košického samosprávneho kraja v programovacom období 2007 – 2013 a to v kapitole 13.1.6.2 - Technická infraštruktúra, kde sa uvadza  v navrhu vyplývajúcom z ÚPN VÚC Košický kraj pre základnu komunikačnu sieť a ostatné významné cestné trasy, ze pri súčasnej absencii diaľnic a rýchlostných ciest na území KSK budú aj výhľadovo plniť nadregionálnu, ale aj medzinárodnú funkciu cesty I. triedy a cesty II., III. triedy.

V tomto dokumente sa uvádza, že cesta I. triedy číslo 1/79 Vranov nad Topľou (PSK) - Trebišov - Slovenské Nové Mesto - Čierna (hr. UA) tvorí severojužnú dopravnú os (s pokračovaním 1/15 Vranov nad Topľou - Stročín - Svidník - PR).  Cesta I. triedy cislo 1/79 až na krátke úseky nezodpovedá požadovanej kategórii cesty I. triedy, najmä z hľadiska nárastu dopravy (2005/2000 - celkový počet vozidiel cca 30%, ale nárast ťažkej dopravy predstavuje cca 70 až 175%).

Cesta vyžaduje prioritné riešenie dopravných problémov trasy a to prestavbou na šírkovu kategóriu C 11,5/80 ako aj  zároveň je potrebné riešiť súčasné úrovňové priecestia so železničnou traťou Čierna nad Tisou - Košice: Cerhov, Slovenské Nové Mesto. Prestavba je naliehavá pri predpokladanom otvorení hraničného priechodu Čierna - Stráž (Solomonovo) a TKD Dobrá.  Návrhy sú zahrnuté do ÚPN VÚC, zároveň s riešením východného obchvatu Slovenské Nové Mesto/ Sátoraljaújhely- nový hraničný priechod (MR).

Strategicky dokument Košickeho samosprávneho kraja - Program hospodárskeho a sociálneho rozvoja Košického samosprávneho kraja v programovacom období 2007 – 2013 je dostupny na internete na adrese:
http://web.vucke.sk/sk/uradna-tabula/phsr/
Priama linka na kapitolu 13.1.6.2 :  http://web.vucke.sk/files/dokumenty/pub/regionalny_rozvoj/phsr/phsr_kapitola_13_1_6_2.pdf

A čo na to ministerstvo dopravy ?

Žiada Brusel o podporu ciest II. a III. triedy .....

"Domnievame sa, že investície do ciest II. a III. triedy sú v súlade s investičnými prioritami Európskej únie," uviedol Počiatek. Verí, že Brusel prijme argumenty Slovenska o potrebe zlepšenia dopravnej obslužnosti regiónov, ktorá prispieva k zvyšovaniu ekonomickej výkonnosti a konkurencieschopnosti slovenských regiónov, nevyhovujúca cesta I.triedy číslo I/79 nezaujíma nikoho. . .

kamiony.JPG

Informácie o ceste I-79: http://dvorianky5.webnode.sk/stav/stav-cesty-i79/

Adresa petičného výboru: http://dvorianky5.webnode.sk/

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exminister z nástenkového tendra kontroluje v Žiline mestský podnik

Hlavní aktéri nástenkového tendra dnes žijú bežným životom. Napriek obžalobe a hrozbe dlhoročného trestu má byť jeden z nich prvkom verejnej kontroly.

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

KOMENTÁRE

Lepší príklad podvádzania pri tendroch by nevymyslel ani Matovič

Po rokoch idú nástenkári pred súd.


Už ste čítali?