Neuveriteľný príbeh II. Podľa VUCKE je cesta I/79 nevyhovujúca !

Autor: Jan Vitkovič | 24.10.2013 o 7:29 | (upravené 16.1.2015 o 7:15) Karma článku: 3,87 | Prečítané:  882x

Ako funguje štátna správa ? Neuveriteľný príbeh o fungovaní štátnej správy a problémoch s dopravou na ceste I/79, ktorá dlhodobo poškodzuje zdravie obyvateľstva, nevyhovujúca cesta I/79 aj podľa VUC KE.

 

Cesta I. triedy číslo 1/79 nezodpovedá v súčasnosti požadovanej kategórii na cestu I. triedy  čo potvrdzuje aj priamo Košický samosprávny kraj vo svojom strategickom domumente -  Program hospodárskeho a sociálneho rozvoja Košického samosprávneho kraja v programovacom období 2007 – 2013 a to v kapitole 13.1.6.2 - Technická infraštruktúra, kde sa uvadza  v navrhu vyplývajúcom z ÚPN VÚC Košický kraj pre základnu komunikačnu sieť a ostatné významné cestné trasy, ze pri súčasnej absencii diaľnic a rýchlostných ciest na území KSK budú aj výhľadovo plniť nadregionálnu, ale aj medzinárodnú funkciu cesty I. triedy a cesty II., III. triedy.

V tomto dokumente sa uvádza, že cesta I. triedy číslo 1/79 Vranov nad Topľou (PSK) - Trebišov - Slovenské Nové Mesto - Čierna (hr. UA) tvorí severojužnú dopravnú os (s pokračovaním 1/15 Vranov nad Topľou - Stročín - Svidník - PR).  Cesta I. triedy cislo 1/79 až na krátke úseky nezodpovedá požadovanej kategórii cesty I. triedy, najmä z hľadiska nárastu dopravy (2005/2000 - celkový počet vozidiel cca 30%, ale nárast ťažkej dopravy predstavuje cca 70 až 175%).

Cesta vyžaduje prioritné riešenie dopravných problémov trasy a to prestavbou na šírkovu kategóriu C 11,5/80 ako aj  zároveň je potrebné riešiť súčasné úrovňové priecestia so železničnou traťou Čierna nad Tisou - Košice: Cerhov, Slovenské Nové Mesto. Prestavba je naliehavá pri predpokladanom otvorení hraničného priechodu Čierna - Stráž (Solomonovo) a TKD Dobrá.  Návrhy sú zahrnuté do ÚPN VÚC, zároveň s riešením východného obchvatu Slovenské Nové Mesto/ Sátoraljaújhely- nový hraničný priechod (MR).

Strategicky dokument Košickeho samosprávneho kraja - Program hospodárskeho a sociálneho rozvoja Košického samosprávneho kraja v programovacom období 2007 – 2013 je dostupny na internete na adrese:
http://web.vucke.sk/sk/uradna-tabula/phsr/
Priama linka na kapitolu 13.1.6.2 :  http://web.vucke.sk/files/dokumenty/pub/regionalny_rozvoj/phsr/phsr_kapitola_13_1_6_2.pdf

A čo na to ministerstvo dopravy ?

Žiada Brusel o podporu ciest II. a III. triedy .....

"Domnievame sa, že investície do ciest II. a III. triedy sú v súlade s investičnými prioritami Európskej únie," uviedol Počiatek. Verí, že Brusel prijme argumenty Slovenska o potrebe zlepšenia dopravnej obslužnosti regiónov, ktorá prispieva k zvyšovaniu ekonomickej výkonnosti a konkurencieschopnosti slovenských regiónov, nevyhovujúca cesta I.triedy číslo I/79 nezaujíma nikoho. . .

kamiony.JPG

Informácie o ceste I-79: http://dvorianky5.webnode.sk/stav/stav-cesty-i79/

Adresa petičného výboru: http://dvorianky5.webnode.sk/

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?