Neuveriteľný príbeh I. Pracovné rokovanie OUKE OCDaPK !

Autor: Jan Vitkovič | 11.10.2013 o 13:45 | (upravené 16.1.2015 o 7:14) Karma článku: 7,16 | Prečítané:  1622x

Ako funguje štátna správa ? Neuveriteľný príbeh jedného pracovného stretnutia nového Okresného úradu Košice - odbor pre cestnú dopravu a pozmené komunuikacie Košice, ktorý po zvolaní pracovného rokovnaia zistil, že účastníci nie su kompetentní rokovať .....

Neuveriteľné rokovanie ....

Neuveriteľné rokovanie ....

Ako funguje štátna správa ? Neuveriteľný príbeh jedného pracovného stretnutia nového Okresného úradu Košice - odbor pre cestnú dopravu a pozmené komunuikacie Košice, ktorý po zvolaní pracovného rokovnaia zistil, že účastníci nie su kompetentní rokovať .....

Na základe doporučení hlukovej štúdie, záznamu z pracovného rokovania zo dňa 16.8.2013 na Ministerstve dopravy, výstavby a RR Bratislava, Útvaru hlavného hygienika rezortu bolo dňa 26.9.2013 o 13,00 hod. na obecnom úrade Dvorianky zvolané Obvodným úradom pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie v Košiciach (teraz Okresný úrad Košice, Odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií) pracovné rokovanie ohľadne vylúčenia nákladnej dopravy na prieťahu obce Dvorianky cesta I. triedy č.I/79 v nočnom čase.

Úrad zistil, že na vylúčenie nákladnej tranzitnej dopravy v úseku cesty 1/79 od mesta Vranou n/T po obec Hriadky, ktorá presahuje hranice Košického kraja nie sú účastníci pracovného rokovania miestne príslušní.

Zamestnanci Okresného úradu Košice, Odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií stále vedia niečim novým prekvapiť, ako v tomto prípade, keď zvolali pracovné stretnutie bez zástupcov Prešovského kraja, pričom dobre museli vedieť, že cesta I/79 prechádza dvomi krajmi - Košickým a Prešovským.

Myslieť si naivne, že vylúčenie nákladnej dopravy na prieťahu obce Dvorianky (cesta I. triedy č.I/79) v nočnom čase je možné iba odstavením kamionov len tak pred obcou na ceste tiež udivuje.

V každom prípade je vylúčenie nákladnej tranzitnej dopravy z prieťahu obce Dvorianky možne riešiť iba komplexne a to v úseku cesty 1/79 od mesta Vranou n/T po obec Hriadky a to odklonením nákladnej dopravy na cestu E50 a ďalej napojením na medzinarodný ťah na trase Poľsko-Maďarsko (I73-D1-I68).

Nezvolaním stretnutia na úrovni dvoch krajov (Košický a Prešovský) úrad udivuje tiež, nehovoriac už o závere z tohto pracovného rokovania - iba s krátkym konštatovanim, ktore bolo každému súdnemu človeku jasné hneď na začiatku, citujem:  "Účastníci pracovného rokovania sa zhodli, že v zmysle zákona č. 8/2009 Z.z. o cestnej premávke § 25 ods. 2 vodič nesmie zastaviť a stať na ceste I. triedy mimo obec."

Je zaražajúce ako fungujú štátne orgány . . . .

OUDKE-10.10.2013-SME.jpg 

Celý dokumnet k nahliadnutiu.

Adresa petičného výboru: http://dvorianky5.webnode.sk/

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exminister z nástenkového tendra kontroluje v Žiline mestský podnik

Hlavní aktéri nástenkového tendra dnes žijú bežným životom. Napriek obžalobe a hrozbe dlhoročného trestu má byť jeden z nich prvkom verejnej kontroly.

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

KOMENTÁRE

Lepší príklad podvádzania pri tendroch by nevymyslel ani Matovič

Po rokoch idú nástenkári pred súd.


Už ste čítali?