Neuveriteľný príbeh I. Pracovné rokovanie OUKE OCDaPK !

Autor: Jan Vitkovič | 11.10.2013 o 13:45 | (upravené 16.1.2015 o 7:14) Karma článku: 7,16 | Prečítané:  1795x

Ako funguje štátna správa ? Neuveriteľný príbeh jedného pracovného stretnutia nového Okresného úradu Košice - odbor pre cestnú dopravu a pozmené komunuikacie Košice, ktorý po zvolaní pracovného rokovnaia zistil, že účastníci nie su kompetentní rokovať .....

Neuveriteľné rokovanie ....

Neuveriteľné rokovanie ....

Ako funguje štátna správa ? Neuveriteľný príbeh jedného pracovného stretnutia nového Okresného úradu Košice - odbor pre cestnú dopravu a pozmené komunuikacie Košice, ktorý po zvolaní pracovného rokovnaia zistil, že účastníci nie su kompetentní rokovať .....

Na základe doporučení hlukovej štúdie, záznamu z pracovného rokovania zo dňa 16.8.2013 na Ministerstve dopravy, výstavby a RR Bratislava, Útvaru hlavného hygienika rezortu bolo dňa 26.9.2013 o 13,00 hod. na obecnom úrade Dvorianky zvolané Obvodným úradom pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie v Košiciach (teraz Okresný úrad Košice, Odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií) pracovné rokovanie ohľadne vylúčenia nákladnej dopravy na prieťahu obce Dvorianky cesta I. triedy č.I/79 v nočnom čase.

Úrad zistil, že na vylúčenie nákladnej tranzitnej dopravy v úseku cesty 1/79 od mesta Vranou n/T po obec Hriadky, ktorá presahuje hranice Košického kraja nie sú účastníci pracovného rokovania miestne príslušní.

Zamestnanci Okresného úradu Košice, Odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií stále vedia niečim novým prekvapiť, ako v tomto prípade, keď zvolali pracovné stretnutie bez zástupcov Prešovského kraja, pričom dobre museli vedieť, že cesta I/79 prechádza dvomi krajmi - Košickým a Prešovským.

Myslieť si naivne, že vylúčenie nákladnej dopravy na prieťahu obce Dvorianky (cesta I. triedy č.I/79) v nočnom čase je možné iba odstavením kamionov len tak pred obcou na ceste tiež udivuje.

V každom prípade je vylúčenie nákladnej tranzitnej dopravy z prieťahu obce Dvorianky možne riešiť iba komplexne a to v úseku cesty 1/79 od mesta Vranou n/T po obec Hriadky a to odklonením nákladnej dopravy na cestu E50 a ďalej napojením na medzinarodný ťah na trase Poľsko-Maďarsko (I73-D1-I68).

Nezvolaním stretnutia na úrovni dvoch krajov (Košický a Prešovský) úrad udivuje tiež, nehovoriac už o závere z tohto pracovného rokovania - iba s krátkym konštatovanim, ktore bolo každému súdnemu človeku jasné hneď na začiatku, citujem:  "Účastníci pracovného rokovania sa zhodli, že v zmysle zákona č. 8/2009 Z.z. o cestnej premávke § 25 ods. 2 vodič nesmie zastaviť a stať na ceste I. triedy mimo obec."

Je zaražajúce ako fungujú štátne orgány . . . .

OUDKE-10.10.2013-SME.jpg 

Celý dokumnet k nahliadnutiu.

Adresa petičného výboru: http://dvorianky5.webnode.sk/

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Samuela Marca

Kto naozaj riadi Slovensko (píše Samo Marec)

Poslanec Fico má panický strach, lebo jednou z možností je aj pruhovaný dres v Ilave.


Už ste čítali?