Zákaz vjazdu vozidlám nad 3,5 ton na ceste I.triedy - a prečo nie ?

Autor: Jan Vitkovič | 9.7.2013 o 13:49 | (upravené 15.1.2015 o 13:38) Karma článku: 5,87 | Prečítané:  610x

Je možné vedome v tomto demokratickom štáte poškodzovať zdravie obyvateľstva ? Kompetentné orgány v SR ma o tom neustále presviedčajú ....

 

Je možné vedome v tomto demokratickom štáte poškodzovať zdravie obyvateľstva ? Vyzerá to tak, že u nás je možné všetko - aj vedome poškodzovanie zdravia obyvateľstva ......

Stanovisko Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR (08.07.2013):

Nesúhlasíme s Vašim názorom, že Vami namietané kompetentné orgány sú v danej problematike nečinné. SSC zrealizovala v spolupráci s ObÚD Košice množstvo čiastkových riešení, a až po analýze výsledného efektu, pri ktorom sa preukázalo, že tieto čiastkové riešenia neviedli k odstráneniu problému, ÚVHR rozhodol o kompexnejšom riešení situácie, formou vypracovania projektu „Riešenie bezpečnosti v Dvoriankach“. V súčasnosti (až do prijatia spomínaného projektu) jediným možným prostriedkom na zníženie hlučnosti je trvalý monitoring a kontrola dodržania rýchlosti motorových vozidiel pri vstupe do obce Dvorianky, nakoľko (ako bolo tiež preukázané) na hluku z dopravy sa podieľajú účastníci cestnej dopravy (najmä tranzitnej), ktorí porušujú zákon o cestnej premávke na pozemných komunikáciách tým, že nedodržiavajú maximálne povolenú rýchlosť v obci. Vykonávanie takejto kontroly je v kompetencii príslušného dopravného inšpektorátu, teda nie ministerstva, ani SSC.

Záverom si Vás dovoľujeme požiadať, aby ste rešpektovali predmetné rozhodnutie ÚVHR č. 07659/2013/D404-ÚVHR/21088 zo dňa 26.03.2013, a aby ste sa svojimi podaniami neobracali na ministerstvo s námietkou na nečinnosť orgánu verejnej správy (SSC) pred uplynutím lehôt uvedených v predmetnom rozhodnutí, nakoľko ministerstvo je povinné uplatniť postup podľa § 4 ods. 3 zákona o sťažnostiach a takéto podanie Vám vrátiť.

Bližšie info: http://dvorianky5.webnode.sk/stav/aktualne/jul-2013/mdsr-08-07-2013/

Súčasny stav v obci Dvorianky na Hlavnej ulici stále reálne poškodzuje zdravie obyvateľstva – v izbách pri ceste je dlhodobo v nočných hodinách hluk z cestnej dopravy (brzdenie kamionov pred RD), ktorého hodntota prevyšuje v noci 50dB, čo bolo potvrdené meraním hluku, tento stav reálne poškodzuje zdravie. V zaujme ochrany zdravia obyvatelov -  obcanov obce Dvorianky sme nuteny  infomovat stále kompetentné orgány (vratane ministerstva) o tomto zdravie poškodzujúcom stave.

Meranie hluku video:

Bližšie informácie o meraní hluku: http://dvorianky5.webnode.sk/stav/stav-1/meranie-hluku-ssc/

Ak je situácia zložitá na riešenie (časovo, finančne, projektovo), ako to uvádza ministerstvo,  tak je nevyhnutné v záujme poškodzovania zdravia obyvateľov na Hlavnej ulici v obci Dvorianky hlukom a vibraciami z cestnej dopravy, aby ministerstvo urýchlene zakázalo jazdu tažkým nákladnym vozidlam nad 3,5 ton cez obec Dvorianky do času konečného vyriešenia dopravnej situacie – nie je možne predsa vedome v tomto demokratickom štate poškodzovať  zdravie obyvateľstva.

Alebo áno ?

Je činnosť a činnosť .....

Adresa petičneho výboru:  http://dvorianky5.webnode.sk/

Peklo z kamionovej dopravy: http://dvorianky5.webnode.sk/video/peklo-cesta-i-79/

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exminister z nástenkového tendra kontroluje v Žiline mestský podnik

Hlavní aktéri nástenkového tendra dnes žijú bežným životom. Napriek obžalobe a hrozbe dlhoročného trestu má byť jeden z nich prvkom verejnej kontroly.

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

KOMENTÁRE

Lepší príklad podvádzania pri tendroch by nevymyslel ani Matovič

Po rokoch idú nástenkári pred súd.


Už ste čítali?