Zákaz vjazdu vozidlám nad 3,5 ton na ceste I.triedy - a prečo nie ?

Autor: Jan Vitkovič | 9.7.2013 o 13:49 | (upravené 15.1.2015 o 13:38) Karma článku: 5,87 | Prečítané:  698x

Je možné vedome v tomto demokratickom štáte poškodzovať zdravie obyvateľstva ? Kompetentné orgány v SR ma o tom neustále presviedčajú ....

 

Je možné vedome v tomto demokratickom štáte poškodzovať zdravie obyvateľstva ? Vyzerá to tak, že u nás je možné všetko - aj vedome poškodzovanie zdravia obyvateľstva ......

Stanovisko Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR (08.07.2013):

Nesúhlasíme s Vašim názorom, že Vami namietané kompetentné orgány sú v danej problematike nečinné. SSC zrealizovala v spolupráci s ObÚD Košice množstvo čiastkových riešení, a až po analýze výsledného efektu, pri ktorom sa preukázalo, že tieto čiastkové riešenia neviedli k odstráneniu problému, ÚVHR rozhodol o kompexnejšom riešení situácie, formou vypracovania projektu „Riešenie bezpečnosti v Dvoriankach“. V súčasnosti (až do prijatia spomínaného projektu) jediným možným prostriedkom na zníženie hlučnosti je trvalý monitoring a kontrola dodržania rýchlosti motorových vozidiel pri vstupe do obce Dvorianky, nakoľko (ako bolo tiež preukázané) na hluku z dopravy sa podieľajú účastníci cestnej dopravy (najmä tranzitnej), ktorí porušujú zákon o cestnej premávke na pozemných komunikáciách tým, že nedodržiavajú maximálne povolenú rýchlosť v obci. Vykonávanie takejto kontroly je v kompetencii príslušného dopravného inšpektorátu, teda nie ministerstva, ani SSC.

Záverom si Vás dovoľujeme požiadať, aby ste rešpektovali predmetné rozhodnutie ÚVHR č. 07659/2013/D404-ÚVHR/21088 zo dňa 26.03.2013, a aby ste sa svojimi podaniami neobracali na ministerstvo s námietkou na nečinnosť orgánu verejnej správy (SSC) pred uplynutím lehôt uvedených v predmetnom rozhodnutí, nakoľko ministerstvo je povinné uplatniť postup podľa § 4 ods. 3 zákona o sťažnostiach a takéto podanie Vám vrátiť.

Bližšie info: http://dvorianky5.webnode.sk/stav/aktualne/jul-2013/mdsr-08-07-2013/

Súčasny stav v obci Dvorianky na Hlavnej ulici stále reálne poškodzuje zdravie obyvateľstva – v izbách pri ceste je dlhodobo v nočných hodinách hluk z cestnej dopravy (brzdenie kamionov pred RD), ktorého hodntota prevyšuje v noci 50dB, čo bolo potvrdené meraním hluku, tento stav reálne poškodzuje zdravie. V zaujme ochrany zdravia obyvatelov -  obcanov obce Dvorianky sme nuteny  infomovat stále kompetentné orgány (vratane ministerstva) o tomto zdravie poškodzujúcom stave.

Meranie hluku video:

Bližšie informácie o meraní hluku: http://dvorianky5.webnode.sk/stav/stav-1/meranie-hluku-ssc/

Ak je situácia zložitá na riešenie (časovo, finančne, projektovo), ako to uvádza ministerstvo,  tak je nevyhnutné v záujme poškodzovania zdravia obyvateľov na Hlavnej ulici v obci Dvorianky hlukom a vibraciami z cestnej dopravy, aby ministerstvo urýchlene zakázalo jazdu tažkým nákladnym vozidlam nad 3,5 ton cez obec Dvorianky do času konečného vyriešenia dopravnej situacie – nie je možne predsa vedome v tomto demokratickom štate poškodzovať  zdravie obyvateľstva.

Alebo áno ?

Je činnosť a činnosť .....

Adresa petičneho výboru:  http://dvorianky5.webnode.sk/

Peklo z kamionovej dopravy: http://dvorianky5.webnode.sk/video/peklo-cesta-i-79/

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Samuela Marca

Kto naozaj riadi Slovensko (píše Samo Marec)

Poslanec Fico má panický strach, lebo jednou z možností je aj pruhovaný dres v Ilave.


Už ste čítali?