Nový projekt: "Riešenie bezpečnosti v Dvoriankach"

Autor: Jan Vitkovič | 28.2.2013 o 9:00 | (upravené 16.1.2015 o 13:43) Karma článku: 9,06 | Prečítané:  314x

Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR zaradilo do kontraktu medzi ministerstvom a Slovenskou správou ciest na rozpočtový rok 2013 nový projekt "Riešenie bezpečnosti v Dvoriankach". Projekt bude pozostávať z dvoch etáp. V prvej etape bude vypracovaná tzv. hluková štúdia z cestnej premávky v obci Dvorianky a v druhej etape bude vyhotovená projektová dokumentácia, ktorá bude obsahovať konkrétne stavebno-technické riešenie bezpečnostnej situácie cesty I/79 v obci Dvorianky s dôrazom na odstránenie nadmernej hlučnosti. Čítajte bližšie informacie v článku.

List MDVaRR SR zo dňa 25.02.2013

List MDVaRR SR zo dňa 25.02.2013

Ministerstvo schválilo realizáciu nového projektu pod názvom "Riešenie bezpečnosti v Dvoriankach", petičný výbor Dvorianky bol informovaný listom MDVaRR SR č.03534/2013/D132-OKŠDD/13417 zo dňa 25.02.2013, ktorý nám bol doručený dňa 27.02.2013. List je k nahliadnutiu na stánkach petičného výboru.

Za účelom riešenia hluku a vibrácii na Hlavnej ulici v obci Dvorianky sa na pracovnom stretnutí, uskutočnenom na pôde ministerstva dňa 11.02.2013 prijal záver, že sa do kontraktu na rok 2013 zaradí aj projekt "Riešenie bezpečnosti v Dvoriankach", ktorý bude realizovať zhotoviteľ na základe výsledkov verejného obstarávania, a ktorý bude pozostávať z dvoch etáp. V prvej etape bude vypracovaná tzv. hluková štúdia z cestnej premávky v obci Dvorianky a v druhej etape bude vyhotovená projektová dokumentácia, ktorá bude obsahovať konkrétne stavebno-technické riešenie bezpečnostnej situácie cesty 1/79 v obci Dvorianky s dôrazom na odstránenie nadmernej hlučnosti.

Tento kontrakt sa uzatvára podľa „Uznesenia vlády SR č. 1370/2002 zo dňa 18. decembra 2002 k návrhu opatrení na zdokonalenie systémov kontraktov medzi ústrednými orgánmi štátnej správy a im podriadenými organizáciami“ medzi Ministerstvom dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky a Slovenskou správou ciest na dany rozpočtový rok, v tomto pripade rok 2013.

V tejto súvislosti nás informoval Obvodný úrad pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie v Košiciach listom č.2013/00205-2 zo dňa 11.2.2013 (doručený 15.02.2013) ohľadom nového stavebného konania na realizáciu nových prvkov upokojenia dopravy v obci Dvorianky na Hlavnej ulici - cesta I/79.

OUDKE-15.02.2013.jpg

Úrad v spolupráci s majetkovým správcom ciest SSC, IVSC Košice vyvolá stavebné konanie na realizáciu nových prvkov upokojenia dopravy pred obcou Dvorianky s tým, že požiada organy hygieny a odborne spôsobilé organy, ktoré sa zaoberajú ochranou obyvateľstva pred hlukom o posúdenie realizácie prvkov upokojenia dopravy so zreteľom na hluk a vibrácie. List je k nahliadnutiu na stánkach petičného výboru.

Petičný výbor Dvorianky vypracoval komplexný návrh riešenia ohrozenia zdravia obyvateľstva z cestnej dopravy v obci, tento návrh vychádza zo stanoviska autorov technických predpisov TP15/2005 (Upokojovanie dopravy), STU Bratislava, Stavebná fakulta, Katedra dopravných stavieb a rieši spomalenie dopravy v obci komplexne a to podľa jednotlivých úsekov a to úsek na vjazde do obce, prejazdný úsek v obci ako aj úsek na výjazde z obce.
Dôležité je si uvedomiť, že cieľom dopravného upokojovania cestného prieťahu (TP15/2005) je zabäzpečiť prostredníctvom planovacích, projektových, stavebných, organizačných a regulačných opatrení zníženie rýchlosti vozidiel na úroveň želanej rýchlosti vo vzťahu k zvýšeniu bezpečnosti cestnej premávky a zlepšeniu kvality života obyvateľov a návštevníkov v okolí prieťahu - teda zníženie rýchlosti nemôže byť ponechané na voľbu samotných vodičov, ale týmito opatreniami musia byť vodiči k zníženiu rýchlosti priamo donutení – to riešia práve technické predpisy TP15/2005.  Bližšie rozoberám riešenie v článku: Upokojenie dopravy v obci - ako na to ?

foto-1.JPGP9190039.JPG

Za petičný výbor požadujeme  kompetentné orgány o  prioritne komplexné riešenie ohrozenia zdravia obyvateľstva z cestnej dopravy v obci Dvorianky a to prvkami na upokojenie dopravy ( TP15-2005 ) na ceste I/79 v obci Dvorianky a to na základe návrhu riešenia - návrh komplexného riešenia,  v kombinácii s prvkami ako semafor riadený radarom v náväznosti na daľšie opatrenia ako obmedzenie tranzitnej medzinárodnej  nákladnej dopravy ( spoplatnenie cesty I/79 pre medzinárodnu nákladnu kamionovu dopravu) ako aj riešenie daľších zlých (nerovnosti vozovky) usekov cesty I/79 pred obcou smerom na Trebišov,  a to aj v náväznosti na upovedomenie Generálnej prokuratury SR číslo VI/2 Gd 257/12-14 zo dňa 20.11.2012 a v neposlednom rade žiadame o zaradenie preložky cesty I/79 mimo zastavane uzemie obce do plánu príprav na nasledujúce roky.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exminister z nástenkového tendra kontroluje v Žiline mestský podnik

Hlavní aktéri nástenkového tendra dnes žijú bežným životom. Napriek obžalobe a hrozbe dlhoročného trestu má byť jeden z nich prvkom verejnej kontroly.

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

KOMENTÁRE

Lepší príklad podvádzania pri tendroch by nevymyslel ani Matovič

Po rokoch idú nástenkári pred súd.


Už ste čítali?