Pokuta za hluk kamionov, SSC sa odvolala !

Autor: Jan Vitkovič | 12.2.2013 o 13:40 | (upravené 16.1.2015 o 13:38) Karma článku: 7,35 | Prečítané:  695x

SSC - Slovenská správa ciest dostala pokutu 10.000 EUR za neriešenie hluku z cestnej dopravy v obci Dvorianky na Hlavnej ulici. SSC sa odvolala a uviedla zaujimavé argumenty, čítajte ďalej v článku ....

Čmuhy z brzdenia kamionov priamo pred RD

Čmuhy z brzdenia kamionov priamo pred RD

SSC dostala pokutu 10.000 EUR za dlhodobé neriešenie hluku z cestnej dopravy v obci Dvorianky na Hlavnej ulici, rozhodnutie o udelení pokuty je k nahliadnutiu na tejto www stranke petičného výboru.

Kompetentné orgány vrátane SSC viac ako 1 rok prijímajú iba neúčinné opatrenia typu nepriamej regulácie dopravy, pritom reálne ohrozenie zdravia obyvateľstva v obci Dvorianky na Hlavnej ulici trvá viac ako 1 rok, súčasná situácia stále ohrozuje životy obyvateľov obce.

Pritom Slovenská správa ciest vo svojom odvolaní zo dňa 02.01.2013 k uďeleniu pokuty namieta:

  1. Výšku uloženej pokuty, ktorá je s ohl'adom na všetky okolnosti správneho deliktu a tiež vzhl'adom na právnu formu rozhodnutím sankcionovaného neprimeraná a kontraoroduktívna.
  2. Lehotu na odstránenie zistených nedostatkov, za ktoré jej bola uložená pokuta, teda do 30.06.2013. Dôvodom je jej neprimeranosť a nenáležitosť s ohl'adom na skutočnosť, že k 02.01.2013 SSC ešte neuzavrela kontrakt s MDVRR SR, na základe ktorého vykonáva svoje činnosti v rámci kalendárneho roka a ktorého súčasťou je aj rozpočet na daný kalendárny rok. 

Značka 40 km/h a informatívny merač rýchlosti to vyrieši ....

Rád by som upozornil na ústne rokovanie v Bratislave priamo na ministerstve dopravy na UVZMDVRR a to dňa 03.04.2012, kde nás SSC presviedčala o účinnosti zavedenia max. rýchlosti v obci na 40 km/h a to iba v jednom smere, pritom na rokovaní boli prítomni aj zamestnanci ministertsva - sekcia cestnej dopravy a pozemnych komunikacii, záznam z rokovania je prístupny na tejto www adrese .

Ďalej uvádzam stanovisko SSC na naše spochybnenie účinnosti informatívneho merača rýchlosti: "Vaše spochybnenie účinnosti opatrenia, konkrétne zriadenia informatívneho merača rýchlosti nie je opodstatnené, nakoľko ešte nebol osadený a teda nie je možné ho spochybňovať."

Po osadení informatívneho merača rýchlosti SSC v ďalšom svojom stanovisku uviedla: "Máme zato, že ešte neuplynula dostatočná doba, aby sa prejavil vplyv nami osadeného informatívneho merača rýchlosti."

Pri vzniku čmuh nedochádza k hluku....

Ďalej chcem upozorniť na kuriozne vyjadrenie Krajského úradu pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie Košice, kde úrad vysvetľuje, že pri vznikaní čiernych čmúh na ceste pri brzdení kamionov vlastne ani nevzniká žiadny hluk: "Podla názoru odborníkov z oblasti dopravy a to zástupcov dopravnej polície a niektorých dopravných projektantov a nášho názoru nemusí pri brzdení pri rýchlosti, ktorá je tam stanovená, t.j. 50km/h dochádzat k hluku a vibráciam pretože nie každé motorové vozidlá majú dobre zoradený brzdný systém a ten aj pri malých rýchlostiach môže blokovat pri brzdení niektoré koleso a tým dochádza k šmyku."

Na to už treba byť fakt odborník ....

Stanovisko petičného výboru:

Za petičný výbor žiadame kompetentné orgány o prioritné komplexné riešenie ohrozenia zdravia obyvateľstva z cestnej dopravy prvkami upokojenia dopravy na ceste I/79 v obci Dvorianky - účinné opatrenia typu priamej regulácie dopravy a to teda na základe nášho návrhu riešenia - komplexné riešenie v kombinácii s prvkami ako semafor riadený radarom v náväznosti na ďalšie opatrenia ako obmedzenie tranzitnej medzinárodnej nákladnej dopravy ako aj riešenie daľších zlých (nerovnosti vozovky) úsekov cesty I/79 pred obcou smerom na Trebišov a to aj v náväznosti na upovedomenie Generálnej prokuratúry SR číslo VI/2 Gd 257/12-14 zo dňa 20.11.2012.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exminister z nástenkového tendra kontroluje v Žiline mestský podnik

Hlavní aktéri nástenkového tendra dnes žijú bežným životom. Napriek obžalobe a hrozbe dlhoročného trestu má byť jeden z nich prvkom verejnej kontroly.

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

KOMENTÁRE

Lepší príklad podvádzania pri tendroch by nevymyslel ani Matovič

Po rokoch idú nástenkári pred súd.


Už ste čítali?