Cesta I-79 v obci Dvorianky na Hlavnej ulici sa prepadá !

Autor: Jan Vitkovič | 2.2.2013 o 9:25 | (upravené 16.1.2015 o 13:33) Karma článku: 5,67 | Prečítané:  444x

Cesta I/79 v obci Dvorianky pred spomaľovacím prvkom (vybočenie jazdného pruhu) sa vplyvom brzdenia ťažkých kamionov predadá, vznikli hlboké koľaje, paradoxne pritom Krajský úrad pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie Košice vyhodnotil situáciu ako zlé prevedenú prácu organizácie, ktorá rekonštrukciu cesty realizovala.

Prepadnutie cesty pred spomaľovačom

Prepadnutie cesty pred spomaľovačom

Cesta I/79 v obci Dvorianky pred spomaľovacím prvkom (vybočenie jazdného pruhu) sa vplyvom brzdenia ťažkých kamionov predadá, vznikli hlboké koľaje, paradoxne pritom Krajský úrad pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie Košice vyhodnotil situáciu ako zlé prevedenú prácu organizácie, ktorá rekonštrukciu cesty realizovala. SSC Slovenská správa ciest vykonala kontrolné vrty, na základe ktorých reklamovala uvedené poškodenie u zhotoviteľa. Rekonštrukciu realozovala firma Inžinierske stavby Košice v roku 2009

Podľa nášho názoru je problém prepadnutia cesty (vytvorenie koľají) v prudkom brzdení ťažkých kamionov pred spomaľovačom, pri ktorom okrem vzniku veľkého hluku a vibrácii dochádza k prenosu veľkej hmotnosti kamiona na kolesá, ktoré následné pod vplyvom veľkej hmotnosti kamiona vytvárajú tieto koľaje. Nechýbajú samozrejme čierne čmuhy od tohto brzdenia.

Organizácia, ktorá realizovala rekonštrukciu postupovala podľa nášho názoru štandardne, starú vrstvu vyfrézovala a položila nový koberec. Na priloženom videu je priebeh rekonštrukcie - frézovanie.

Celý problém vidíme v zlej únosnosti celej komunikácie a teda v slabej podkladovej vrstve tejto komunikácie I/79, ktorá je síce cestou I.triedy, ale iba administratívne. Cesta I/79 totiž vznikla iba administratívnym prekvalifikovaním povodnej okresnej cesty II.triedy v 90 rokoch. Cesta má teda všetky parametre cesty II.triedy vrátane šírkového usporiadania a únosnosti, dokonca parametre ako pozdĺžna a priečna rovinatosť sú na viacerých úsekoch nevyhovujúce. Vzhľadom na tieto skutočnosti cesta nieje stavaná parametrami na tranzit medzinárodnej kamionovej dopravy, ktorá momentálne prebieha po tejto ceste. Uvedený problém sa prejavuje aj pri divne umiestnených kanalizačných poklopoch, ktoré nemajú šancu vydržať.

Súvisiace články:
Pokuta pre SSC 10.000 EUR
Spomaľovač priamo pred RD
Riešenie spomalenia dopravy

 

foto-1.JPGfoto-2.JPGfoto-3.JPGfoto-4.JPG

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exminister z nástenkového tendra kontroluje v Žiline mestský podnik

Hlavní aktéri nástenkového tendra dnes žijú bežným životom. Napriek obžalobe a hrozbe dlhoročného trestu má byť jeden z nich prvkom verejnej kontroly.

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

KOMENTÁRE

Lepší príklad podvádzania pri tendroch by nevymyslel ani Matovič

Po rokoch idú nástenkári pred súd.


Už ste čítali?