"Občan za dverami" - televízia STV rieši problém v Dvoriankach.

Autor: Jan Vitkovič | 3.2.2013 o 14:30 | (upravené 16.1.2015 o 8:13) Karma článku: 6,30 | Prečítané:  3221x

STV odvysielala publicistickú reláciu Občan za dverami, kde redaktor  STV Peter Navrátil v reportáži poukazuje na neriešenie problematickej situácie v obci Dvorianky kompetentnými úradmi vrátane alibistického prístupu ministerstva.

Relacia RTVS

Relacia RTVS

STV odvysielala dňa 03.02.2013 o 13:00 na programe STV1 publicistickú reláciu Občan za dverami, kde redaktor STV Peter Navrátil v reportáži poukazuje na neriešenie problematickej situácie v obci Dvorianky kompetentnými úradmi vrátane alibistického prístupu ministerstva ako aj poukazuje predovšetkým na dve hlavné možnosti riešenia ohrozenia zdravia obyvateľstva v obci a to spoplatnenie cesty I/79 a obchvat mimo zastavané územie obce.

Uvedenú réláciu je možné sledova v archíve STV.

Reportáž je možné sledovať aj na stránkach petičného výboru.

Za petičný výbor Dvorianky vzhľadom na súčasne reálne ohrozenie zdravia obyvateľstva z cestnej dopravy v obci Dvorianky na Hlavnej ulici žiadame o prioritné komplexné riešenie ohrozenia zdravia obyvateľstva z cestnej dopravy prvkami upokojenia dopravy na ceste I/79 v obci Dvorianky a to na základe nášho návrhu riešenia - komplexné riešenie v kombinácii s prvkami ako semafor riadený radarom v náväznosti na dalšie opatrenia ako obmedzenie tranzitnej medzinárodnej  nákladnej dopravy (spoplatnenie cesty I/79) ako aj riešenie dalších zlých (nerovnosti vozovky) úsekov cesty I/79 pred obcou smerom na Trebišov a to aj v náväznosti na upovedomenie Generálnej prokuratúry SR èíslo VI/2 Gd 257/12-14 zo dňa 20.11.2012.

Náš komplexný návrh rieši spomalenie dopravy v obci podľa jednotlivých úsekov a to úsek na vjazde do obce, prejazdný usek v obci ako aj úsek na výjazde z obce, pričom výchádzame zo stanoviska autora technických predpisov TP15/2005 (Upokojovanie dopravy), STU Bratislava, Stavebna fakulta, Katedra dopravných stavieb.

Cieľom dopravného upokojovania cestného prieťahu (TP15/2005) je zabezpečiť prostredníctvom plánovacích, projektových, stavebných, organizačných a regulačných opatrení zníženie rýchlosti vozidiel na úroveň želanej rýchlosti vo vzťahu k zvýšeniu bezpečnosti cestnej premávky a zlepšeniu kvality života obyvateľov a návštevníkov v okolí prieťahu.

Bližšie informácie na stránkach petičného výboru v sekcii: NÁVRH RIEŠENIA

Petičný výbor Dvorianky, 03.02.2013

WWW adresa petičného výboru

 

 

Súvisiace články:
Pokuta pre SSC 10.000 EUR
Spomaľovač priamo pred RD
Riešenie spomalenia dopravy
Dom si radšej zoskrutkoval
Cesta sa prepadá
Spomaľovač priamo pred RD

 

foto-1.JPGfoto-2.JPGfoto-3.JPGfoto-4.JPG

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exminister z nástenkového tendra kontroluje v Žiline mestský podnik

Hlavní aktéri nástenkového tendra dnes žijú bežným životom. Napriek obžalobe a hrozbe dlhoročného trestu má byť jeden z nich prvkom verejnej kontroly.

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

KOMENTÁRE

Lepší príklad podvádzania pri tendroch by nevymyslel ani Matovič

Po rokoch idú nástenkári pred súd.


Už ste čítali?