Dom si radšej zoskrutkoval. Kritická situacia pri ceste I/79 v obci Dvorianky !

Autor: Jan Vitkovič | 1.2.2013 o 12:35 | (upravené 16.1.2015 o 13:35) Karma článku: 6,77 | Prečítané:  993x

V obci Dvorianky pri ceste I/79 praskajú občanom rodinné domy a sú dlhodobo prekročené povolené limity hluku - je tam reálne ohrozené zdravie obyvateľstva z cestnej dopravy, kompetentné orgány situáciu neriešia.

Vstup do obce zo smeru od Trebišova

Vstup do obce zo smeru od Trebišova

V obci Dvorianky pri ceste I/79 sú dlhodobo prekročené povolené limity hluku, je tam ohrozené zdravie obyvateľstva z cestnej dopravy a praskajú tam občanom rodinné domy. Na vstupe do obce zo smeru od Trebišova je neuveriteľne neprofesionálne umiestnený spomaľovač (vybočenie jazdného pruhu), ktorý vyvoláva náhle prudké brzdenie kamionovej dopravy priamo pred rodinými domami, pritom vzniká hluk a dynamické vibrácie. Jeden rodinny dom v tesnej blizkosti tohto spomaľovača si musel dokonca jeho majiteľ zoskrutkovať skrutkami, aby sa z otrasov a vibrácii celkom nerozpadol. Rodinné domy sa celé trasú pričom rinčia skleničky vo vitrínach a hluk príšerne znepríjemňuje obyvateľom nielen spánok.

SSC za neriešenie tohto stavu dostala síce pokutu 10.000 EUR s termínom na nápravu do 31.06.2013, no uvidíme, či to  občanom zlú situáciu nejako pomôže vyriešiť.

Pokutu pre SSC bližšie rozoberám v tomto článku.

Súčasné spomalenie dopravy nie je riešené profesionálne a teda komplexne - nie je riešené podľa jednotlivých úsekov: na vjazde, na prejazdnom úseku a na výjazde. Chýba riešenie na prejazdnom úseku v obci ako aj na výjazde z obce. Kamiony na vjazde brzdia priamo pred rodinnými domami pričom vzniká hluk a vibrácie, následne zrychľujú z čoho vzniká ďalší hluk a emisie z výfukov. Na prejazdnom useku kamionom totiž nič nebráni v zrýchlení a ani na výjazde z obce, teda nemajú dôvod nezrychľovať. Jediné čo súčasné riešenie prinieslo je hluk a otrasy pred rodinnými domami - o skľudnení dopravy nemôže byť ani reči, aj keď nás SSC presviedča o opaku. Kamiony ďalej prechádzajú obcou akoby sa nič nedialo, zle osadené a búchajúce poklopy na kanáloch len znásobujú hluk a otrasy.

Súšasné riešenie spomalenia dopravy rozoberám v tomto článku.
Popis spomaľovača je v tomto článku.

Stránky petičného výboru


Suvisiace články:
Pokuta pre SSC 10.000 EUR
Spomaľovač priamo pred RD
Riešenie spomalenia dopravy

ivan1.JPGivan2.JPG126-1.JPG126-2.JPG126-3.JPG

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?