Pokuta za hluk kamionov !

Autor: Jan Vitkovič | 31.1.2013 o 9:10 | (upravené 16.1.2015 o 8:24) Karma článku: 5,83 | Prečítané:  297x

SSC - Slovenská správa ciest dostala pokutu 10.000 EUR za neriešenie hluku z cestnej dopravy v obci Dvorianky na Hlavnej ulici.

Čmuhy z brzdenia kamionov

Čmuhy z brzdenia kamionov

SSC dostala pokutu 10.000 EUR za dlhodobé neriešenie hluku z cestnej dopravy v obci Dvorianky na Hlavnej ulici, rozhodnutie o udeleni pokuty je k nahliadnutiu na tejto www stranke petičného výboru.

Stanovisko petičného výboru k aktuálnej situácii:

Kompetentné orgány viac ako 1 rok prijímajú iba neúčinné opatrenia typu nepriamej regulácie dopravy, reálne ohrozenie zdravia obyvateľstva v obci Dvorianky na Hlavnej ulici trvá viac ako 1 rok, súčasná situácia stále ohrozuje životy obyvateľov obce.

Žiadame o prioritné komplexne riešenie ohrozenia zdravia obyvateľstva z cestnej dopravy prvkami upokojenia dopravy na ceste I/79 v obci Dvorianky - účinné opatrenia typu priamej regulácie dopravy a to teda na základe nášho návrhu riešenia - komplexné riešenie v kombinácii s prvkami ako semafor riadený radarom v náväznosti na ďalšie opatrenia ako obmedzenie tranzitnej medzinárodnej nákladnej dopravy ako aj riešenie daľších zlých (nerovnosti vozovky) úsekov cesty I/79 pred obcou smerom na Trebišov a to aj v náväznosti na upovedomenie Generálnej prokuratúry SR číslo VI/2 Gd 257/12-14 zo dňa 20.11.2012.

Bližšie informácie na stránkach petičného výboru: http://dvorianky5.webnode.sk/

Rád by som upozornil na ústne rokovanie v Bratislave na UVZMDVRR dňa 03.04.2012, kde SSC nás presviedčala o účinnosti zavedenia max. rýchlosti v obci na 40 km/h a to iba v jednom smere, pritom na rokovaní boli prítomni aj zamestnanci ministertsva - sekcia cestnej dopravy a pozemnych komunikacii, záznam z rokovania je prístupny na tejto www adrese.

Ďalej uvádzam stanovisko SSC na naše spochybnenie účinnosti informatívneho merača rýchlosti: "Vaše spochybnenie účinnosti opatrenia, konkrétne zriadenia informatívneho merača rýchlosti nie je opodstatnené, nakoľko ešte nebol osadený a teda nie je možné ho spochybňovať."

Po osadení informatívneho merača rýchlosti SSC v ďalšom svojom stanovisku uviedla: "Máme zato, že ešte neuplynula dostatočná doba, aby sa prejavil vplyv nami osadeného informatívneho merača rýchlosti."

Pri vzniku čmuh nedochádza k hluku....

Ďalej chcem upozorniť na kuriozne vyjadrenie Krajského uradu pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie Košice, kde úrad vysvetľuje, že pri vznikaní čiernych čmúh na ceste pri brzdení kamionov vlastne ani nevznika žiadny hluk: "Podla názoru odborníkov z oblasti dopravy a to zástupcov dopravnej polície a niektorých dopravných projektantov a nášho názoru nemusí pri brzdení pri rýchlosti, ktorá je tam stanovená, t.j. 50km/h dochádzat k hluku a vibráciam pretože nie každé motorové vozidlá majú dobre zoradený brzdný systém a ten aj pri malých rýchlostiach môže blokovat pri brzdení niektoré koleso a tým dochádza k šmyku."

Na to už treba byť fakt odbornik ....

cmuhy-2.JPGcmuhy-3.JPGcmuhy-4.JPGcmuhy.JPG

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?