Umiestnenie spomaľovača priamo pred RD ! Všetko je v poriadku ...

Autor: Jan Vitkovič | 31.1.2013 o 10:15 | (upravené 20.1.2015 o 7:34) Karma článku: 5,52 | Prečítané:  459x

"Projektant navrhol najlepšie umiestnenie spomaľovacieho prvku", vyjadrenie Krajského úradu pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie Košice.

Najlepšie možné umiestnenie...

Podľa vyjadrenia Krajského úradu pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie Košice projektant dopravnej stavby navrhol najlepšie možné umiestnenie spomaľovacieho prvku a to teda priamo pred rodinne domy. Poďme sa teda spoločne pozrieť na video, ako vyzerá také najlepšie možné umiestnenie spomaľovacieho prvku ....

Ďalej dodávam, že podľa posledného stanoviska SSC odvysielaneho v hlavnych spravach STV1 dňa 02.01.2013 ohľadne riešenia ohrozenia zdravia obyvateľstva z cestnej dopravy v obci Dvorianky na Hlavnej ulici v telefonickom rozhovore uviedli, citujem" Cieľom celej stavby nebolo riešenie hluku, ale bezpečnosť a upokojenie dopravy, čo sa podarilo dosiahnuť."

Za petičný výbor Dvorianky uvádzam, že jediné čo sa podarilo dosiahnuť je zvýšený hluk práve z brzdenia kamionovej dopravy pred uvedeným spomaľovačom. Pritom SSC ešte 14.11.2007 pred realizáciou dopravnej stavby uviedli, že vstup a výstup z obce Dvorianky bude riešený vybočením jazdného pruhu z dôvodu zníženia rýchlosti v obci, zvýšenia bezpečnosti cestnej premávky a zlepšenia kvality života obyvateľov obce.  Zdoraznujem "a zlepšenia kvality života ovyvateľov obce" ! Uvedený list je k nahliadnutiu na tejto www adrese.

Zlepšenie kvality života ovyvateľov ...

Podľa nášho názoru sa zlepšenie kvality života ovyvateľov obce dosiahne v prvom rade znížením hluku v obci z cestnej dopravy.  Nerozumiem teda, prečo SSC v uvedenom telefonickom rozhovore uvádza, že cieľom celej stavby nebolo riešenie hluku.  Podľa názoru petičného výboru Dvorianky SSC zámerne zavádza verejnost pri informovaní o zámeroch dopravnej stavby v obci Dvorianky.

Opätovne zdoraznujeme, že jeden z hlavných cieľov dopravnej stavby v obci Dvorianky a to "zlepšenie kvality života ovyvateľov obce" nebol dosiahnuty ! Čo je teda vidieť na priloženom videu .....

Adresa petičného výboru: http://dvorianky5.webnode.sk/

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Len začíname, nebudeme hrať mŕtve, odkazujú Trumpovi milióny žien

Nový prezident začal rušiť kľúčovú reformu svojho predchodcu.

ŠPORT

Sagan v Austrálii nezvíťazil ani na záver. Tretí raz prehral s Ewanom

Preteky Tour Down Under vyvrcholili šiestou etapou.


Už ste čítali?